Data publikacji: 2022-04-07

Bartosz Ostałowski powalczy o pierwsze punkty - inauguracja sezonu driftingowego

W najbliższy weekend (9-10 kwietnia) odbędzie się pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2022. Sezon zmagań drifterów w Polsce rozpocznie się w Słomczynie koło Grójca.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, cykl DMP zostanie zainaugurowany na dobrze znanym zawodnikom Autodromie Słomczym. Runda będzie miała charakter międzynarodowy, ponieważ oprócz polskich zawodników, do startu zgłosili się również kierowcy z Litwy i Ukrainy. W stawce nie mogło zabraknąć Bartosza Ostałowskiego, jedynego na świecie licencjowanego kierowcy sportowego, który samochód prowadzi stopą oraz Ambasadora Inter Cars.

– Zawsze z dużym podekscytowaniem czekam na pierwszą rundę DMP, ponieważ jest to dobry sprawdzian tego, jak przepracowaliśmy zimę. Dodatkowo udany pierwszy start rzutuje na cały sezon, więc jestem zmotywowany, aby w Słomczynie dać z siebie wszystko – mówi Bartosz Ostałowski.

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Kibice mają prawo oczekiwać niesamowitego widowiska. Na torze pojawią się nowi zawodnicy, a ci dotychczasowi wprowadzili modyfikacje w swoich autach lub zupełnie zmienili pojazdy. Zarówno weterani, jak i debiutanci są po zimowej przerwie są spragnieni rywalizacji.

Dla osób, które nie będą mogły obserwować zawodów na torze, organizatorzy przygotowali transmisje live. Sobotnie kwalifikacje będzie można obejrzeć na darmowym livestreamie na kanale PFD DMP na YouTube. Ich początek został zaplanowany na godz. 14.40. Niedzielne finały dostępną będą w systemie pay-per-view.