Data publikacji: 2022-05-05

Inter Cars jednym z najlepszych pracodawców w Polsce wg "Wprost"

Spółka Inter Cars znalazła się w pierwszej 10 rankingu najlepszych pracodawców w Polsce przygotowanym przez tygodnik „Wprost”.

Inter Cars to lider wśród dystrybutorów części motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoją pozycję osiągnął m.in. dzięki otwartości na potrzeby klientów oraz utrzymywaniu partnerskich relacji ze swoimi kontrahentami. Sukces ten nie byłby jednak możliwy bez wysokiej klasy specjalistów zatrudnianych przez Spółkę.

Inter Cars docenia swoich pracowników, co znajduje odzwierciedlenie w tytułach i certyfikatach, jakie przyznawane są firmie w obszarze kapitału ludzkiego. W minionym tygodniu w zbiorze takich wyróżnień pojawiło wysokie miejsce w rankingu pracodawców polskich, który przygotował tygodnik „Wprost”.

Ranking został skonstruowany po podsumowaniu punktów, które były przyznawane firmom m.in. za średnią wysokość podwyżek, odsetek osób zatrudnionych oraz zwolnionych oraz odsetek pracowników zatrudnionych na etat (na podstawie umowy o pracę, nie umowy cywilnoprawnej). Po analizie szeregu czynników, ważnych w firmie z punktu widzenia pracownika, Inter Cars uplasował się na 10. pozycji rankingu „Wprost”, najwyższym wśród w firm z branży motoryzacyjnej.

Bardzo cieszy nas miejsce w czołowej dziesiątce rankingu „Wprost”. W Inter Cars budujemy, zgodnie z naszą wizją kapitału ludzkiego, środowisko ludzi zmotywowanych, firmę przyjazną pracownikom i partnerom biznesowym, o którą wszyscy dbamy jak o swoją własną. Chcemy być postrzegani jako organizacja, w której ludzie po prostu chcą pracować. Wierzę, że to osiągnięcie, jak również inne wyróżnienia – takie jak choćby certyfikat „HR Najwyższej Jakości”, który otrzymaliśmy kolejny rok z rzędu oraz statuetka „Inwestor w Kapitał Ludzki” – są jasnym potwierdzeniem tego, że podążamy we właściwym kierunku – mówi Krzysztof Zawistowski, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego Inter Cars w Polsce.

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Spółki przyznane ze względu na jej pozytywne cechy jako pracodawcy. W lutym Inter Cars znalazł się w gronie firm wyróżnionych certyfikatem „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Został on przyznany na podstawie badania satysfakcji i zaangażowania pracowników.

Podobne artykuły

Wspieramy się i jesteśmy sobie potrzebni

Wspieramy się i jesteśmy sobie potrzebni

Kabinowy filtr powietrza Sogefi CabinHepa+: nowy produkt ochronny dla kierowców

Kabinowy filtr powietrza Sogefi CabinHepa+: nowy produkt ochronny dla kierowców

Inter Cars Marketplace i Ambit razem dla warsztatów

Inter Cars Marketplace i Ambit razem dla warsztatów

Korzyść dla Twojego warsztatu i dla środowiska – obejrzyj film

Korzyść dla Twojego warsztatu i dla środowiska – obejrzyj film