Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Jaki akumulator sprawdzi się w nowoczesnym pojeździe z systemem Start-Stop??

2023-11-20

Systemy Start-Stop automatycznie wyłączają silnik podczas postoju i ponownie uruchamiają go, gdy kierowca wciśnie pedał sprzęgła lub zwolni hamulec w aucie z automatyczną przekładnią. Ciągłe wyłączanie i włączanie silnika stawia akumulator przed prawdziwym wyzwaniem, w którym liczą się wytrzymałość i moc.
Akumulator Exide AGM
Akumulator Exide AGM
Nawet najprostsze auta z systemem Start-Stop wymagają akumulatora o wytrzymałości dwa razy większej niż w przypadku najlepszego akumulatora tradycyjnego. Większe, nowoczesne pojazdy posiadające Start-Stop oraz te z hamowaniem rekuperacyjnym potrzebują jeszcze więcej energii i trzykrotnie większej wytrzymałości akumulatora niż auta bez systemu. Exide AGM – stworzony do największych wymagań systemu Start-Stop

Akumulator Exide AGM został wykonany w technologii absorbcyjnej maty szklanej (Absorbent Glass Mat). Unikalna konstrukcja sprawia, że jest idealny do najbardziej wymagających samochodów, suvów, vanów wyposażonych w wiele odbiorników prądu i system Start-Stop. To najbardziej zaawansowany technologicznie akumulator, który został stworzony do pracy z systemami odzyskiwania energii.

Exide AGM korzyści:

- maksymalna moc rozruchowa i najwyższa wydajność przez cały okres eksploatacji 

- dłuższa żywotność dzięki technologii LifeGrid®

- zaprojektowany i zbudowany tak, aby wytrzymać ciągłe rozładowywanie i ładowanie akumulatora przez Start-Stop


Pomoc w doborze akumulatora

Gdy nie ma się pewności jaki dokładnie model akumulatora AGM wybrać, z pomocą przychodzi proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie - Exide Battery Finder. Darmowa wyszukiwarka akumulatorów online pozwala na wybranie prawidłowego modelu akumulatora do auta z systemem Start-Stop lub bez niego. Wystarczy wpisać nr VIN pojazdu lub markę i model, a resztę zrobi za nas wyszukiwarka.

Pamiętaj, żeby przy wyborze akumulatora zawsze kierować się wskazaniami producenta pojazdu.


Zeskanuj poniższy kod QR i skorzystaj z darmowej wyszukiwarki Exide Battery Finder! 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email