Data publikacji: 2020-03-02

Dookoła Świata z Inter Cars - zamień Kiedyś na Dziś

Konfucjusz powiedział, że tysiącmilowa droga zaczyna się od pierwszego kroku, a Wiktor Hugo, że nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia.

4 Dookola-Swiata.jpg
wyspy zielonego przyladka.jpeg
sm1.jpg
sri lanka (2).jpg
singapur.jpg
panama2.jpg
1.jpg

Inter Cars idąc tym tropem, stworzył akcję Dookoła Świata. Dzięki tej inicjatywnie ma możliwość jeszcze mocniej zbliżyć się do swoich kluczowych partnerów - klientów i dostawców.
Na przełomie ostatnich kilkunastu lat w Polsce diametralnie zmienił się sposób postrzegania relacji firma - klient. Zmiana ta wpłynęła bardzo pozytywnie na przestrzeń funkcjonowania przedsiębiorstw w kooperacji z klientami i odkrywania ich potrzeb. Proces ten zachodzi zarówno na płaszczyźnie wewnętrznej, jak i zewnętrznej i dotyczy takich praktyk jak: szkolenia, promocje z nagrodami, biznesowe spotkania czy wyjazdy typu incentive. 

Dookoła Świata jest dwuetapowym projektem, który opiera się na całorocznej, ścisłej współpracy klientów, dostawców i Inter Cars oraz na podróżach, podczas których obie strony mają możliwość lepszego poznania się, nawiązania współpracy, obdarzenia się zaufaniem, docenienia wzajemnych osiągnięć, a w konsekwencji wsparcia swoich interesów na drodze do jeszcze lepszego działania.

Czym różnią się wycieczki organizowane przez Inter Cars od tych komercyjnych?

Firma jako najważniejszy, priorytetowy cel stawia sobie wysoką jakość, wyjątkowość i ekskluzywność organizowanych podróży. To sposób konfrontowania potrzeb klientów oraz możliwości producentów części w najbardziej egzotyczny i przyjemny sposób jaki można wyobrazić sobie w świecie biznesu. Zamień Kiedyś na Dziś to nie tylko hasło to sposób postrzegania i wykorzystywania możliwości jakie stawia przed każdym rzeczywistość, to umiejętność przeobrażania marzeń w  realną przyjemność, satysfakcję i sukces.

W ramach I edycja akcji Dookoła Świata odbyły się już podróże do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na Mauritiusa. Trwają przygotowania do wycieczek do RPA, na Bali oraz Brazylii. Rozpoczęty został również pierwszy etap drugiej edycji Dookoła Świata, której wyjazdowy finał zaplanowany jest na końcówkę roku 2020 i rok 2021. Inter Cars zaprosi wówczas swoich klientów i dostawców na wyprawy na Wyspy Zielonego Przylądka, St. Maarten, Sri Lankę, do Panamy oraz Singapuru.

Każde z tych miejsc niesie ze sobą piękno, wyjątkowość i egzotykę. O każdym z nich można by wiele powiedzieć i napisać. Inter Cars jednak nie chce tego robić. Chce to pokazać, aby każdy z klientów i dostawców mógł osobiście poczuć klimat tych miejsc. 

Bali gdzie religia przeplata się z życiem codziennym tak mocno, że rdzenna społeczność nie posługuje się tradycyjnym podziałem na cztery kierunki geograficzne. Wykorzystuje do tego cztery punkty wyznaczane przez górę Gunung Agun uznawaną za świętą górę bogów. Wszystko więc, co stoi w kierunku świętej góry i w górę w kierunku nieba to kaja, to co jest w przeciwnym kierunku, czyli skierowane jest ku morzu to kelod, kangin to kierunek z którego wschodzi słońce, a kauh tam gdzie słońce zachodzi. Według tych kierunków budowane są wszystkie wioski na Bali. Świątynie znajdują się wiec na północy wsi, a cmentarze zawsze na południu. Wszystkie łóżka ustawiane są tak, aby spać z głową w kierunku świętej orientacji, czyli południa. Sypialnie zawsze budowane są od strony wulkanu, a kuchnia i toaleta po przeciwnej stronie.

