Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Program Akcelerator: rozstrzygnięcie coraz bliżej!

2022-11-28

Dobiega końca proces wyłaniania laureatów konkursu o stypendium Programu Akcelerator, stworzonego przez Fundację Inter Cars. Do organizatorów wpłynęło ponad 150 zgłoszeń, ale sito selekcyjne jest bardzo gęste: stypendium uzyska tylko dwudziestu najlepszych kandydatów. Ich nazwiska poznamy na początku grudnia.

Akcelerator - idealne stypendium skrojone pod Twoje plany i potrzeby!
Akcelerator - idealne stypendium skrojone pod Twoje plany i potrzeby!

Siła w różnorodności

Przyszli inżynierowie, elektrycy, mechatronicy, informatycy, mechanicy, a także fizycy i matematycy oraz logistycy – Program Akcelerator wychodzi daleko poza sztywne ramy tego, co można rozumieć pod pojęciem branży motoryzacyjnej i logistyki. To założenie okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ różnorodność wartościowych zgłoszeń była ogromna: wśród 155 aplikacji znalazły się m.in. przysłane przez młodych wynalazców, uczestników międzynarodowych konkursów, ale też  pasjonatów fotografii motoryzacyjnej i sportów motorowych.

- Jak widać siła Programu Akcelerator tkwi w różnorodności, zarówno pod względem aplikujących, ale także tego, co chcemy im zaoferować. Wymogi dotyczące zgłoszeń były dość szczegółowe, ale dzięki temu otrzymaliśmy wiele dopracowanych i wartościowych aplikacji, po których od razu widać, że zostały przygotowane przez osoby nietuzinkowe, wyrastające wysoko ponad przeciętność. Wyłonienie trzydziestu uczennic i uczniów, którzy awansowali do drugiego etapu, było ogromnie trudne, więc przed Komisją Stypendialną stoi teraz zadanie jeszcze bardziej wymagające, jakim będzie zawężenie tej liczby do dwudziestu osób. Warto podkreślić, że zgłoszenia wpłynęły od uczniów i uczennic techników, szkół branżowych i liceów ogólnokształcących, co także potwierdza uniwersalność projektu mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars.

Akcelerator to wsparcie merytoryczne i finansowe

13 listopada upłynął termin nadsyłania przez kandydatów autoprezentacji, które mają ostatecznie przekonać komisję, dlaczego warto postawić akurat na nich. Wyłonioną przez jurorów dwudziestkę laureatów poznamy na początku grudnia. A jest o co walczyć, ponieważ Program Akcelerator oznacza bardzo bogaty i zróżnicowany pakiet korzyści, które sprawiają, że samo wsparcie finansowe schodzi na drugi plan. Od stycznia stypendyści Fundacji Inter Cars będą brać udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu kompetencji społecznych, cyfrowych i językowych. Chętni będą mogli skorzystać z kursów maturalnych.

Wolontariusze Inter Cars

Kolejny ważny element Programu Akcelerator to opieka mentorówwolontariuszy: menedżerów i doświadczonych pracowników Inter Cars, którzy będą służyć stypendystom wsparciem i radą przez cały czas trwania programu. Każdy laureat będzie miał swojego indywidualnego, starannie dobranego opiekuna. Mentorzy z kolei otrzymają od Fundacji Inter Cars pakiet szkoleń i wsparcie ekspertów.

Obok programu Inter Dobro, to kolejne zaproszenie do wolontariatu, skierowane przez Fundację Inter Cars do pracowników całej organizacji.

Program Akcelerator – napędzamy Twoje marzenia!

Oficjalne rozpoczęcie Programu Akcelerator jest zaplanowane na połowę stycznia w Warszawie, kiedy laureaci wezmą udział m.in. w zajęciach integracyjnych, odwiedzą laboratorium Intermeko oraz Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, a także poznają Bartka Ostałowskiego, który jest najlepszym przykładem na to, jak osiągać wielkie rzeczy mimo przeszkód, które teoretycznie są nie do pokonania.

Program szkoleniowy rozpocznie się w styczniu, a na jego zakończenie stypendyści wybiorą się w sierpniu na obóz sportowy i edukacyjny.

Akcelerator - napędzamy Twoje marzenia!

Program Stypendialny Akcelerator to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją, IT, logistyką czy e-commerce. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry”, Inter Cars doposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny społecznie zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

Idee Programu Akcelerator są realizacją misji Fundacji Inter Cars, powołanej do życia w maju 2021 roku. Polega ona na wspieraniu rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Poprzez autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami eksportowane są innowacje i wartości, będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars: pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.

Zobacz także:

Laboratorium Intermeko Europe

Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic 2022

Poznaj nowe Centrum Szkoleniowe Inter Cars

Wiadomości IC 96 - zapraszamy do lektury!


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email