Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Zima i akumulator? To nie musi oznaczać problemów z rozruchem

2023-11-13

Akumulator – urządzenie, które jest niezbędne do uruchomienia silnika i działania wielu systemów w samochodzie. Dlatego dbałość o niego jest kluczowa dla utrzymania samochodu w pełnej sprawności, zwłaszcza teraz, gdy nadchodzą miesiące zimowe, które akumulatory odczuć mogą najbardziej. Dzięki inteligentnym akcesoriom serii OSRAM BATTERYcare, takim jak jump startery, inaczej zwane boosterami i prostowniki, możemy zapewnić sobie większą wygodę i bezpieczeństwo na drodze.

Akcesoria OSRAM BATTERYcare
Akcesoria OSRAM BATTERYcare
Okres zimowy jest trudny dla akumulatorów samochodowych, szczególnie dla tych, które mają już kilka lat i nie są używane oraz doładowywane podczas regularnej jazdy. Ponadto niewyłączone urządzenia, takie jak radio lub oświetlenie zużywają energię i mogą spowodować rozładowanie akumulatora, szczególnie w starszych samochodach. Dlatego warto skontrolować stan akumulatora przed zimą, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Portfolio akcesoriów marki OSRAM do konserwacji akumulatorów to szeroka oferta różnego rodzaju produktów zarówno do zastosowań konsumenckich, jak i profesjonalnych.

Prostowniki OSRAM BATTERYcare

Rodzina inteligentnych prostowników OSRAM BATTERYcharge składa się z kilku produktów – OEBCS 901, 904, 906 i 908. Można nimi naładować akumulatory 6 i 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V do 70 Ah (model 908). Jako nieliczne na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włączając litowo-jonowe, są także kompatybilne z pojazdami wyposażonymi w system Start-Stop. Dzięki funkcji podtrzymania pomagają chronić akumulator przed rozładowaniem zimą lub podczas dłuższego postoju. Prostowniki mają czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem, a wszystkie funkcje można obsługiwać jednym przyciskiem. W wyposażeniu jest także przewód z końcówkami oczkowymi, który można zainstalować w samochodzie na stałe, by podłączenie ładowarki było szybsze i łatwiejsze. Urządzenia mają także zabezpieczenie, które zapobiega uszkodzeniom instalacji elektrycznej samochodu przed skutkami odwrotnego podłączenia biegunów. W zależności od produktu urządzenia są idealne dla motocykli, większości samochodów osobowych, dostawczych, a w przypadku BATTERYcharge 908 nawet dla samochodów dostawczych i mniejszych ciężarówek.

Profesjonaliści potrzebują sprzętu, który wytrzyma intensywną eksploatację, niejednokrotnie w bardzo trudnych warunkach. Dla tej grupy odbiorców firma OSRAM opracowała kilka zaawansowanych urządzeń, by prace z akumulatorem były jeszcze szybsze i wygodniejsze. Tester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO pozwala przeprowadzić kompletny test kondycji akumulatora i układów elektrycznych w pojazdach z instalacjami 12 i 24 V. Przy okazji kontroli stanu akumulatora, urządzenie może zweryfikować także kondycję alternatora, rozrusznika i połączenie z masą. Wyniki testu są zapamiętywane w pamięci urządzenia, można je także wydrukować za pomocą wbudowanej drukarki termicznej lub przenieść do komputera za pomocą karty SD. W zestawie jest pokrowiec ochronny do przechowywania i poręczna walizka do transportu urządzenia.

ester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO to profesjonalne, inteligentne prostowniki, odpowiednie do szerokiej gamy typów akumulatorów do pojazdów 12 i 24 V. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na urządzenie PRO 30A, PRO 50A, PRO 60A lub PRO 100A. Liczby w nazwach oznaczają maksymalne natężenie prądu ładowania. Gama produktów OSRAM BATTERYcharge PRO nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowych i akumulatorów w pojazdach z systemem start/stop. Urządzenia poza swoją podstawową funkcją, mają także możliwość przeprowadzenia testu kondycji baterii i alternatora. 

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO

Wszystkie są wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD i mają możliwość optymalizacji kondycji akumulatora. OSRAM BATTERYcharge PRO mogą także pełnić funkcję zasilacza podtrzymującego, dzięki czemu mogą być używane na przykład podczas diagnostyki usterek, która wymaga, aby system elektryczny był aktywny. Wszystkie urządzenia mają również regulację natężenia prądu ładowania, a producent udziela na nie 2-letniej gwarancji. Prostowniki PRO 30A. PRO 50A i PRO 100A są niewielkie, lekkie i łatwo je przenosić z miejsca na miejsce, zaś urządzenie PRO 60A, które ma większe gabaryty, wyposażono w kółka i wygodny uchwyt.

 Prostowniki PRO 30A. PRO 50A i PRO 100A


Czytaj także: 

5 najciekawszych aut i motocykli ubiegłej edycji wystawy Inter Cars Ikony Motoryzacji

Niemal 30% warsztatów w Polsce dołączyło do konceptów sieciowych

Jaki akumulator sprawdzi się w nowoczesnym pojeździe z systemem Start-Stop?


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email