
Jak Bosch daje drugie życie wtryskiwaczom paliwa?
2025-09-30

Nowa formuła Castrol MAGNATEC 5W-30 P została zaprojektowana z myślą o kluczowych modelach koncernu Stellantis – samochodach marek Peugeot, Citroën i DS. Obejmuje zarówno auta osobowe, SUV-y, pick-upy, jak i hybrydy. Produkt spełnia wymagania jednostek EB2 GEN 2, a także jest w pełni kompatybilny z silnikami EB2 Turbo GEN 1 i GEN 2, DV5R oraz DW12RU. Co więcej, odpowiada normie PSA B71 2290, a w warunkach wysokich temperatur spełnia także wymagania PSA B71 2297.
Rodzina olejów Castrol MAGNATEC jest już używana przez miliony mechaników na całym świecie, a nowa formuła MAGNATEC 5W-30 P odzwierciedla nasze zaangażowanie w innowacje oraz zapewnienie oferty obejmującej maksymalną część parku pojazdów Stellantis.
podkreśla Henning von Rheden, Brand & Comms Director, Europe w Castrol.
Według danych Olyslager, specyfikacja FPW9.55535/03 obejmuje blisko 95% samochodów Stellantis poruszających się po drogach Europy. Oznacza to, że prawie co piąty samochód w Europie może być dziś obsługiwany olejem Castrol MAGNATEC 5W-30 P – a to daje dystrybutorom i warsztatom realną przewagę w codziennej pracy.
Trzonem technologii Castrol MAGNATEC jest formuła inteligentnych molekuł, które przylegają do metalowych powierzchni niczym magnes. Dzięki temu już od momentu uruchomienia tworzą aktywną barierę ochronną. Nie jest tajemnicą, że aż 75% zużycia silnika powstaje w początkowej fazie jazdy – podczas rozruchu, przyspieszania i hamowania. Właśnie wtedy olej MAGNATEC wykazuje swoje najlepsze właściwości, oferując o 50% lepszą ochronę przed zużyciem w stosunku do wartości granicznych określonych w testach branżowych.
Zastosowana technologia przekłada się na ochronę najbardziej wrażliwych komponentów:
Silnik pracuje płynniej, zachowuje fabryczne osiągi na dłużej i jest mniej narażony na kosztowne awarie.
Castrol MAGNATEC 5W-30 P to produkt opracowany z myślą o konkretnych silnikach Stellantis, który wpisuje się w codzienną praktykę warsztatów i sieci dystrybucji.
Dla dystrybutorów i mechaników oznacza to nie tylko nowe możliwości sprzedażowe, ale i narzędzie, które zwiększa satysfakcję klientów.
Olej dostępny jest w szerokiej gamie opakowań – od 1 litra po przemysłowe zbiorniki 1000-litrowe. Dzięki temu można go dopasować zarówno do indywidualnych potrzeb kierowcy, jak i dużych flot czy autoryzowanych serwisów.
Więcej informacji na temat Castrol MAGNATEC można znaleźć na stronie www.castrol.pl.
Produkty Castrol można wygodnie zamówić przez Inter Cars e-Catalog!