Data publikacji: 2020-02-11

Intensywny 2019 rok – Inter Cars podsumowuje ostatnie 12 miesięcy cz.2

Rok 2019 to bardzo intensywny okres dla Grupy Kapitałowej Inter Cars. Nowe inicjatywy, jubileusze oraz projekty, które budziły emocje nie tylko wśród profesjonalistów z branży, ale także u entuzjastów motoryzacyjnego świata, to tylko niektóre z wydarzeń minionych 12 miesięcy. Co dokładnie wydarzyło się i czego możemy spodziewać się w roku 2020?

Inter Cars 2015 logo_hor_podstawowe_poziome_CMYK.png
HZ5A2353.jpg
IMG_20190629_101136.jpg
Info_Pras_Inter_Cars_Najnowsza_inwestycja_w_Zakroczymiu (1).jpg

Kolejne odsłony znanych imprez

W 2019 roku nie mogło również zabraknąć wydarzeń, które już na stałe wpisały się w kalendarz sympatyków motoryzacji i naprawy samochodów. Mowa tu o konkursie Young Car Mechanic i Dub IT Inter Cars Tuning Festival.

Young Car Mechanic to inicjatywa, która co roku dostarcza wiele pozytywnych emocji. W dniach 25-26 maja Centrum Szkoleniowe Inter Cars zmieniło się w arenę zmagań i weryfikacji wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej – to właśnie ten obiekt był miejscem, w którym młodzi mechanicy z 7 krajów Europy walczyli o zaszczytne miano Young Car Mechanic 2019. 21 zawodników zostało wyłonionych spośród 3000 uczniów, który aspirowali do tego, aby znaleźć się w finale. III Międzynarodowy Konkurs Young Car Mechanic wygrał Eren Osman, reprezentujący Bułgarię.

Warto przypomnieć, że jest to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w wspominanym programie. Ma on na celu odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej

Inną imprezą, która elektryzowała sympatyków modyfikacji pojazdów był Dub IT Inter Cars Tuning Festival. Najlepsze motoryzacyjne firmy, setki projektów tuningowych z Polski i nie tylko, pokazy driftu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie w ostatni weekend czerwca można było spotkać na terenie Targów Kielce. Z całą pewnością zeszłoroczna edycja Dub IT! Inter Cars Tuning Festiwal na długo zapadnie w pamięci blisko 17 000 gości, którzy odwiedzili to wydarzenie.

Digitalizacja branży automotive

Menagerowie odpowiedzialni za rozwój Inter Cars bardzo często podkreślają, że proces digitalizacji i pomoc w cyfryzacji branży, to jedno z głównych wyzwań na nadchodzące lata. Potwierdzeniem tej tezy jest inauguracja w roku 2019 projektu pod nazwą System AI. Pierwszym krokiem wprowadzającym warsztaty była seria szkoleń, które odbyły się na terenie całego kraju.

Warto zaznaczyć, że System AI to innowacyjne przedsięwzięcie, jakiego wcześniej na polskim rynku nie widziano. Projekt pozwala warsztatom zbudować profesjonalny wizerunek i pomaga im awansować ze swoim biznesem do klasy premium.

Wychodząc z założenia, że lekarz ma leczyć, nauczyciel winien odpowiadać za edukację, a mechanik za naprawę samochodów, Inter Cars pragnie, aby opieką nad stronami internetowymi i kampaniami reklamowymi w sieci zajmowali się stworzeni do tego specjaliści, którzy najlepiej znają techniki, meandry i zawiłości cyfrowego świata. Dlatego warsztaty, które przyłączą się do projektu otrzymają w zamian m.in. nowoczesną, responsywną stronę internetową zintegrowaną w fanpagem na Facebooku i wizytówką Google.

Jest to jeden z flagowych projektów Inter Cars z zakresu marketingu, który będzie intensywnie rozwijany w 2020 roku. Więcej informacji znaleźć można pod adresem https://intercars.com.pl/ lub https://intercars.fasttony.com/pl/

Sportowcy związani z Inter Cars również na topie! 

Zdobycie tytułu II wicemistrza Polski w drifcie, udział w prestiżowym finale Gymkhany GRiD, a także spotkania z Kenem Blockiem i Richardem Hammondem – tak w telegraficznym skrócie można wypunktować największe sukcesy Bartosza Ostałowskiego w roku 2019. Bez wątpienia: był to jeden z najlepszych sezonów w karierze ambasadora Inter Cars, który jako jedyny kierowca z licencją FIA prowadzący auto stopą.

