Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Międzynarodowa Konferencja na 25-lecie sieci Q-Service Truck

2024-06-19

Rafał Pierzgała

Blisko 500 gości wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji z okazji 25-lecia sieci Q-Service Truck. Dwa dni, które wypełnione były dobrą zabawą i serdecznością, dostarczyły masę pozytywnych wrażeń, ale także potężną dawkę branżowej wiedzy. Sieć udowodniła, że jest niekwestionowanym liderem i zrzesza w swoich strukturach najlepszych specjalistów w zakresie naprawy pojazdów ciężarowych.
23 i 24 maja 2024 roku na zawsze wpisały się w historię sieci Q-Service Truck. To w tych dniach do Łodzi zjechało blisko 500 gości z całej Europy, którzy wspólnie świętowali ćwierć wieku istnienia najlepszej sieci serwisowej dedykowanej pojazdom ciężarowym. Wśród zaproszonych gości byli obecni przedstawiciele warsztatów, dostawcy części i wyposażenia warsztatowego oraz menadżerowie Inter Cars, którzy na co dzień dbają o rozwój sieci.- To ogromna radość móc być tutaj i celebrować ten wyjątkowy jubileusz. Co ważne, nie zamierzamy osiadać na laurach – Q-Service Truck ma jasno wytyczone cele i stworzoną strategię, jak te cele osiągać. Stawiamy na międzynarodowość, na obsługę flot pojazdów, które jeżdżą w najdalsze zakątki Europy. Wierzę w ogromny sukces całego projektu, bo mamy wszelkie podstawy do tego, aby rozwijać ten koncept jeszcze mocniej – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Pierwszy dzień, czyli czwartek, to typowa integracja między uczestnikami. Goście zaproszeni zostali najpierw do udziału w grzej miejskiej, która odbyła się na ulicach Łodzi w najciekawszych jej punktach. Zabawa miała na celu przybliżenie historii miasta oraz przełamanie pierwszych lodów między osobami, które się nie znały. To był strzał w dziesiątkę! Wszystkie grupy kończyły przygodę z uśmiechem na twarzy, gotowe do tego, aby wieczorem kontynuować integrację podczas powitalnej kolacji. Ta zorganizowana została w EC1 – wyjątkowym centrum wystawienniczym w samym centrum miasta. Na zgromadzonych gości czekały pyszne przekąski, atrakcyjne pokazy i wiele innych atrakcji.

W jedności siła!

Kulminacyjnym punktem całego wydarzenia była Międzynarodowa Konferencja, która odbyła się w piątek przed południem. Przez blisko trzy godziny włodarze sieci opowiadali o planach rozwoju konceptu, wracali wspomnieniami do tego, co zostało zrealizowane, a także mówili o tym, co jeszcze można zrobić, aby przyszłość rysowała się w ciekawych barwach. Na scenie zaprezentowali się również partnerzy Q-Service Truck, przedstawiciele marek Castrol, Prometeon, ZF, Bosch, Mann Filter, Knorr-Bremse, NRF i febi  którzy mówili o ofercie skierowanej do rynku ciężarowego i korzyściach dla warsztatów zrzeszonych w sieci.

Q-Service Truck to jeden z kluczowych projektów Inter Cars, zwłaszcza w perspektywie rynku ciężarowego. Nie bez znaczenia jest tutaj wsparcie naszych partnerów, którzy dostarczają nam produkty i wiedzę, potrzebną do ich prawidłowego montażu. Dalszy rozwój sieci i osiągnięcie min 500 warsztatów w regionie CEE to fundament do sprawnie działającej kocepcji obsługi flot ciężarowych. Jest to program, który działa już w Polsce i niebawem będzie  sukcesywnie wdrażany  na kolejnych rynkach geograficznych- mówi Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck.

