Data publikacji: 2017-03-28

HUB Sosnowiec Mistrzem Eliminacji

W niedzielę, 26 marca, odbyły się eliminacje do VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Inter Cars. Do wielkiego finału, z udziałem drużyn zagranicznych, awansowało 8 zespołów.

Eliminacje stanowiły pierwszy etap VI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Inter Cars. Odbyły się one 26 marca w hali piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława na warszawskim Bemowie. Wzięło w nich udział łącznie 19 drużyn z całej Polski, które walczyły o udział w wielkim finale rozgrywek.

Rywalizacja odbywała się najpierw w trzech grupach. Następnie 8 najlepszych zespołów ze wszystkich grup spotkało się w ćwierćfinale. Potem miał miejsce półfinał, aż w końcu odbył się finałowy mecz o tytuł Mistrza Eliminacji. Zdobyła go drużyna HUB Sosnowiec. Z kolei najlepszym strzelcem tego etapu okazał się Michał Stryjek z Glob Cars Czosnów, który strzelił 12 bramek.

Puchar dla najlepszego zespołu w eliminacjach oraz dla najlepszego strzelca wręczył Prezes Zarządu Inter Cars, Robert Kierzek. Podziękował również wszystkim drużynom biorącym udział w eliminacjach za sportową rywalizację i zaangażowanie.

¼ finału

HUB Sosnowiec – ILS Zakroczym 6-1
Mann Hummel Filtration Gostyń – Mahle Polska Krotoszyn 3-0
J&M Logistics Czosnów – Filia Radom 3-0
Glob Cars Czosnów – Filia Piekary Śląskie 2-1

½ finału

HUB Sosnowiec - J&M Logistics Czosnów 1-1 (karne 5-4)
Glob Cars Czosnów - Mann Hummel Filtration Gostyń 0-0 (karne 3-1)

Finał eliminacji

HUB Sosnowiec - Glob Cars Czosnów 5-2

Do finału Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Inter Cars awansowały takie drużyny, jak: HUB Sosnowiec, Mahle Polska Krotoszyn, ILS Zakroczym, J&M Logistics Czosnów, Filia Piekary Śląskie, Filia Radom, Glob Cars Czosnów, Mann Hummel Filtration Gostyń. Ten etap rozgrywek odbędzie się 7 maja na boisku otwartym OSiR przy ul. Tobruku 11 na Bemowie. Zespoły z Polski spotkają się w nim z reprezentacjami zagranicznych filii Inter Cars. Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania!