Data publikacji: 2020-02-10

Międzynarodowy charakter konkursu Young Car Mechanic

Konkurs Young Car Mechanic to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń branżowych w Polsce, jak i pozostałych rynków, na których Inter Cars prowadzi swoją działalność.
W tym roku do tego przedsięwzięcia dołączają kolejne kraje, których przedstawiciele powalczą
o tytuł najlepszego młodego mechanika roku 2020. Łącznie jest już to 9 państw!

logo_v3.png
TW202237 (1).jpg
IC_young_master_mechanic_final_zawody_2018_00168 (1).jpg
IC_young_master_mechanic_final_zawody_2018_00057 (1).jpg

Tegoroczna edycja Young Car Mechanic to już czwarta odsłona tego wyjątkowego konkursu o charakterze międzynarodowym. Z każdym kolejnym rokiem do udziału w rywalizacji zgłasza się coraz większa liczba państw, których przedstawiciele walczyć mogą o tytuł najlepszego młodego mechanika, jak również cenne nagrody ufundowane przez partnerów całego przedsięwzięcia.

Pierwsza edycja międzynarodowego konkursu organizowana w ramach programu Młode Kadry, odbyła się w 2017 roku. Wtedy udział w nim wzięli reprezentanci Polski, Łotwy i Litwy. Wówczas najlepszy okazał się zawodnik tego ostatniego kraju, Kęstutis Mockus. W trakcie kolejnych lat przedstawiciele kolejnych państw dołączali do tego prestiżowego konkursu  i próbowali mierzyć się z kolegami z innych krajów. Mocnym akcentem było zwycięstwo Polaka – Bartka Januszewskiego z Zespołu Szkół Mechanicznych  w Białymstoku, którego do konkursu przygotowywał Krzysztof Czerech.

W tym roku oprócz uczniów z Polski w konkursie udział wezmą zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Ukrainy. Międzynarodowy charakter tego konkursu dobitnie udowadnia, jak ważne i potrzebne dla przedstawicieli branży jest to przedsięwzięcie.

Konkurs Young Car Mechanic z roku na rok zyskuje coraz liczniejsze grono uczestników. Każda edycja pokazuje, że kierunek, który został obrany na początku drogi jest słuszny. Sygnał, który organizatorzy otrzymują z rynku, zarówno ze strony dostawców, jak i warsztatów, umacnia ich  w przekonaniu, że należy tę inicjatywę pielęgnować i propagować wśród innych krajów.