Na scenie nie mogło zabraknąć również osób, które od samego początku uczestniczą w życiu sieci i były współodpowiedzialne za jej stworzenie. Paweł Ciok, reprezentujący serwis NSC Truck z Zielonki oraz Bolesław Rafałko z serwisu ALBOR z Wałcza, to dwaj członkowie-założyciele, którzy zaangażowani są w rozwój Q-Service Truck od samego początku. Obaj panowie opowiedzieli o początkach przedsięwzięcia, o motywach i wsparciu ze strony Inter Cars, ale poruszyli także bieżące kwestie, z jakimi zmagają się obecnie przedstawiciele rynku, odpowiedzialni za serwis pojazdów transportowych.

- To wielkie przeżycie, bo kiedy spojrzymy 25 lat wstecz, widzimy, że wydarzyło się naprawdę wiele dobrych rzeczy. Na początku było zaledwie siedem serwisów, które podchodziły do siebie z lekką dozą nieufności. Dziś sieć to blisko sto punktów w Polsce i ponad dwieście w Europie. Co ważne, każdy podchodzi do siebie z zaufaniem i szacunkiem. Mamy różne doświadczenia i chętnie dzielimy się wiedzą. To bardzo budujące. Sądzę, że projekt ten czeka wspaniała przyszłość – mówi Bolesław Rafałko, prezes Zarządu firmy Albor

- Jeśli ktoś 25 lat temu powiedziałby mi, że Q-Service Truck urośnie do takich rozmiarów, w życiu bym nie uwierzył. To były zupełnie inne czasy, inne samochody. W powstaniu organizacji i w jej rozwoju ogromnie ważna była rola Inter Cars i śp. Kazimierza Neymana, człowieka, bez którego trudno wyobrazić sobie zarówno samo powstanie sieci, jak i jej dynamiczną ekspansję oraz niezwykły rozwój, jakiego świadkami byliśmy przez ostatnie lata – dodaje Paweł Ciok z NSC Truck.

Jeszcze w trakcie konferencji na scenie pojawił się kolejny wyjątkowy gość, tym razem w formie niespodzianki. Wieloletni Członek Zarządu Inter Cars i jeden z najgorętszych ambasadorów sieci
Q-Service Truck, Witold Kmieciak. Wygłosił on arcyciekawy wykład na temat sukcesji w biznesie. Całość została zwieńczona wręczeniem pamiątkowych statuetek dla partnerów sieci.Wiedza i dobra zabawa

Kolejnym punktem wydarzenia były mini-targi, czyli doskonała okazja do tego, aby bliżej poznać ofertę, o której wspominali przedstawiciele dostawców podczas konferencji. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, stanowiły też świetny łącznik pomiędzy konferencją a kolejnym punktem w agendzie dnia, czyli spotkaniami roboczymi w grupach z podziałem na poszczególne kraje.

Spotkania obfitowały w konkretne informacje, goście mieli okazję do zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na frapujące ich problemy. To był naprawdę wartościowy czas, który wszystkim uczestnikom zapewnił wiele emocji.

Ostatni punkt wydarzenia to oficjalna gala, czyli uroczystość wieńcząca obchody 25-lecia. Mury Hotelu Andels, który był gospodarzem całego wydarzenia, były świadkami szampańskiej zabawy, przyjacielskich uścisków i szczerych uśmiechów między uczestnikami gali.

- Dwadzieścia pięć lat, ćwierć wieku. Ta liczba musi robić wrażenie. Jestem ogromnie dumna, że mogę uczestniczyć w tym projekcie i świętować ze wszystkimi uczestnikami ten wyjątkowy jubileusz. Dla nas, pracowników Inter Cars i przedstawicieli warsztatów, Q-Service Truck to coś więcej niż praca, to pasja, którą możemy dzielić się między sobą. Partnerskie relacje, rodzinna atmosfera, wartościowy biznes – tak w skrócie można podsumować istnienie naszej sieci. Dziękuję wszystkim obecnym na naszym wydarzeniu, to dla Was tworzymy ten wyjątkowy projekt. Dziękujemy! – podsumowała Sylwia Wysocka, menadżerka odpowiedzialna za rozwój sieci Q-Service Truck.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email