Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Profesjonalne mycie silnika – zrób to skutecznie z urządzeniami Karcher!

2024-03-25

Mycie silnika nierzadko budzi kontrowersje, jednak w przypadku pewnych awarii związanych z wyciekiem płynów eksploatacyjnych jest niezbędne. Jak wykonać tę czynność bezpiecznie i bez uszkodzenia silnika?
Odbierz voucher za zakup wybranego urządzenia HD lub HDS
Odbierz voucher za zakup wybranego urządzenia HD lub HDS

Dlaczego warto myć silnik?

Mimo, że większość samochodów jest fabrycznie zabezpieczona przed zabrudzeniami, nagromadzone zanieczyszczenia mogą utrudniać wykrycie usterek, pęknięć czy też rozszczelnień. Czysty silnik ułatwia identyfikację wycieku płynów i zapewnia lepszą wentylację komory silnika. Ponadto, estetycznie wyglądający silnik może zwiększyć atrakcyjność pojazdu w przypadku jego kupna lub sprzedaży. Należy jednak pamiętać, że gruntowne mycie silnika jest dość inwazyjne, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować.

Przygotowanie do mycia silnika – kluczowe kroki

Przed przystąpieniem do mycia silnika należy upewnić się, że silnik jest całkowicie zimny, aby uniknąć uszkodzeń i kłopotliwych awarii. Konieczne jest również zabezpieczenie newralgicznych miejsc, takich jak elementy elektryczne czy układ dolotowy powietrza.

Pamiętaj o zabezpieczeniu instalacji elektrycznej i sterującej pojazdu

W samochodach z silnikami benzynowymi oraz w modelach, w których pod maską znajdują się odsłonięte części układu elektrycznego (np. w autach z instalacją LPG) należy szczególnie uważać na elementy elektryczne i elektroniczne, takie jak świece zapłonowe czy cewki i zabezpieczyć je przed wilgocią. Bez względu na rodzaj silnika, osłony wymagają także alternator, komputer sterujący oraz skrzynka z bezpiecznikami. Warto również rozważyć odłączenie akumulatora, aby dodatkowo zabezpieczyć instalację elektryczną.

Jak skutecznie umyć silnik?

Do umycia silnika wystarczy użyć wiadra z wodą, węża ogrodowego i szczotki, jednak profesjonalna myjka wysokociśnieniowa może ułatwić zadanie. Ważne jest, aby używać umiarkowanego ciśnienia wody i unikać koncentrowanego strumienia na delikatnych elementach silnika. Oprócz tego istotne jest płukanie wyłącznie strumieniem rozproszonym. Skoncentrowana, punktowa wiązka wody może zniszczyć delikatne komponenty, takie jak chłodnica czy filcowe wygłuszenia. W celu uzyskania zadowalającego efektu czyszczenia w krótkim czasie najlepiej sięgnąć po przeznaczone do tego środki czyszczące, np. RM 39 ASF Kärcher.

Wybór odpowiedniej myjki wysokociśnieniowej

Rekomendowanym urządzeniem do mycia silnika jest myjka wysokociśnieniowa Kärcher HD 8/18-4 M która zapewnia odpowiednią moc i mobilność. Jest wyposażona w funkcje ułatwiające użytkowanie i zapewniające bezpieczeństwo.

Zalety urządzenia:

• pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force, który redukuje do zera siłę potrzebną do utrzymania spustu,
• system mocowania wyposażenia EASY!Lock, który pozwala zmieniać wyposażenie 5 razy szybciej niż tradycyjny system gwintów,
• Servo Control, czyli pierścień umożliwiający czasową regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie,
• łatwość serwisowania dzięki wygodnemu dostępowi do najważniejszych podzespołów,
• możliwość zamocowania urządzenia na ścianie (szybka konwersja na urządzenie stacjonarne).

Wykorzystanie profesjonalnych środków do mycia silnika

Do mycia silnika należy używać specjalistycznych preparatów, które nie uszkodzą jego elementów. Środek czyszczący RM 39 ASF Kärcher jest bezpieczny dla aluminiowych podzespołów i delikatnych elementów silnika.

Środek do czyszczenia i odtłuszczania części maszynowych RM 39 ASF skutecznie usuwa zanieczyszczenia olejowe, rdzę, smar oraz sadzę z metalowych części, a dodatkowo zapewnia czasową ochronę antykorozyjną. Ten niskopieniący preparat o lekko zasadowym odczynie jest delikatny dla czyszczonych powierzchni. Przeznaczony jest do stosowania z wysokociśnieniowymi urządzeniami HD i HDS oraz myjniami części.

Podsumowując, bezpieczne mycie silnika wymaga przestrzegania podstawowych zasad, ale także stosowania sprawdzonych technologii czyszczenia i niezawodnych środków czyszczących.

Kup wybrane urządzenie HD lub HDS i odbierz vouchery na usługi serwisowe!

Skorzystaj ze specjalnej oferty, w której przy zakupie wybranych urządzeń wysokociśnieniowych HD lub HDS możesz otrzymać voucher na usługi serwisowe!

Oferta ważna jest od 1 marca 2024 do 30 czerwca 2024 r. w wybranych punktach sprzedaży.

Już teraz zgłoś się do promocji, wypełnij formularz rejestracyjny i odbierz voucher!

Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest w Katalogu Online i w Inter Cars e-Catalog.

Doładowanie na kartę Goodie

Dodatkowo, przy zakupie wybranych urządzeń HD lub HDS otrzymasz doładowanie na kartę goodie od 50 do nawet 200 zł! Oferta obowiązuje wyłącznie w sieci sprzedaży Inter Cars SA. 

Promocja ważna jest od 1 marca 2024 do 31 czerwca 2024 i dotyczy wybranych indeksów.

Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest w Katalogu Online oraz w Inter Cars e-Catalog.


Czytaj także na stronie Inter Cars:

Odkurzacz warsztatowy – uniwersalne narzędzie do utrzymania porządku w każdym warsztacie!
Informacja o korzystaniu ze środowiska oraz opłata środowiskowa – obowiązki przedsiębiorcy
MILWAUKEE® wyposaży uczestników konkursu Young Car Mechanic!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email