1. Aktualności

Gracjan Predko najlepszy w Rajdzie Polski!

2023-05-22

Jacek Żytnicki

Gracjan Predko, jeżdżący samochodem w barwach Q Service Castrol, fantastycznie zaprezentował się w 79. Rajdzie Polski. W Mikołajkach zwyciężył w klasie 2WD oraz uplasował się na 28. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W Mikołajkach i okolicy zawodnicy mieli do przejechania łącznie 182 kilometry podzielone na 16 odcinków specjalnych, wśród nich próby znane z poprzednich edycji rajdu, ale także odcinki, które nie były wykorzystywane wcześniej w polskiej rundzie europejskiego czempionatu. W tym roku Rajd Polski już po raz 53. stanowił część kalendarza FIA ERC, tak imponującego stażu w tym cyklu nie ma żadna inna impreza. Tym większe brawa należą się Gracjanowi Predko, który w tak prestiżowych zawodach i w towarzystwie znakomitych kierowców osiągnął na Mazurach rewelacyjny wynik.

- 79. Rajd Polski będziemy wspólnie z Michałem Jurgałą wspominać na długo. Do rywalizacji podeszliśmy z chłodną głową oraz z dużą dozą rozsądku, ponieważ mieliśmy do przejechania ponad 182 kilometry odcinków specjalnych. Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się odcinkiem Mikołajki Arena, który wygraliśmy w swojej klasie, a także w rywalizacji ze wszystkimi załogami z mistrzostw Europy jadącymi autami napędzanymi na jedną oś – podsumował pierwszy dzień zmagań Gracjan Predko.

Gracjan od pierwszego OS-u jechał bardzo dojrzale, umiejętnie pokonywał trudne technicznie, szutrowe odcinki, zdając sobie sprawę z własnych umiejętności, ale też możliwości prowadzonego przez siebie samochodu. Chłodna głowa zaowocowała trzema dniami trudnej walki, ale także równej jazdy po koleinach i świetnym wynikiem na mecie.

- Drugi dzień rajdu jechaliśmy, mając na uwadze fakt, że startujemy z numerem 79. Droga pozostawiała wiele do życzenia, ponieważ była mocno zniszczona przez poprzedzające nas załogi. Mimo tego w sobotę wygraliśmy ze wszystkim zawodnikami w swojej klasie, tworząc odpowiednią przewagę, aby w niedzielę kontrolować sytuację, jadąc swoim tempem. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim sponsorom, bez których nie byłoby mnie w tym miejscu, w którym teraz jestem. Do zobaczenia za dwa tygodnie na Rajdzie Podlaskim – powiedział tuż po zakończeniu rywalizacji Gracjan Predko.

Gratulujemy Gracjanowi fantastycznego wyniku i trzymamy za niego kciuki w kolejnych startach.


Czytaj także: 
Inter Cars najlepszym wyborem mechaników
Wspólnie z Microsoft wspieramy nowoczesne rozwiązania 
Inter Cars na Liście 500 dziennika "Rzeczpospolita" 
Wystartowała 2. edycja Programu Stypendialnego "Akcelerator"


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook