Data publikacji: 2021-05-21
, autor: Anna Nowak

e-Catalog, nowe spojrzenie na wyszukiwanie części

Dan Brown powiedział kiedyś, że czasami trzeba trochę zmienić punkt widzenia, aby ujrzeć coś znanego w nowym świetle.

e-Catalog_najlepsza wyszukiwarka na rynku.png

Tematy dotyczące Covid-19, obostrzeń i związanych z tym kryzysów gospodarczych i prywatnych, przewijają się przez wszystkie usta i media od przeszło roku. Większość z nas ma dość tego tematu, a mimo to wraca on jak bumerang przy niepozornie niezwiązanych nawet rozmowach.

Jaki ma to związek z wyszukiwaniem części i e-Catalogiem Inter Cars?

Nowy punkt widzenia, spowodowany przeniesieniem do sieci życia społecznego, zawodowego, a także prywatnego, udowodnił możliwość istnienia czegoś co do tej pory wydawało się nam czystym science fiction. To spojrzenie, wymuszone trochę przez nowe potrzeby społeczeństwa, przyspieszyły prace nad narzędziem, które w krótkim czasie stało się multi-zadaniową platformą, dzięki której codzienna praca mechaników i właścicieli serwisów samochodowych, stała się prostsza i szybsza.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym narzędziu lub jeśli chciałbyś szybko odświeżyć sobie informację o jego podstawowych funkcjach obejrzyj FILM.

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących możliwości e-Catalogu, polecamy cykl artykułów FUNKCJE E-CATU, dzięki któremu w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca przedstawiamy informacji na temat poszczególnych funkcji.

Jeśli jeszcze nie posiadasz dostępu do e-Catalogu, koniecznie to zmień!

Wypełnij FORMULARZ i otrzymaj dostęp!
Następnie pobierz aplikację:

    App Store                                                         Huawei                                                     Google Play


        
A wszystko zaczęło się od wyszukiwarki części…….

Nie tylko punkt widzenia zmienia postrzeganie, ale również my sami oraz sytuacje, które wymuszają potrzebę.

Z tego też powodu e-Cat dysponuje kilkoma formami wyszukiwania:

  • tekstowym;
  • po pojeździe;
  • po numerze VIN;
  • po drzewku.

Wyszukiwanie tekstowe

Jest to najszersza kategoria wyszukiwania. Dzięki niej możesz znaleźć zarówno konkretne części jak i producentów. Wystarczy wpisać szukaną nazwę lub jej fragment, albo też przejść przez asortyment danej kategorii.

Wyszukiwania tekstowego dokonujemy przez wpis w wyszukiwarkę w głównym pasku strony.

Wyszukiwanie po pojeździe

Wyszukiwarkę pojazdów można znaleźć w górnej belce po naciśnięciu przycisku pojazd. Wówczas pojawi się lista ostatnio wybieranych pojazdów, a po naciśnięciu wybierz pojazd, wyświetli się lista producentów oraz wyszukiwarka typów pojazdów.

Zakładka ostatnio wybierane oraz zapisanepozwoli Ci na szybki wgląd w historię Twojego wyszukiwania.

Za pomocą rozwijanej listy przy ikonce     możesz zmienić rodzaj wyszukiwanego pojazdu np. na motocykl lub pojazd ciężarowy. Wyszukiwarka pozwoli Ci równiż przeszukać system po cechach pojazdu, np. kodzie silnika, numerze KBA lub osi.Wyszukiwanie po numerze VIN

Na samym dole spisu kategorii, po lewej stronie https://pl.e-cat.intercars.eu/, znajduje się ikona VIN. Po jej kliknięciu system przeniesie Cię do wyszukiwarki, w której będziesz mógł wpisać szukany nr VIN.

Jeśli pojawi się brak wyniku, może oznaczać to, iż nie posiadamy jeszcze tego numeru w bazie lub też numer został wpisany nieprawidłowo. Najczęstszym błędem jest przeoczenie (powinno być 17 znaków) lub niepoprawne wpisanie, np. pomylenie O z 0.

Wyszukiwanie po drzewku

Drzewko kategorii produktów jest dostępne pod przyciskiem pełna oferta w głównym menu, po lewej stronie.Po kliknięciu w pełną ofertę przenosimy się do rozbudowanego menu, dzięki któremu możemy poruszać się zarówno po kategoriach rynkowych, asortymentowych jak i produktowych. Uszczegóławiając kierunek poszukiwań przejdziesz schodkowo do coraz bardziej zawężonych grup produktowych.  Krok w dół:


Wyszukiwarka specjalistyczna

Jest to kolejna funkcja niebywale przyspieszająca proces poszukiwania konkretnych produktów. Żarówki, krzyżaki czy wycieraczki stanowiły do tej pory piętę achillesową większości wyszukiwarek, ale nie naszej. e-Catalog pozwala bowiem na tzw. wyszukiwanie specjalistyczne, które znajduje się w głównym menu na stronie głównej.


Po wybraniu kategorii wyszukiwarka specjalistyczna, system przeniesie Cię do menu podkategorii kierującej do konkretnej grupy asortymentowej.

Po wybraniu interesującej Cię grupy produktów przeniesiesz się do szczegółowego spisu, którego największą wartością są zdjęcia. Dzięki temu będziesz mógł porównać np. żarówkę, której poszukujesz z konkretnym zdjęciem.

Jak ograniczyć ilość filtrowanych wyników?

Na pewnym etapie poszukiwań można je przyspieszyć zaznaczając interesujące Cię filtry. Dzięki temu zawęzisz obszar dokonywanych poszukiwań.

Sekcjafiltruj znajduje się po lewej stronie listy produktów. Dzięki niej można określić np. konkretne cechy, rozmiary lub producenta.

Ważne jest również, aby pamiętać o filtrowaniu systemowym, czyli takim, które pokazuje dostępność produktu lub jego brak, cenę netto lub brutto, promocje, lub filtrowanie po cenach od najmniejszej do największej i odwrotnie.
Jeśli masz pytania dotyczące funkcji e-Catalogu skontaktuj się z:
Romanem Rendudą+48 507 751 452 lub zadzwoń do swojego opiekuna handlowego

Specjalnie dla Ciebie nagraliśmy filmy dotyczące wyszukiwania w e-Catalogu, sprawdź i dowiedz się więcej!