Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Szybkie wyszukiwanie części po numerze VIN ze zdjęcia w Inter Cars e-Catalog

2023-03-29

Anna Chmielewska

Czy często zdarza Ci się, że podczas pracy w warsztacie samochodowym wpisanie numeru VIN w katalogu, w celu znalezienia odpowiednich części jest problematyczne lub utrudnione? Inter Cars e-Catalog rozwiązał to, wdrażając nową funkcjonalności wyszukiwania po numerze VIN bez konieczności wprowadzania go ręcznie. Już nie musisz wpisywać numeru w wyszukiwarkę używając do tego klawiatury - wystarczy, że wgrasz jego zdjęcie.
Inter Cars E-Catalog szukanie części po vin
Inter Cars E-Catalog szukanie części po vin

Korzyści z wyszukiwania części po numerze VIN?

Wyszukiwanie części samochodowych po numerze VIN ze zdjęcia ma wiele korzyści. Po pierwsze, eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania numeru VIN, co pozwala zaoszczędzić czas i minimalizuje ryzyko błędów podczas wpisywania danych. Po drugie, zapewnia dokładne dopasowanie części do konkretnego pojazdu, co przyczynia się do skuteczniejszych napraw i serwisowania. Ponadto, korzystanie z funkcji zdjęciowej wyszukiwarki części jest wygodne i intuicyjne, a także pozwala zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia, ponieważ nie trzeba przechowywać i wpisywać długiego ciągu cyfr i liter.

Co oznacza numer VIN pojazdu i gdzie go znajdziesz?

Numer VIN samochodu to numer nadawany przez producenta i umieszczany na pojeździe. Numer VIN składa się z 17 znaków, zarówno cyfr jak i liter. Znajdziesz go w dokumentach samochodu (dowód rejestracyjny, książka serwisowa), na tabliczce znamionowej znajdującej się na podszybiu samochodu od strony kierowcy, na bocznym słupku od strony kierowcy, a czasem też na silniku lub kielichu pod maską.

Wpływ numeru VIN na precyzyjne dopasowanie części.

Numer VIN samochodu jest unikalnym identyfikatorem, który zawiera wiele informacji o pojeździe, takich jak producent, model, rok produkcji, specyfikacje techniczne itp. Dlatego wyszukiwanie części po numerze VIN gwarantuje precyzyjne dopasowanie, ponieważ uwzględnia specyfikacje i parametry danego pojazdu. Zapewnia to pewność, że zamówione części będą idealnie pasować do auta, co zwiększa efektywność napraw i minimalizuje ryzyko niedopasowania.

Wyszukiwarka części VIN - jak z niej korzystać?

Zrób zdjęcie numerowi VIN znajdującemu się np. na podszybiu, w dowodzie rejestracyjnym lub zapisanemu na zwykłej kartce i wgraj w wyszukiwarkę. Nasz system automatycznie rozpozna cyfry i litery, zaczyta go i rozkoduje.

Wyszukiwanie części po numerze VIN - prosty sposób na znalezienie odpowiednich części do Twojego samochodu

Wyszukiwarka części po numerze VIN w Inter Cars e-Catalog rozpoznaje cyfry i litery widoczne na zdjęciu, po czym automatycznie rozkodowuje VIN i wyszukuje na tej podstawie pasujące części. W ten sposób unikamy potencjalnych pomyłek. Cały proces znalezienia i zamówienia produktu jest szybszy i wygodniejszy. To obecnie najnowocześniejsza metoda wyszukiwania oraz coś, co nas wyróżnia na rynku – obecnie tylko my udostępniamy warsztatom tego typu funkcję – wyjaśnia Roman Renduda, Koordynator rozwiązań e-Commerce B2B w Inter Cars.

Sprawdzić części zamienne po numerze VIN możesz zrobić też w klasyczny sposób czyli wpisać numer VIN w wyszukiwarkę główną lub klikając w kategorię VIN znajdującą się na stronie startowej w katalogu.

Cyfryzacja narzędzi, których używamy w pracy postępuje w coraz szybszym tempie, dlatego dostosowujemy nasz katalog do potrzeb klienta, wprowadzając kolejne funkcjonalności w Inter Cars e-Catalog. Konfrontacja teoretycznych założeń i praktycznego wykorzystania sprawiają, że jesteśmy w stanie wszystkie użyteczności znajdujące się w platformie zbudować w oparciu o doświadczenie użytkowników.

Inter Cars e-Catalog to mobilne narzędzie, służące nie tylko do zamawiania części samochodowych, ale przede wszystkim wielozadaniowa platforma, dzięki której przygotujesz wyceny i oferty dla klientów, stworzysz koszyk ulubionych produktów przypisanych do konkretnego klienta lub samochodu, szybko znajdziesz schematy i wskazówki dotyczące naprawy czy przeglądu technicznego oraz wiele innych funkcji, które przydadzą Ci się nie tylko w biurze, ale właśnie wtedy, gdy stoisz w warsztacie bezpośrednio przy samochodzie. Inter Cars e-Catalog to inteligentny ekosystem łączący pracę z całą dokumentacją związaną ze zleceniami i organizacją warsztatu. 

Nie zwlekaj! Jeszcze dziś zarejestruj się i przyspiesz swój biznes z Inter Cars e-Catalog.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email