Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Udany jubileusz. Wspaniała zabawa na 65. Małym Wyścigu Pokoju

2024-07-09

Blisko 200 najmłodszych adeptów kolarstwa uczestniczyło przez dwa dni w zmaganiach w jubileuszowej, 65. edycji Małego Wyścigu Pokoju. Tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym, swoich sił mogli spróbować pracownicy Inter Cars. Na trasie pojawiły się także ich dzieci!
Dwa dni zmagań

Główną areną zmagań, jak co roku, był teren wokół siedziby Inter Cars w Czosnowie. Sam wyścig wystartował jednak w lesie w pobliskich Palmirach. Ten etap, czasówka, kończył się w wyjątkowym miejscu – w pobliżu miejsca pamięci ku czci pomordowanych przez hitlerowców polskich bohaterów. Wśród spoczywających tam ofiar znajdują się znane postaci dla polskiego sportu, m.in. słynny olimpijczyk Janusz Kusociński.

To właśnie tam miał miejsce apel z pocztem sztandarowym Polskiego Związku Kolarskiego oraz uroczyste złożenie wieńców. Ten wzruszający moment jest już swego rodzaju tradycją, każdego roku uczestnicy Małego Wyścigu Pokoju stają na moment, by wspomnieć bohaterów naszego kraju.


Ściganie na całego

Po krótkim odpoczynku przyszedł moment na ściganie w naprawdę zawrotnym tempie. Wokół siedziby Inter Cars w Czosnowie kolarze pojechali w ramach kryterium ulicznego. Zostali podzieleni na trzy kategorie. Młodsi zawodnicy mieli do przejechania w sumie 18 kilometrów, najstarsi – aż 42.

Po zakończonych wyścigach nastąpiła dekoracja i wręczenie upominków zwycięzcom poszczególnych etapów.

Rodzinne wyścigi

W niedzielę po raz pierwszy w historii Małych Wyścigów Pokoju organizowanych przez Stajnię Rowerową Inter Cars Team na linii startowej stanęły dzieci naszych pracowników. Nawet nieco gorsza niż w sobotę pogoda, w tym siąpiący niemal przez cały czas deszcz, nie zepsuły humorów uczestnikom tych wyjątkowych zawodów. Wszystkie dzieci spisały się fenomenalnie i należą im się ogromne gratulacje!

Później na starcie pojawili się ich rodzice oraz inni pracownicy Inter Cars oraz firm partnerskich wraz z Amatorami. Walczyli o Puchar Prezesa Inter Cars. W tym wyścigu najlepszy okazał się Marcin Wasążnik, członek Klubu Kolarskiego Załuski Team.

Oto pełna lista zwycięzców klasyfikacji generalnej tych dwudniowych kolarskich zmagań:

Junior Młodszy – Jacek Żytowiecki – Stajnia Rowerowa Inter Cars Team

Młodzik – Julian Olszewski – K.S. KLIF Chłapowo

Juniorka Młodsza – Weronika Rutkowska – Świętokrzyska Fundacja Sportu Daleszyce

Młodziczka – Julia Buczek – LKS Baszta Golczewo

Żak – Adam Brzozowski – Stajnia Rowerowa Inter Cars Team

Żaczka – Joanna Mucha – Świętokrzyska Fundacja Sportu Daleszyce

Pracownicy firm sponsorujących – Marcin Wasążnik – KK Załuski Team

Amator – Kamil Kuszmider – Pego CC Ifon

Amatorka – Magdalena Kizerwetter-Świda – JB RoweryWszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom, gratulujemy sportowej postawy i wspaniałych rezultatów. Dziękujemy także naszym partnerom, którzy każdego roku hojnie wspierają Stajnię Rowerową Inter Cars Team oraz organizację samego wyścigu, czyli firmom: VARTA, NRF, ZF, Michelin i Castrol oraz sponsorowi technicznemu – firmie BGS Sport.

Już dziś zapraszamy na kolejny, 66. Mały Wyścig Pokoju. Do zobaczenia za rok!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Send by email