Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Naprawiasz hybrydy i auta elektryczne? Koniecznie weź udział w szkoleniach SEP!

2024-06-21

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że podstawowe szkolenia SEP powyżej 1 kV są obowiązkowe dla wszystkich pracowników mających do czynienia z pojazdami elektrycznymi oraz hybrydowymi. Jeśli Twój warsztat naprawia lub planuje naprawiać tego typu auta, to ze względów prawnych oraz z uwagi na bezpieczeństwo mechaników, powinieneś zainteresować się tym tematem.
Obowiązkowe szkolenia SEP
Obowiązkowe szkolenia SEP

Dlaczego szkolenia SEP 1 kV są konieczne?

Powodów jest kilka. Pierwszy to obostrzenia prawne z tym związane. Drugi, to bezpieczeństwo. Naprawianie hybrydy lub auta elektrycznego, to kontakt z elementami pod napięciem elektrycznym. Niewiedza mechanika i co za tym idzie, nie przestrzeganie odpowiednich procedur, może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią. Dlatego każdy odpowiedzialny warsztat powinien zadbać o przeszkolenie swoich pracowników w tym zakresie.

Trzeci powód to wydajność warsztatu przy naprawie auta hybrydowych i elektrycznych. Odpowiednie przeszkolenie pozwala w znaczący sposób ułatwić i przyspieszyć prace serwisowe wykonywane przy tego typu pojazdach.

Nie można zapomnieć również o wpływie Szkolenia SEP 1 kV na obniżenie ryzyka uszkodzenia samochodu klienta. Mechanik naprawiający auta elektryczne i hybrydowe, który ma do tego odpowiednie uprawnienia to znacznie mniejsze zagrożenie, że w trakcie czynności serwisowych w aucie klienta coś uszkodzi. Błędy w przypadku każdego auta wiążą się z dodatkowymi kosztami dla warsztatu.

Jakie są rodzaje szkoleń SEP?

Podstawowy podział tego typu szkoleń to SEP eksploatacja i SEP dozór. Pierwszy typ szkolenia umożliwia wykonywanie czynności serwisowych dotyczących samochodów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Ten drugi typ szkolenia, umożliwia nadzór nad osobami wykonującymi tego typu czynności.

Dlaczego warto skorzystać z szkoleń SEP 1 kV w Inter Cars?

Szkolenia dotyczące uprawnień SEP powyżej 1 kV w ofercie Inter Cars są specjalnie przygotowane z myślą o mechanikach. Pokazujemy na nich między innymi budowę i zasadę działania konkretnych elementów w napędach elektrycznym oraz hybrydowym. Podpowiadamy jak zorganizować pracę elektrotechniczne przy tego typu pojazdach. Zwracamy też uwagę na zagrożenia i poruszamy tematykę związaną ze środkami ochronnymi oraz z pierwszą pomocą.

Więcej na temat podstawowych oraz rozszerzonych szkoleń SEP w Inter Cars dowiesz się klikając w poniższy link. Znajdziesz tam również cennik oraz daty i miejsca tego typu wydarzeń. O dofinansowanie szkoleń pytaj o swojego handlowca.

Sprawdź pełną ofertę szkoleń SEP

Czytaj także:

Poznaj przepisy środowiskowe z Bio Service - zapisz się już dziś

Korzystaj ze szkoleń dla mechaników w Inter Cars i rozwiń z nami skrzydła!

Zdobywaj za darmo umiejętności naprawy aut w Show Carze jak dobra drużyna gole!

Inter Cars na podium w rankingu „200 największych polskich firm: Polscy Ambasadorzy”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email