Data publikacji: 2021-05-27

Krzysztof Soszyński nowym Prezesem SDCM

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych powołało władze na kolejną kadencję. Nowym Prezesem SDCM został Krzysztof Soszyński, wieloletni Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA.

Zdjęcie_.png

Ostatnie Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) przyniosło sporo zmian, zarówno organizacyjnych, jak i personalnych. Jedną z nich było powołanie nowego prezesa i zmiana jego roli. Nowym Prezesem SDCM został Krzysztof Soszyński, wieloletni Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA, który będzie czuwał nad strategią działań Stowarzyszenia. Nowy Prezes został powołany na jedną kadencję. 

Wybór prezesa na pojedynczą kadencję to bardzo dobry pomysł. W ten sposób łatwiej będzie zachować maksymalną koncyliacyjność. Moim zadaniem będzie m.in. udzielanie wszelkiej możliwej pomocy Dyrektorowi Zarządzającemu, który weźmie na siebie ciężar operacyjnego zarządzania Stowarzyszeniem – mówi Krzysztof Soszyński.

Jestem przekonany, że Dyrektor Zarządzający, czyli Tomasz Bęben, jest właściwą osobą. Korzystając ze wsparcia Zarządu, Członków Stowarzyszenia i Honorowego Prezesa Alfreda Franke jest w pełni przygotowany do pracy na tym stanowisku w SDCM. W szczególności, że ma wykształcenie prawnicze i pełnił rolę dyrektora ds. prawnych i przemysłu w naszym Stowarzyszeniu – dodaje.

Podczas Walnego Zebrania Członkowie Stowarzyszenia nadali Alfredowi Franke tytuł Honorowego Prezesa.

– To niezwykle miły gest ze strony moich przyjaciół z SDCM, który traktuję jako udzielenie mi symbolicznego absolutorium za te wszystkie lata pracy – mówi Alfred Franke.

Ponad dwie dekady z Inter Cars

Krzysztof Soszyński od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. Od 2000 roku związany jest z Inter Cars. W 2001 r. został powołany na Członka Zarządu Inter Cars SA, a w 2008 r. został Wiceprezesem Zarządu.

W Inter Cars S.A odpowiedzialny za nadzorowanie procesu zakupu towarów handlowych i rozwoju międzynarodowej strategii sprzedaży. 

Przed powołaniem na stanowisko Prezesa SDCM, Krzysztof Soszyński pełnił funkcje Członka Zarządu tej instytucji.