Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Jak bezpiecznie wymienić opony?

2020-04-15

Jacek Żytnicki

Wymiana opon to jedna z najczęściej wykonywanych usług w serwisie. Zwykle przebiega sprawnie i odbywa się relatywnie szybko, w dobie walki z pandemią, wielu kierowców boi się jednak wizyty w warsztacie. Czy słusznie?  

Coraz cieplejsze i pogodniejsze dni sprawiają, że niebawem większość kierowców stanie przed dylematem zmiany opon w swoich samochodach. Aby usługa wykonana została poprawnie, warto w tym celu udać się do fachowego serwisu. Należy pamiętać, że wymiana opon to nie tylko ich zdjęcie i założenie, ale również wyważanie, ustawienie geometrii czy sprawdzenie czujników ciśnienia. W dobie walki z koronawirusem dobrze jest wybrać jednak nie tylko profesjonalny, ale i bezpieczny serwis.

Troska o własne bezpieczeństwo to dla nas wszystkich priorytet. Pamiętajmy jednak że, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, warto korzystać z usług w pełni profesjonalnych serwisów. Te zrealizują powierzoną im usługę z zachowaniem wszelkich procedur i z wykorzystaniem wysokiej jakości części i profesjonalnego sprzętu, szczególnie jeśli mamy do czynienia z czujnikami ciśnienia w kołach, ogumieniem niskoprofilowym o wysokich indeksach prędkości czy z oponami typu Run Flat. Nie zawsze do montażu opony wystarczy najprostsza montażownica i łyżka do opon.

Obecnie klienci najczęściej umawiają się na usługę telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się na stronie warsztatu. Sami chcą dostarczyć auto do serwisu i zwykle – z kluczykami w stacyjce – zostawiają je w wyznaczonym miejscu. Po czasie przewidzianym na wymianę opon umawiają się telefonicznie po odbiór pojazdu, żeby mieć jak najmniejszą styczność z mechanikami pracującymi w serwisie.

Profesjonalne serwisy zadbają nie tylko o właściwą wymianę opon, ale także o bezpieczeństwo klienta, które tak istotne jest zwłaszcza dziś, w dobie szerzącego się na całym świecie koronawirusa.

W warsztatach związanych z Inter Cars troska o zdrowie i zachowanie wszystkich niezbędnych procedur stawiane są na pierwszym miejscu, dlatego też:

  • warsztaty ograniczą kontakt z klientami do niezbędnego minimum poprzez umawianie wizyt telefonicznie i z wykorzystaniem poczty mailowej;
  • preferują płatność bezgotówkową za pomocą karty lub BLIC-a;
  • dezynfekują miejsca, które mogą być dotykane przez kierowcę gołą ręką: klamki, gałkę zmiany biegów, kierownicę czy dźwignię hamulca ręcznego;
  • są wyposażone w środki dezynfekujące;
  • mechanicy pracują w rękawicach ochronnych;
  • część warsztatów ozonuje pojazdy przez ich naprawą.

Część serwisów współpracujących z Inter Cars wprowadziła również usługę Door to Door, polegającą na odbieraniu pojazdu spod domu klienta, jego naprawę w warsztacie i zwrot w umówione wcześniej miejsce.

Zaufaj najlepszym! Sprawdź, które serwisy w Twojej okolicy podniosły wymogi bezpieczeństwa!  Wymień opony w bezpiecznym warsztacie!

#pomagamypomagać  #bezpiecznywarsztat 


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email