Data publikacji: 2021-12-13
, autor: Ewa Peresada

Bartosz Ostałowski tuż za podium - Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej

Ambasador Inter Cars – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi samochód stopą – zajął wysokie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.


Jest radość, ale również niedosyt

W ostatnich dniach FIA CEZ poinformowała o oficjalnych wynikach klasyfikacji generalnej Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej we wszystkich dyscyplinach – również w driftingu. Bartosz Ostałowski uplasował się w tym zestawieniu tuż za podium. Z dorobkiem 29 punktów zajął 4. miejsce w klasie PRO2. Do podium zabrakło mu tylko jednego punktu!

Ambasador Inter Cars ocenia sezon jako dobry, chociaż przyznaje, że 4. pozycja pozostawia pewien niedosyt. Jednocześnie fakt, że tak niewiele brakowało do podium mobilizuje go do dalszej pracy i motywuje do jeszcze większego wysiłku.

Jak wypadli Polacy?

Doskonale zaprezentowali się również inni polscy zawodnicy. W pierwszej „dziesiątce” znalazło się aż ośmiu kierowców z naszego kraju, co podkreśla wysoki poziom drifterów z Polski na arenie międzynarodowej.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w klasie PRO2 – DRIFTING wygląda następująco:

  1. Sebastian Woźniczka (POL) – 35 pkt
  2. Zdenek Kaderabek (CZE) – 35 pkt
  3. Krzysztof Jóźwiak (POL) – 30 pkt
  4. Bartosz Ostałowski (POL) – 29 pkt
  5. Adrian Pacholczyk (POL) – 28 pkt

- 4. miejsce w Mistrzostwach FIA Strefy Europy Centralnej to kolejny dowód na to, że był to dobry sezon – mówi Bartosz Ostałowski. - Oczywiście pozostaje niedosyt, bo podium było bardzo blisko, jednak traktujemy to jako motywację do dalszej pracy. Cieszy mnie to, że nie dotarłem jeszcze do szklanego sufitu, ale w każdym roku staram się sięgać coraz wyżej – dodał.