1. Aktualności

Dobrze mieć wybór – szeroka oferta OSRAM

2022-11-03

Gdyby spytać kierowców o ich wymagania dotyczące źródeł światła i oświetlenia drogi odpowiedzi byłyby z pewnością różne. Na szczęście dzisiejsza oferta samochodowych źródeł światła jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć produkt idealnie spełniający jego oczekiwania, a zadanie doradcy serwisowego czy mechanika – dopasować produkt do wymagań klienta – nie wydaje się specjalnie skomplikowane. 

Coraz większa część użytkowników aut kieruje się przy wyborze źródeł światła nie tylko ceną, lecz także dodatkowymi parametrami, a producenci chcąc sprostać ich oczekiwaniom i potrzebom oferują wiele ich typów.

Mechanicy i właściciele warsztatów mogą kupić produkty OSRAM w sieci sprzedaży Inter Cars, w tym przez nowoczesne i wygodne narzędze do wyszukiwania i zamawiania części – Inter Cars e-Catalog.

Wysoka jasność i dalsze oświetlenie drogi

Portfolio samochodowych źródeł światła marki OSRAM to dziś bogaty zbiór różnorodnych produktów. Jedną z najbardziej popularnych serii jest rodzina Night Breaker. To, co ją wyróżnia to innowacyjne technologie, które pozwoliły osiągnąć wyjątkowo precyzyjny rozsył światła i wysoki poziom jasności.To właśnie te cechy sprawiają, że kierowcy tak chętnie wybierają tę serię. Portfolio halogenów Night Breaker to trzy różne modele – Silver,  Laser i Night Breaker 200.
Liczba w nazwie Night Breaker 200 nie jest przypadkowa – oznacza ona, że żarówki świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Droga przed samochodem jest oświetlona znacznie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem. Żarówki charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37.

Żarówki Night Breaker Laser emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym. Oświetlają nawet do 150 m drogi i emitują do 20% bielsze światło, zapewniając tym samym więcej światła i lepszą widoczność kierowcom by szybciej identyfikować i reagować na zagrożenia na drodze.


Night Breaker Silver stanowią z kolei świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących rozwiązań kompromisowych – żarówek wytwarzających więcej światła, przy zachowaniu długiej trwałości. Zapewniają do 100% jaśniejsze światło w porównaniu z minimami homologacyjnymi i oświetlają drogę nawet do 130 m przed samochodem.

Xenarc Night Breaker Laser to najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: teraz aż do 220% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż do 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi atrakcyjny wygląd.

Lepiej widoczne znaki i szczegóły na drodze

Kierowcy chętnie sięgają także po źródła światła, które charakteryzują się wysoką temperaturą barwową światła. Oczywiście im bielsze światło, bliższe światłu dziennemu, tym lepiej dla oka. Lepiej widzi ono kontrasty, łatwiej także wyróżnić z tła np. znaki drogowe.W gamie OSRAM produkty o najbardziej zimnej barwie światła można znaleźć w rodzinie Cool Blue Intense. Linia ta zapewnia niebieskawobiałe światło o maksymalnie osiąganej wartości temperatury barwowej 5000 K w przypadku halogenów i 6200 K w przypadku lamp ksenonowych. To oznacza, że światło przypomina to generowane przez oświetlenie LEDowe przy zachowaniu wszystkich wymagań homologacyjnych. Ponadto, serie źródeł Cool Blue Intense generują światło do 100% jaśniejsze dla żarówek (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112) i do 150% jaśniejsze dla ksenonów (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98).

Długi czas działania

Wśród najbardziej popularnych serii nie można zapomnieć o rodzinie Ultra Life, charakteryzującej się aż czterokrotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi produktami. Ta linia kierowana jest między innymi do kierowców posiadających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana, a także do tych, którzy jeżdżą przede wszystkim w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją dla żarówek halogenowych i nawet 10-letnią dla ksenonów.

Źródło światła jak w nowym aucie

Serią, która jest kompromisem między często rozbieżnymi oczekiwaniami kierowców jest linia Original. Właśnie takie źródła światła są montowane fabrycznie w połowie nowych samochodów. Łączą one dobre parametry świetlne z trwałością i rozsądną ceną.


Szeroki asortyment marki OSRAM jest dostępny za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog, narzędzia umożliwiającego nie tylko wyszukiwać i zamawiać części, ale także m.in. prowadzić historię napraw danego pojazdu, monitorować złożone zamówienia oraz wygodnie przeglądać bazę danych technicznych HaynesPro.

Czytaj także!

Wygodne płatności online w Inter Cars e-Catalog

Obsługa wizytówki na Motointegrator.com na Inter Cars e-Catalog

Infolinia ekspercka dla mechaników – realna pomocy przy naprawie auta

Inter Cars z tytułem Innowatora 2022


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email
Infolinia
801 80 20 20
Pon-Pt 8:00 - 18:00
Sob 9:00 - 13:00
Klienci flotowi:
22 714 14 14
Logo Inter Cars
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15,
Cząstków Mazowiecki,
05-152 Czosnów
+48 22 714 17 10
+48 22 714 17 12
[email protected]

Powered by IC Developers Team © 2024 Inter Cars

Polityka cookiesFAQ RODOInformacja o przetwarzaniu danych
LinkedIn
Instagram
Youtube
Facebook