Data publikacji: 2015-03-04

Twój partner w codziennej pracy

Katalog Online dostępny jest w systemie Windows, a jego instalacja zajmuje kilka minut. Przyjazny interfejs sprawia, że będziesz korzystał z niego intuicyjne i szybko stanie się niezastąpionym narzędziem w twojej pracy.


Katalog Online to innowacyjne narzędzie ułatwiające codzienną pracę warsztatów. To program służący do wyszukiwania i zamawiania części do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Dzięki niemu, korzystając z wyszukiwarki VIN, z łatwością znajdziesz części do każdego pojazdu. Program umożliwia też szybką wycenę naprawy oraz określa jej koszty.

Dzięki Katalogowi Online:

  • Łatwo zamówisz części praktycznie z każdego miejsca na świecie o dowolnej porze dnia i nocy. Twoje zakupy będą zdecydowanie szybsze niż przez telefon czy wizytę u sprzedawcy;
  • Podniesiesz efektywność swojego warsztatu. Uzyskasz możliwość tworzenia wyceny z częściami zakupionymi w Inter Cars, ustalisz wstępny czas naprawy oraz stworzysz kompleksowe przeglądy dla klientów;
  • Wyszukasz części po numerze VIN, a sam numer zeskanujesz z dowodu rejestracyjnego. System wyświetli ci drzewo grup towarowych przypisanych konkretnemu pojazdowi, będzie mógł dodać je do ulubionych, a Katalog sam zapisze je w historii wyszukiwania (więcej informacji na ten temat poniżej);
  • Części znajdziesz także na podstawie marki samochodu i listy podzespołów. Możesz też skorzystać z ze słownikowego szukania wg nazwy. Co to takiego? Wyszukiwanie towaru za pomocą dedykowanego słownika, w którym kolejność wpisanej frazy, jak i długość stosowanych słów, nie mają znaczenia;
  • Znajdziesz części wykorzystując numery producentów lub używając indeksu Inter Cars, który w większości przypadków jest zgodny z oznaczeniami producentów. Program posiada ponadto wiele dodatkowych filtrów ułatwiających selekcję produktów wg statusu towarów (nowość, oferty specjalne itd.) czy poprzez selekcję grup towarowych;
  • W każdym momencie masz możliwość szybkiego dostępu do wszystkich dokumentów oraz do niezrealizowanych zamówień, a faktury możesz pobierać jako plik PDF, po włączeniu funkcji pobierania faktur elektronicznych.
  • Wygodnie uregulujesz należności wobec Inter Cars poprzez Przelewy 24 lub płacąc za zakupione części środkami zgromadzonymi w programie lojalnościowym Premia Cash.


Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet Katalogu Online wystarczy zainstalować na komputerze (zalecany system Windows 7 lub nowszy) program, który w trakcie instalacji sam pobierze i uzupełni wszystkie brakujące elementy. Po połączeniu z Internetem Katalog automatycznie pobierze wszystkie dane i co szczególnie ważne, zaktualizuje je na bieżąco. Po kilku dniach lub tygodniach nie będziesz musiał dokonywać ponownej aktualizacji, aby sprawdzić czy w asortymencie nie pojawiły się nowe produkty, system sam w czasie rzeczywistym uzupełnia bowiem wszystkie niezbędne dane, zarówno o produktach, które pojawiły się w ofercie, jak i tych, które czasowo zostały z niej wyłączone.

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś trudno wyobrazić sobie pracę profesjonalnego warsztatu bez wsparcia odpowiednich narzędzi i programów komputerowych. Co istotne, zmienił się nie tylko sam rynek i zasady jego funkcjonowania, ale i klient, który stał się bardziej wymagający i oczekuje od warsztatu nie tylko profesjonalnej naprawy, ale i równie profesjonalnej obsługi. Kluczowym aspektem pracy warsztatu wciąż pozostaje jednak jakość i szybkość wykonywanych usług. A tu w sukurs przychodzi właśnie Katalog Online.

W programie tym zainstalowana została nowoczesna chmura obliczeniowa umożliwiająca komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Oznacza to w pełni aktualną listę pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe. Nowy katalog zaprojektowany jest na tablety, co umożliwia wybór części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera stacjonarnego w biurze.

Wyszukiwarka umożliwia dobór części i opon poprzez zestaw wielu kryteriów. W przypadku opon może to być wysokość, średnica lub profil. Zawarty w programie moduł „Wycena” umożliwia z kolei tworzenie dla klientów kompleksowych wycen wraz z czasami napraw oraz częściami własnymi. Dzięki logicznemu rozłożeniu elementów graficznych, obsługa katalogu jest prosta i intuicyjna.

Chcesz przekonać się jak działa Katalog Online?

Jeśli masz pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami dzwoniąc na 0 801 80 20 20.

Możesz też skorzystać z pomocy zdalnej Inter Cars Kliknij

Zerknij też do listy najczęściej zadawanych pytań oraz do panelu, w którym uzyskasz pomoc na wiele zagadnień związanych z działaniem Katalogu Online.

Wyszukiwanie po numerze VIN

Aktualnie w bazie danych znajduje się ponad 70% pojazdów. Numer VIN można wpisać w widoku głównym, w katalogu pojazdów osobowych i ciężarowych lub przy pomocy widoku dostępnego po naciśnięciu kafelka VIN. Numer VIN zeskanować można także bezpośrednio z dowodu rejestracyjnego przy pomocy skanera 2D lub kamerki internetowej o odpowiedniej jakości (najlepiej z funkcją autofocus). W wyszukiwaniu wg VIN działa również historia wyszukiwania, a także „Dodawanie do ulubionych” wybranego numeru VIN. Po poprawnym zdekodowaniu numeru VIN, system wyświetli drzewo grup towarowych. Podobnie jak w innych miejscach programu, również tutaj działa przydatna funkcja polegająca na wyszukiwaniu znak po znaku. Ułatwia to znalezienie odpowiedniej grupy towarowej. W tym miejscu dostępna jest także zakładka „Grafika”, pozwalająca wyświetlić większość dostępnych grafik wg innych kategorii.

Eksperci o Katalogu Online

Katalog Online to innowacyjne narzędzie, które wyszukiwanie części do pojazdów osobowych i ciężarowych integruje z czasami napraw, wycenami i przeglądami flotowymi. Dzięki temu dostarczamy warsztatom kompleksową usługę: dostęp do wiedzy, szybkie zamówienie potrzebnych części i sprawną logistykę. To powoduje, że samochód, który zostawimy w tak zorganizowanym warsztacie, na pewno odbierzemy w umówionym terminie i po ustalonych kosztach – Tomasz Jachimkowski z GearCode.

Możliwości jakie daje cyfryzacja są ogromnym ułatwieniem dla nowoczesnych warsztatów. Katalog Online  to jeden z najpopularniejszych programów do zamawiania części samochodowych. To prawdziwy kombajn katalogów i niezawodny pomocnik nowoczesnego mechanika – Jerzy Dźwigała z GearCode.