Data publikacji: 2019-10-08

Z ostatnim dniem września Inter Cars zakończył promocję Express Klub

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i z niezwykłym zaangażowaniem oraz starannością realizowali założony plan zakupowy.

Gratulujemy wygranej laureatom, a wszystkim, którym tym razem nie udało się stanąć na podium, życzymy powodzenia w następnych konkursach i promocjach organizowanych przez Inter Cars.

photo-1509339022327-1e1e25360a41[1].jpg
photo-1527288185712-063ee75c34ec[1].jpg
photo-1526495124232-a04e1849168c[1].jpg
photo-1516141045567-7c8cca67a096[1].jpg
photo-1506645728556-ac574e628eca[1].jpg
photo-1497601573976-fb2f03ea161d[1].jpg

Rankingi zostały zamknięte i już wkrótce będą podane wyniki, a zwycięzcy powiadomieni o nagrodach. Czy było o co walczyć? Na pewno tak. Ci bowiem, którzy uplasowali się na najwyższych pozycjach w rankingu, udadzą się w niezapomnianą, ekskluzywną podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie w promieniach słońca Zatoki Perskiej będą zwiedzać, bawić się, ucztować i ujarzmiać dzikość pustyni.

Uczestnicy nieco niżej sklasyfikowani w rankingu otrzymają natomiast rabat o wartości od 500 do 3000 zł na zakup urządzeń wyposażenia warsztatowego, dostępnych w ofercie Inter Cars SA.

Informacje na temat szczegółów odbioru obu nagród laureaci znajdą u swoich przedstawicieli oraz w Katalogu Online.

Zanim jednak wyniki zostaną ogłoszone, sprawdźmy czym Dubaj może zaskoczyć laureatów?

DLACZEGO …..?

  1. …nie da się zwiedzać Dubaju pieszo?

Większość miejsc, szczególnie miast, które odwiedzamy jako turyści zwiedzamy pieszo. Piękne starówki, biznesowe części miasta, ciekawe mosty, wybrzeża – żeby delektować się ich widokiem z reguły zakładamy wygodne buty i udajemy się na pieszą wycieczkę. W Dubaju raczej się to nie sprawdzi. Dubaj to miasto, które ma 4115 km² powierzchni. Dla porównania Warszawa ma 517 km². Do tego miasto ma zupełnie inny rozkład, niż wszystkie znane nam metropolie, czego skutkiem jest rozsianie ciekawych turystycznie miejsc po całej jego powierzchni. Jeśli dołączymy do tego informację, że średnia roczna temperatura w dzień wacha się tam od 24 do 42 stopni Celsjusza, brak możliwości zwiedzania miasta pieszo staje się absolutnie zrozumiały.

  1. …warto zobaczyć Dubai Mall?

Współczesne centra handlowe zwykliśmy nazywać galeriami. Czasami jednak nazwa ta jest zupełnie  nieadekwatna do tego, co zastajemy wchodząc do takiego obiektu. Inaczej rzecz się ma w Dubai Mall. To miejsce z pewnością można nazwać Galerią i to w każdym możliwym znaczeniu. Znajdziemy tam naprawdę urzekające miejsca. Pięknie przygotowane wystawy luksusowych sklepów, same w sobie są jak pokaz sztuki czy mody. Olbrzymie akwarium, które może konkurować z niejednym znanym oceanarium, część obiektu przygotowana na wzór tradycyjnych arabskich suków, wprowadza w klimat i wzorzystość tamtego regionu, wszechobecność rzeźb, fontann, obrazów, wystaw itd., zmienia to miejsce w prawdziwą Galerię Sztuki. Gdyby natomiast ktoś po wielu godzinach zwiedzania miał dość wystaw artystycznych, nie wychodząc z obiektu może udać się na lodowisko z padającym sztucznym  śniegiem, lub bezpośrednio wjechać na taras widokowy Burdż Chalifa.

  1. … warto zobaczyć Deirę, czyli starą część Dubaju?

Mawia się, że o gustach nie należy dyskutować. Z całą pewnością dotyczy to również upodobań turystycznych.  Jedni mogą czuć się doskonale i swobodnie w luksusowej, rozbuchanej części nowoczesnego Dubaju, a inni autentyzm tego miejsca poczują dopiero wchodząc do starej dzielnicy. Małe sklepiki, na pewno nie luksusowe towary, brak sterylności płynnie przechodzący w brud, brak pięknie ubranych Arabów i turystów zastąpiony jest tu gwarem robotników, fryzjerów, sklepikarzy i sprzątaczy, którzy pracują na co dzień w bogatej części miasta, a na noc wracają do swoich maleńkich domów w starej dzielnicy. Dzielnicę Deira można nazwać kuchennym wejściem do wielkiego domu. Z pewnością warto to zobaczyć i poczuć klimat ludzi, bez których Dubaj nie mógłby powstać.

  1. …..Dubaj Marina nie przypomina żadnej innej mariny?

Włoskie, hiszpańskie, czy norweskie miejscowości nadmorskie urzekają turystów delikatną małą zabudową owiewaną wiatrem i falami wzburzonego morza. Domkami na palach gotowych przyjąć sztorm i stare zabytkowe latarnie, które choć dziś już nie pracują, to są nieodłączną częścią krajobrazów nadmorskich. Dubaj Marina to zupełnie inne miejsce, choć oszałamiające w swojej inności. Wielkie wieżowce, ekskluzywne restauracje, zadaszony, klimatyzowany deptak z pięknym widokiem na Zatokę pozwala delektować się widokami zachodzącego słońca. Do tego podświetlony meczet stojący u stóp wielkich gigantów z betonu dodaje uroku całej Marinie.

Każde miejsce na świecie ma wiele plusów i minusów, najlepiej jednak odkrywać je samemu. Gratulujemy tym, którym tym razem udało się wygrać tą niesamowitą wycieczkę i zachęcamy do śledzenia wszystkich akcji promocyjnych Inter Cars szczególnie tych , którym tym razem się nie poszczęściło. Zawsze jest szansa na wygraną.