RPA dziewiczy dom dla wielu wspaniałych krajobrazów i pięknej przyrody. Góry, piaszczyste plaże, równiny, skaliste klify, drugi co do wielkości wodospad na świecie, Tugela oraz świat zwierząt, który zachwyci każdego. Kraj ten jest prawdziwą tęczą społecznych i językowych różnic. Mnogość plemion sprawia, że kraj posiada 11 języków urzędowych: afrykański, angielski, Zulu, Xhosa, Ndebele, Northern Sotho, Sotho, Sotho, Swazi, Tsonga, Tswana i Venda. Najczęściej używanym językiem jest Zulu, a następnie Xhosa, które są również dwoma największymi plemionami w kraju. Jednak angielski jest uważany za główny język i jest powszechnie używany w całym kraju.

Rio de Janeiro to bardzo różnorodne miasto, w którym znajdują się zarówno nowoczesne perełki architektury, jak i przeszło 1000 faweli, w których żyje prawie jedna czwarta Cariocas. Oferują one skromne lokum. To właśnie tam mieszkali niewolnicy z Afryki, a potem ich potomkowie. Oni również stworzyli najpopularniejszą muzykę brazylijską, czyli sambę. Obecnie większość znanych szkół samby, które biorą udział w karnawałowej paradzie mieści się właśnie w fawelach lub ich okolicy.

Wyspy Zielonego Przylądka to przede wszystkim piękna przyroda. Długie piaszczyste plaże, turkusowa woda oceanu Atlantyckiego, rafy koralowe, wydmy, góry i klify jako gwarancja zadowolenia dla miłośników pieszych wycieczek, surfingu, wędkarstwa, pływania, snorkelingu, nurkowania, wspinaczek i plażowania.

Karaibska wyspa St. Maarten to najmniejsza wyspa świata, podzielona pomiędzy dwa kraje: Francję i Holandię. Tropikalne słońce, białe plaże, taniec, śpiew i gwar lokalnych straganów oraz śmiech w okolicznych kasynach, to codzienna muzyka tego miejsca. Miejskie życie to tylko jedna strona twarzy St. Maarten. Drugą stanowi przyroda, soczysta, dziewicza roślinność, która urzeka swoim pięknem, zapachem i kolorem.

Sri Lanka w sanskrycie Indii oznacza olśniewający kraj. Przeszło 2,5 tysiąca lat historii, tropikalny podzwrotnikowy i równikowy klimat, zielone niziny oraz wspaniałe prekambryjskie masywy górskie, to preludium wspaniałości, jakie proponuje turystom ten rejon świata. Położenie Sri Lanki oblewanej wodami Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego, rafy koralowe i tropikalne słońce, tworzące kakofonię barw wschodów i zachodów słońca to prawdziwa gratka dla każdego podróżnika.

Panama oferująca turystom góry, lasy tropikalne, plaże i bezkres oceanów to podróż, której nie da się zapomnieć. Jeśli do tego krajobrazu dołączymy harmonijnie wkomponowane, nowoczesne miasto: drapacze chmur, galerie handlowe oraz historyczną część miasta z początków XVI w., otrzymamy mieszankę teraźniejszości i przeszłości ukoronowaną zachodami słońca na Pacyfiku. Piękno natury i współczesnego świata, zalane tropikalnym słońcem i rozbrzmiewające rytmami obu Ameryk.

Singapur to miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził. Poza pięknym miastem proponuje ono nowoczesne muzea, wspaniały park rozrywki na wyspie Sentosa, oceanaria, aquaparki, ogrody botaniczne, motylarium, krokodylarium i wiele innych fascynujących miejsc, które są wynikiem mieszanki kultury wschodniej i europejskiej. Singapur to wyspa leżąca 137 km na północ od równika, dlatego tez jest również doskonałym miejscem, aby wypocząć na pięknych plażach w okolicznościach egzotycznej, tropikalnej przyrody.

Podobne artykuły

Mój warsztat w Internecie - możliwości bezpłatnej reklamy i promocji w erze cyfrowej

Mój warsztat w Internecie - możliwości bezpłatnej reklamy i promocji w erze cyfrowej

Zostań w domu i weź leasing w Inter Cars

Zostań w domu i weź leasing w Inter Cars

Urządzenia do ładowania aut elektrycznych w warsztacie  - warto czy nie?

Urządzenia do ładowania aut elektrycznych w warsztacie - warto czy nie?

#pomagamypomagać – reakcja branży motoryzacyjnej na koronawirus

#pomagamypomagać – reakcja branży motoryzacyjnej na koronawirus