Data publikacji: 2021-05-27
, autor: Przemysław Sałek

Niezawodne części "pod maskę" od Corteco

Corteco jest największym, a przy tym niezwykle cenionym dostawcą komponentów z zakresu uszczelniaczy, filtrów kabinowych i elementów kontroli wibracji dla Grupy Volkswagen (marki: Volkswagen Samochody Osobowe, Audi, SEAT, SKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Samochody Dostawcze, Scania oraz MAN). Szeroka oferta części w jakości pierwszego montażu Corteco przeznaczona jest także dla samochodów innych marek.

Corteco_kola_pasowe_1170x658px.png

Corteco jest jednym z wiodących producentów części dla niezależnego rynku motoryzacyjnego. Jako członek globalnej Grupy Freudenberg dostarcza ponad 26 tys. produktów w jakości OEM na całym świecie.

Siłę Corteco na rynku motoryzacyjnym pokazuje m.in. fakt, że jest to największy dostawca części z zakresu uszczelniaczy, filtrów kabinowych i elementów kontroli wibracji dla Grupy Volkswagen. Co ciekawe, firma dostarcza części nie tylko dla branży motoryzacyjnej, ale również medycznej, lotniczej, a nawet kosmicznej.

Skupiając się jednak na branży motoryzacyjnej, w ofercie Corteco znaleźć można wiele części w jakości pierwszego montażu, wśród nich m.in.:

  • koła pasowe,
  • poduszki silnika (hydrauliczne i klasyczne),
  • tuleje zawieszenia – miękkie STS,
  • powietrzne poduszki zawieszenia,
  • uszczelniacze,
  • filtry powietrza silnikowego.

Wiele dekad doświadczenia w produkcji części przeznaczonych do pierwszego montażu w pojazdach uznanych producentów pozwoliły Corteco wypracować szereg technologicznie zaawansowanych rozwiązań, które umożliwiają poprawę jakości i wydajności pracy pojazdów posiadających komponenty firmy.

Firma, która kreuje trendy

Corteco od wielu dekad jest prekursorem na rynku motoryzacyjnym. Dlaczego?

Warto wskazać m.in., że:

  • firma jest jedynym prawnym właścicielem powszechnie znanej nazwy Simmerring ®, ponieważ właśnie w zakładach macierzystej firmy Freudenberg powstał pierwszy uszczelniacz wału o tej nazwie;
  • to pierwsza firma, wraz z Grupą Freudenberg, która wprowadziła filtr kabinowy w samochodzie.

Obecnie inżynierowie i technolodzy z Corteco projektują nowe komponenty oraz tworzą skuteczne, a przy tym proste, rozwiązana dla wielu problemów występujących w pojazdach.

Przykładowo, produkowane przez Corteco nowatorskie systemy redukcji wibracji silnika, przekładni i podwozia pozwalają przedłużyć żywotność komponentów, zapewniając przy tym zwiększony komfort użytkowania samochodu dzięki skuteczniejszemu wyciszeniu i amortyzacji kabiny.

Dystrybutorem marki w Polsce jest Inter Cars, a z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: https://corteco.intercars.com.pl/