Data publikacji: 2020-03-09

Inter Cars otwiera pierwszy oddział w Serbii

Wraz z nadejściem 2020 roku Inter Cars ruszył na podbój nowego rynku. Jeszcze pod koniec 2019 spółka otworzyła swój pierwszy oddział w Serbii i obecnie planuje dalszą ekspansję na terenie tego państwa. Jest to już 17 kraj, w którym polski dystrybutor prowadzi sprzedaż stacjonarną.

1200px-Flag_of_Serbia.svg.png
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Pierwszy oddział Inter Cars w Serbii został otwarty na zachodzie tego kraju, w miejscowości Nisz. Jak mówią menadżerowie odpowiedzialni za rozwój tego projektu, jest to początek nowego etapu rynku motoryzacyjnego na Bałkanach. Dzięki serbskiej spółce, Inter Cars umocnił swoją pozycję w tej części kontynentu i sukcesywnie realizuje swoją strategie budowania sieci sprzedaży w Europie.

Rynek serbski daje wiele możliwości rozwoju działalności na rynku części zamiennych. Szacuje się, że w tym kraju jest ponad 1.5 mln samochodów osobowych i ponad 200 000 pojazdów użytkowych.

Oddział w Niszu ma na stanie kilkadziesiąt tysięcy linii produktowych. Magazynowane w nim części przeznaczone są zarówno do samochodów osobowych, jaki i dostawczych.

W 2020 r. planowane jest otworzenie kolejnych oddziałów w Serbii. Docelowo Inter Cars pragnie stać się jednym z wiodących dystrybutorów części zamiennych w Niszu do końca tego roku.

Inter Cars SA to największy w Europie Środkowo – Wschodniej dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Spółka oprócz Serbii i Polski prowadzi sprzedaż za pośrednictwem filii również na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, we Włoszech, w Estonii, Mołdawii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach, Bośni i Hercegowinie oraz Grecji.

Podobne artykuły

Cała prawda o home office

Cała prawda o home office

Zostań w domu i weź leasing w Inter Cars

Zostań w domu i weź leasing w Inter Cars

Zarządzanie warsztatem w czasach kryzysu cz.2 - Dobre Praktyki

Zarządzanie warsztatem w czasach kryzysu cz.2 - Dobre Praktyki

Pandemia koronawirusa –  czy jazda samochodem jest dozwolona?

Pandemia koronawirusa – czy jazda samochodem jest dozwolona?