Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Klocki hamulcowe Ferodo w technologii Fuse+ skuteczność i komfort hamowania

2024-04-09

Firma FERODO w 1922 r. stała się pierwszym dostawcą okładzin ciernych na pierwszy montaż (OE) do samochodów produkowanych seryjnie, w 1956 r. wynalazła klocek do hamulców tarczowych, zaś w 2021 roku przedstawiła kolejną innowację: klocki hamulcowe w technologii Fuse+, pierwsze klocki, które wypełniają lukę między skutecznością hamowania i najwyższym komfortem. Klocek o niskiej zawartości stali (low steel) czy NAO? Już nie trzeba wybierać, najnowsze klocki hamulcowe Ferodo oferują to, co najlepsze z obu światów.
Klocki hamulcowe FERODO w technologii Fuse+
Klocki hamulcowe FERODO w technologii Fuse+
Zaprojektowane w Centrum Technicznym FERODO Chapel-en-les-Frith w Wielkiej Brytanii i wyprodukowane zgodnie ze standardami OE w fabrykach FERODO w Europie, klocki hamulcowe w technologii Fuse+ są wykonane z nowego, zaawansowanego technologicznie materiału ciernego, którego opracowanie zajęło trzy lata. Łączy on w sobie wysoką skuteczność hamowania materiałów o niskiej zawartości stali i wysoki komfort organicznych materiałów NAO. Mieszanka cierna tych klocków hamulcowych zawiera kombinację ponad 20 precyzyjnie dobranych komponentów, co zapewnia niezrównaną skuteczność hamowania bez tradycyjnych wad takich jak hałas, skróconą żywotnością klocka i tarczy czy nadmiernemu pyleniu. Dodatkową zaletą klocków w technologii Fuse+ jest wyjątkowa technologia FERODO Eco Friction o zerowej zawartości miedzi, która dodatkowo zmniejsza pylenie i emisję zanieczyszczeń o 60%.


ZGODNOŚĆ Z JAKOŚCIĄ OE

Klocki w technologii Fuse+ to kolejny punkt w 125-letniej historii przełomowych innowacji marki FERODO, która kontynuuje tradycję wprowadzania technologii OE na rynek części zamiennych. Inżynierowie FERODO kontynuują badania nad nowymi formułami materiałów, projektami klocków i innymi innowacjami, aby sprostać pojawiającym się potrzebom światowych producentów samochodów i profesjonalistów warsztatowych.

Wypełnianie luk w technologii klocków hamulcowych obejmuje również wykorzystanie unikalnej wiedzy, protokołów testowych i procesów produkcyjnych do produkcji klocków hamulcowych jakości OE oraz o doskonałej wydajności na rynku części zamiennych. Tenneco (spółka macierzysta FERODO) jest od 100 lat wiodącym dostawcą oryginalnego wyposażenia (OE) i nieustannie opracowuje innowacyjne produkty, sprawdzające się w różnych warunkach jazdy, niezależnie od wieku pojazdu. Dla konsumentów oznacza to dodatkową pewność, że ich pojazdy będą hamować bezpiecznie, niezawodnie i cicho. Dla mechaników to oszczędność czasu oraz mniej niezadowolonych klientów narzekających na skuteczność hamowania, hałas, wyczucie pedału i/lub pylenie.ROSNĄCA OFERTA

Klocki hamulcowe FERODO w technologii Fuse+ obejmują 70 referencji do 59,7 mln pojazdów. Każdy klocek hamulcowy jest dostarczany w komplecie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do szybkiego i łatwego montażu. Jeśli nie są jeszcze dostępne dla Twojego samochodu, nie martw się – oferta klocków hamulcowych FERODO Fuse+ będzie stale rosnąć, aby sprostać wymaganiom rynku.

CHROŃ „SYSTEM”

Klocki hamulcowe to jedna z najczęściej wymienianych części w samochodzie. Jednak wydajność klocków hamulcowych zależy od wielu innych precyzyjnie zaprojektowanych komponentów. Na przykład nowoczesny układ hamulcowy obejmuje klocki, tarcze, pompę hamulcową, przewody hamulcowe, płyn, zaciski i tłoczki, moduł sterujący układu przeciwblokującego (ABS), czujniki prędkości kół i wiele innych. Wiele z tych komponentów zostało zaprojektowanych tak, aby doskonale ze sobą współpracowały, gdy są instalowane razem.

Aby uzyskać najlepszą wydajność, klocki hamulcowe powinny być montowane wraz z tarczami hamulcowymi FERODO. Tarcze innej firmy mogą cechować się znacznie niższą jakością metalurgii i obróbką, co może negatywnie wpływać na rozpraszanie ciepła, trwałość klocka i tarczy, wyczucie pedału, hałas podczas pracy i bezpieczeństwo.Inną wadą tarcz innych firm mogą być zbyt szerokie kanały wentylacyjne, wynikające z chęci stosowania przez producentów cieńszych i tańszych tarcz. Niestety, tarcze te mogą nie chłodzić tak wydajnie jak tarcze FERODO, co potencjalnie może prowadzić do utraty skuteczności hamowania w miarę wzrostu temperatury i przyspieszonego zużycia klocków. W ekstremalnych sytuacjach przegrzanie może nawet spowodować awarię innych elementów koła, a w najgorszym przypadku zapalenie się koła lub awarię układu hamulcowego.

Dlatego, nawet jeśli tańsza tarcza hamulcowa ma wygląd podobny do produktu wysokiej jakości, zawsze należy wybierać tarcze FERODO dla danego pojazdu.

Weź udział w promocji Ferodo i zdobądź bony Pluxee! 

Teraz przy zakupie klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych możesz wygrać bony Pluxee. Oferta obowiązuje wyłącznie w sieci sprzedaży Inter Cars SA. Promocja nie dotyczy produktów z rynku Tuning. 

Promocja ważna jest od 2 kwietnia 2024 roku do 30 czerwca 2024 roku.

Więcej informacji uzyskasz u przedstawiciela handlowego, w sieci sprzedaży Inter Cars, poprzez Katalog Online i Inter Cars e-Catalog.
Treści zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i promocyjnym i nie powinny być uważane za profesjonalną poradę. Zachęcamy do skonsultowania się z certyfikowanym mechanikiem w przypadku pytań lub wątpliwości związanych z którymkolwiek z omówionych tutaj tematów. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody spowodowane poleganiem na powyższych treściach.
Czytaj także na stronie Inter Cars:

Wyjątkowe korzyści w zaledwie kilka sekund!
Jak zachęcić do pracy w warsztatach samochodowych? Branża wychodzi z inicjatywą
Q Service Castrol – Inter Cars i Castrol przedłużają współpracę!
Weź udział w szkoleniach dla mechaników w kwietniu 2024

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email