Data publikacji: 2021-05-28

Inter Cars jedną z najcenniejszych polskich marek

Największy krajowy dystrybutor części samochodowych został uznany przez dziennik „Rzeczpospolita” za jedną z najcenniejszych polskich marek, której wycena została oszacowana na 1,1 mld zł. Jaką pozycję w zestawieniu dała taka wartość?

RZ.png

Dziennik „Rzeczpospolita” po raz 15. zaprezentował ranking „Najcenniejszych Polskich Marek”.  Wśród 220 przedsiębiorstw uwzględnionych w zestawieniu na wysokiej 15. pozycji sklasyfikowany został Inter Cars. Nasza marka została wyceniona na 1,1 mld zł. Tym samym największy krajowy dystrybutor części samochodowych znalazł się w ścisłej czołówce przedsiębiorstw w Polsce.

Jak prezentował się cały ranking? Wśród wszystkich 220 najcenniejszych polskich marek najwięcej reprezentantów mieli przedstawiciele branży spożywczej. Jednak na czele rankingu dominowały przedsiębiorstwa paliwowe i energetyczne z udziałem Skarbu Państwa: PKN Orlen (pozycja nr 1), PGNiG (3), PGE (4) i Lotos (5). Jedyną firmą w Top5, która nie jest związana kapitałem państwowym jest Biedronka – druga pozycja na liście.

Podium w kategorii „Handel i usługi”

Na szczególną uwagę zasługuje czołowe miejsce Inter Cars w kategorii „Handel i usługi”. W tej klasyfikacji „Rzeczpospolitej” Inter Cars został umieszczony na 3. pozycji. Jedynymi przedsiębiorstwami sklasyfikowanymi wyżej były Biedronka oraz Lotto.