Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Prawdziwe, kolarskie emocje. 65. Mały Wyścig Pokoju już w lipcu!

2024-06-06

W dniach 6-7 lipca w Czosnowie k. Warszawy odbędzie się już 65. edycja prestiżowej kolarskiej imprezy dla najmłodszych. Podobnie jak w latach ubiegłych, za organizację Małego Wyścigu Pokoju odpowiada Stajnia Rowerowa Inter Cars Team.
65. Mały Wyścig Pokoju
65. Mały Wyścig Pokoju

Dwa dni zmagań

Tegoroczne zmagania zostaną, podobnie jak w roku ubiegłym, podzielone na dwa dni. Pierwszego (6 lipca) odbędą się wyścigi Młodzików, Juniorek Młodszych, Młodziczek, Żaków i Żakiń. Młodzi kolarze wystartują z parkingu leśnego w Palmirach w pobliżu muzeum – Miejsca Pamięci.

Będzie to 5-kilometrowa czasówka. Na jej koniec wszyscy zawodnicy wraz z trenerami złożą kwiaty w miejscu pamięci narodowej, upamiętniającej ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez nazistowskie Niemcy w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej.W sobotnie popołudnie przyjdzie czas na kryterium uliczne. Kolarze zostaną podzieleni na dwie kategorie i, w zależności od wieku, wezmą udział w kilku rundach na 4-kilometrowej trasie dookoła siedziby Inter Cars w Czosnowie. Młodsi zawodnicy będą mieli do przejechania w sumie 20 kilometrów, starsi – 36. Po wyścigu odbędzie się uroczysta dekoracja.


Wyścig o Puchar Inter Cars. Niespodzianka dla pracowników oraz dla dzieci

W niedzielę 7 lipca, w drugim dniu zawodów, kolarze zawalczą o Puchar Inter Cars. W tym roku, po raz drugi w szranki staną ze sobą pracownicy Inter Cars, głównego sponsora grupy kolarskiej. By podkreślić rodzinny charakter imprezy, w tym roku organizatorzy zdecydowali się także na zaproszenie do wspólnego ścigania najmłodszych, czyli dzieci pracowników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

Dzieci w wieku 4-6 lat pojadą 300 metrów przed siedzibą firmy. Nieco starsi, w wieku 6-8 lat przejadą 800 metrów. Ważne, aby wszyscy uczestnicy, posiadali ze sobą kaski! Udział pracowników oraz ich dzieci, z uwagi na towarzyski charakter wyścigu, będzie bezpłatny.W późniejszych godzinach na trasę wyruszą pozostali rowerzyści, którzy rywalizowali będą w wyścigach w kategoriach:

10.30 - żak, żakini, młodziczka – 6 x 4 km – dystans 24 km

11.40 – wyścig towarzyszący dla pracowników firm motoryzacyjnych i amatorów ( o puchar prezesa Inter Cars) – 6 x 4 km – dystans 24 km

13.00 – młodzik, juniorka młodsza – 9 x 4 km – dystans 36 km junior młodszy – 12 x 4 km dystans 48 km

14.30 –  km junior młodszy – 12 x 4 km dystans 48 km

Na koniec odbędzie się oficjalna dekoracja wygranych.

Dekady tradycji

Tegoroczna impreza to już 65. edycja tego prestiżowego wyścigu. W przeszłości pierwsze kroki stawiała w nim czołówka polskiego kolarstwa. Celem Małego Wyścigu Pokoju jest popularyzacja tego sportu wśród najmłodszych adeptów kolarstwa szosowego – dzieci i młodzieży. Na starcie, według szacunków organizatorów, pojawić może się nawet 200 osób!

Ruszają zapisy


Na wyścig zapisywać można się na dwa sposoby. Przedstawiciele zespołów kolarskich, powinni dokonywać zapisu poprzez http://akces-sport.pl/zapisy/. Obowiązują opłaty startowe.

Pracowników, wraz z dziećmi, zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres mailowy: [email protected].

Jako Inter Cars, serdecznie zapraszamy do zgłoszeń! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i liczymy na wspólną, udaną, sportową zabawę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email