Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Finał dla Steca, tytuł dla Grzyba

2016-11-07

Za nami finał sezonu Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwyciężyli w niej Mariusz Stec i Jacek Rathe. Tytuł mistrzowski trafił natomiast do załogi Grzegorz Grzyb i Robert Hundla.

Zwycięzcami Rajdu Arłamów zostali Mariusz Stec i Jacek Rathe, jadący Fordem Fiestą Proto. Dla M. Steca jest to tym samym życiowy wynik, którym poprawił trzecie miejsce z Rajdu Magurskiego z 2008 r. W przypadku finałowej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dał mu on również tytuł mistrzowski w Open N.

Z „życiówki” mogą być dumni również Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba, którzy w Arłamowie zajęli drugie miejsce. Za nimi na podium znaleźli się Tomasz Gryc i Michał Kuśniesz, zwycięzcy klasyfikacji 2WD i klasy 4.

Na czwartej lokacie uplasowali się Jacek Jurecki i Michał Trela. Kolejni byli, liderzy klasyfikacji generalnej, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Tym samym, z dorobkiem 111 punktów, przypieczętowali swój tytuł Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski 2016.

Szóste miejsce zajęli Grzegorz Dul i Przemysław Zawada, a  siódme - Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel. Na ósmej pozycji znaleźli się zwycięzcy klasy 4F, Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń. Po nich byli jeszcze Marcin Górny i Zbigniew Cieślar oraz Łukasz Byśkiniewicz i Bartłomiej Boba.

Rajd Arłamów zakończył sezon Castrol Inter Cars RSMP. Tytuł wicemistrza przypadł Jakubowi Brzezińskiemu. Trzeci w klasyfikacji generalnej był Filip Nivette.