Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Serwisowanie urządzeń do obsługi klimatyzacji samochodowej – szczegółowe wskazówki

2024-03-29

Jak serwisować urządzenia od obsługi klimatyzacji w samochodach, aby uniknąć awarii stacji i układów w autach klientów. Na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę? Zobacz naszą listę.
Serwisowanie urządzeń do obsługi klimatyzacji
Serwisowanie urządzeń do obsługi klimatyzacji

1. Wymiana oleju w sprężarce: 


Częstotliwość: Wymiany oleju w sprężarce należy dokonywać zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle powinno się to robić raz w roku lub po określonej liczbie godzin pracy maszyny. Jest to istotne dla utrzymania sprawności i długowieczności sprężarki. 

Procedura: Proces wymiany oleju wymaga opróżnienia systemu z czynnika chłodniczego. Następnie należy odkręcić i usunąć stary olej, a potem dodać nowy, zgodnie ze specyfikacją zalecaną przez producenta sprężarki. Kluczowe jest, aby użyty olej był kompatybilny z rodzajem czynnika chłodniczego w systemie. 

2. Wymiana filtra osuszacza w sprężarce: 

Częstotliwość: Zapewnienie czystości i suchości czynnika chłodniczego ma kluczowe znaczenie dla ochrony systemu przed korozją i mechanicznymi uszkodzeniami. Wymiana filtra osuszacza zalecana jest co najmniej raz do roku lub zgodnie z instrukcjami producenta. 

Procedura: Wymiana filtra wymaga uzyskania dostępu do układu chłodniczego, usunięcia zużytego filtra i instalacji nowego. To dobry czas, aby sprawdzić system pod kątem wycieków. 

3. Kontrola i wymiana części eksploatacyjnych: 


Do sprawdzenia: Komponenty takie jak przewody, złącza i zawory należy regularnie kontrolować pod kątem śladów zużycia i uszkodzeń. Ich wymiana jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego ciśnienia i przepływu czynnika chłodniczego oraz oleju w systemie. 

4. Czyszczenie komponentów: 


Ważność czynności: Regularne czyszczenie elementów, takich jak kondensatory, jest ważne dla zachowania efektywności chłodniczej systemu. 

5. Sprawdzenie elektroniki i aktualizacja oprogramowania: 


Technologia: Urządzenia jak Texa Komfort czy Bosch ACS 653 posiadają zaawansowane moduły elektroniczne do monitorowania i diagnostyki. Regularne sprawdzanie tych systemów oraz instalacja najnowszych aktualizacji oprogramowania mogą znacząco poprawić działanie urządzenia. 

6. Kalibracja czujników i skalowanie urządzeń pomiarowych: 

Precyzja pomiarów: Aby utrzymać dokładność pomiarów ciśnienia i temperatury, istotne jest regularne kalibrowanie czujników i urządzeń pomiarowych, zgodnie z wytycznymi producenta. 
Zalecamy, aby zaawansowane i specjalistyczne prace serwisowe były realizowane przez wykwalifikowanych techników, posiadających niezbędne szkolenia i doświadczenie. Używanie oryginalnych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych zalecanych przez producenta jest kluczowe dla zachowania wysokiej wydajności i niezawodności urządzenia. 

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia lub dostępu do oryginalnych części zamiennych? Skontaktuj się z nami w Inter Cars – zapewniamy kompleksową pomoc i doradztwo. Odwiedź najbliższy oddział Inter Cars i zadbaj o swoje urządzenia do klimatyzacji z najlepszymi na rynku rozwiązaniami. 

Centrum Kompetencji Klimatyzacji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email