Data publikacji: 2018-08-06

Świetne trasy zjazdowe

[BORMIO]_Strona_www-ATRAKCJE_CTA_1140x331_50_tras_zjazdowych_v6.jpg

Bormio i najbliższe okolice to raj dla miłośników białego szaleństwa. W bliskim sąsiedztwie miasteczka znajduje się ponad 50 kilometrów tras zjazdowych oraz szesnaście wyciągów o przepustowości 14 tysięcy osób na godzinę. Wśród najsłynniejszych stoków zlokalizowanych w pobliżu Bormio znajduje się Stelvio, słynna trasa, na której od 1993 roku zawsze w grudniu odbywają się zawody Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn. To jeden z najszybszych stoków w pucharowym kalendarzu, a zwycięstwo w nim to perła w koronie każdego alpejczyka. W ostatnich latach na Stelvio triumfowali m.in. Dominik Paris, Aksel Lund Svindal, Bode Miller czy Dider Defago.

Dla wytrawnych narciarzy, poza Stelvio, Bormio oferuje także kilka innych bardzo wymagających stoków, m.in. Valbella i Betulle. Nie oznacza to oczywiście, że Lombardia gości tylko zawodowców, w okolicy znajdują się bowiem również dziesiątki tras dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, a także szkółki, w których można nauczyć się podstaw tej dyscypliny. Z Cima Bianca prowadzą również nieprzygotowane zjazdy będące dużą atrakcją dla amatorów freeride’u, a w bliskim sąsiedztwie znajduje się teren narciarski Bormio 2000, na terenie którego znajdują się trasy odpowiednie dla dzieci i początkujących narciarzy.

Uczestnicy Snow & Music Days otrzymają darmowy skipass, który będzie gwarantował darmowe korzystanie przez 6 dni z 50km rewelacyjnych tras zjazdowych.

Masz pytania dotyczące Snow & Music Days? Zadzwoń na naszą infolinię: +48 22 517 92 11

« Powrót do strony głównej Bormio