Inter Cars to firma, która  motorsport ma wpisany w swoje DNA. Współpraca z Bartkiem jest tego najlepszym potwierdzeniem - mówi Joanna Król, Zastępca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter Cars. Możliwość wspierania go i obserwacji jego rozwoju, walki i pokonywania trudności dostarcza nam wiele emocji. Współpraca z nim to dla nas ogromna przyjemność i jednocześnie potwierdzenie naszych wartości: przedsiębiorczości, pasji i zaangażowania, a jednocześnie jesteśmy pod wrażeniem jak wielką inspiracją potrafi być dla młodych ludzi. Jesteśmy dumni z tej kooperacji i wierzymy, że w kolejnych latach będziemy mogli świętować jego kolejne, spektakularne sukcesy. Zarówno dla Inter Cars, jak i dla Bartka Ostałowskiego był to bardzo intensywny rok wytężonej pracy i koncentracji. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i nadal będziemy wspierać wielki talent i charyzmę tego sportowca. W jubileuszowym roku 30-lecia działalności Inter Cars nie może zabraknąć naszego ambasadora! – podsumowuje Joanna Król.

Innym sportowcem szeroko kojarzonym z Inter Cars, a szczególnie grupą Gorzów, jest Bartosz Zmarzlik. On również ma sobą bardzo udany rok. Wszystko za sprawą awansu do finału żużlowego Grand Prix w Toruniu, który zapewnił mu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jak dotychczas jest to największy sukces w karierze 25-letniego zawodnika. Bartek Zmarzlik był również głównym rozmówcą w 83. numerze Wiadomości IC, który ukazał się pod koniec sierpnia.

ILS rośnie w siłę

2019 to także intensywny czas dla osób odpowiedzialny w Inter Cars dla procesy logistyczne. Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, dzięki rozpoczętej w tamtym roku budowie piątej hali, wchodzi w rok 2020 z nowymi możliwościami. Na początku roku, zostanie oddana do użytkowania nowa część obiektu o powierzchni 22 000 m². Po zakończeniu inwestycji obszar magazynów w Centrum ILS Zakroczym powiększy się więc do niebagatelnych 67 000 m², czyli wielkości ponad 9 boisk piłkarskich.

Troska o środowisko

Należy również wspomnieć o dziale Bio Service, który w trosce o klientów i środowisko, pomaga właścicielom serwisów dostosować ich biznesy do zmieniających się regulacji prawnych. Baza Danych o Odpadach i kwestie związane z wdrożeniem jej w warsztacie, to w ostatnim czasie jeden z gorętszych tematów, który rozgrzewa warsztatowców do czerwoności. Na szczęście specjaliści z Bio Service mogą im pomóc bezboleśnie przejść przez ten proces, sprawiając, że ich biznesy są bezpieczne dla ekosystemu i środowiska.

Nagrody

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Inter Cars po raz kolejny została doceniona na wielu płaszczyznach. Wśród licznych nagród na szczególne wyróżnienie zasługują te, przyznane przez cenione wydawnictwa ekonomiczne. Znalazły się wśród nich takie plebiscyty jak ranking 100 największych rodzimych eksporterów magazynu Forbes, Orzeł polskiej gospodarki przyznawany przez magazyn Wprost, ranking 2000 największych polskich przedsiębiorstw przygotowany przez Rzeczpospolitą czy też miano transparentnej spółki roku – rankingu tworzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych. Te i wiele innych tytułów i plebiscytów tylko potwierdzają, jak intensywny i owocny był to rok dla Inter Cars.

Plany

Plany Grupy Kapitałowej Inter Cars na rok 2020 są bardzo ambitne. Managerowie odpowiedzialni za rozwój spółki chcą kontynuować rozpoczęte projekty. Ford Trucks, Q Service Castrol czy też System AI to tylko niektóre z tych, jakie będą miały swoją kontynuację w kolejnych latach.Rok 2020 to także 30-lecie istnienia filmy, czyli czas na świętowanie, jednak w nieco innej formie, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich jubileuszy.

W tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania Inter Cars. Być może niektórzy będą rozczarowani, ale nie będzie jednej, wielkiej uroczystości. Podchodzimy do jubileuszu pragmatycznie. Nie widzimy konieczności organizacji wielkich targów, które w przeszłości miały na celu popularyzację marki Inter Cars. Nasza rozpoznawalność wśród warsztatów jest 100-procentowa. Na 30-lecie odwracamy sytuację – chcemy być partnerem dla warsztatów i zamiast jednej wielkiej imprezy, zorganizujemy wiele spotkań z naszymi klientami w filiach. Chcemy być bliżej warsztatów, aby prowadzić z  nimi dialog i dowiedzieć się, co możemy poprawić, gdzie mamy braki w ofercie, w jakich segmentach jesteśmy niedopasowani cenowo do rynku, jakich szkoleń brakuje. W ten pragmatyczny sposób będziemy obchodzić nasze 30-lecie. Tak naprawdę nie chodzi nam przecież o wielką imprezę, lecz o wspólne robienie biznesu– mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars.