Data publikacji: 2020-07-10
, autor: Rafał Pierzgała

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza

Jakie są obecne trendy i perspektywy branży motoryzacyjnej oraz jak pandemia wpłynęła na produkcję samochodów i rynek aftermarket? To główne pytania, na które odpowiadali eksperci podczas Spotkania Liderów Sektora Motoryzacyjnego organizowanego przez DNB Bank Polska SA. w ramach Wirtualnego Studia DNB. Jednym z zaproszonych ekspertów był Prezes Zarządu Inter Cars SA - Maciej Oleksowicz.

maciej_oleksowicz_portrety_00317.jpg
Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza_v2.jpg
Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza.jpg

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego zorganizowane zostało w czwartek, 9 lipca. W trakcie 1,5 godzinnego webinarium zgromadzeni w studio goście poruszali najbardziej istotne kwestie dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji rynku motoryzacyjnego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ekspertami zaproszonymi do wyrażania swoich opinii byli Mirosław Michna - Partner, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG Poland, Hans-Joachim Godau - Członek Zarządu Finanse, Zakupy i IT w Volkswagen Poznań, a także Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

W opinii Macieja Oleksowicza gałąź gospodarki, gdzie obecny jest Inter Cars, to obszar rynku, który w najmniejszym stopniu odczuł zmiany związane z pandemią koronawirusa.

- Z pewnością rynek aftermarket ucierpiał mniej niż pozostałe. Warsztaty samochodowe działały podczas pandemii. Odpowiednie wcześniejsze zabezpieczenie dostaw z Chin pomogło Inter Cars utrzymać sprzedaż części samochodowych na podobnym poziomie. Naszą dużą przewagą stały się systemy informatyczne ukierunkowane na zamawianie części on-line. Od dawna pielęgnujemy ten obszar i sytuacja związana z koronawirusem niejako wymogła na naszych klientach korzystanie z tych rozwiązań. W przyszłości postaramy się jeszcze mocniej dopracować wszystkie narzędzia tak, aby były one naturalnym wyborem dla wszystkich osób zajmujących się naprawianiem pojazdów mechanicznych – mówił Maciej Oleksowicz.

Zebrani w studio eksperci przyznali, że branża motoryzacyjna stoi obecnie przed dużymi zmianami. Te firmy, które trafnie zdefiniują nadchodzące trendy są tymi, którym uda się utrzymać na rynku i zdobyć przewagę nad swoimi konkurentami.

#kierunki #InterCars #WirtulaneStudioDNB #automotive #koronawirus

Podobne artykuły

BDO, czyli co?

BDO, czyli co?

Wygraj bony zakupowe w promocji VARTY

Wygraj bony zakupowe w promocji VARTY

Q Service Castrol rusza z nową kampanią

Q Service Castrol rusza z nową kampanią

#pomagamypomagać – WAŚ i Inter Cars wspierają warsztaty

#pomagamypomagać – WAŚ i Inter Cars wspierają warsztaty