Data publikacji: 2021-10-08
, autor: Ewa Peresada

Top 10 funkcjonalności dobrego programu warsztatowego – odkryj najważniejsze z nich!

esowa_fotomanipulacja_1170x658.jpg


Jakie są najpotrzebniejsze funkcje, które powinno oferować oprogramowanie w serwisie samochodowym i na co warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o komputeryzacji firmy?


Optymalizacja pracy w serwisie, wygoda klienta i krótki czas oczekiwania to aspekty, które w dzisiejszych czasach coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Wybór odpowiedniego oprogramowania warsztatowego, ma w tym kontekście wielkie znaczenie, a szybki dostęp do danych staje się kluczowy.


Na co warto zwrócić uwagę?

  1. Możliwość wprowadzania dokumentów zakupowych oraz magazynowych bezpośrednio z systemów dostawców.

Znacząco skraca to czas przyjęcia towarów, zwiększa transparentność szeroko pojętej gospodarki magazynowej oraz pozwala na utrzymanie porządku w programach zarządzających finansami.

  1. Kolejna zaleta to dostęp do danych katalogowych producentów, czasów napraw oraz automatyczne wyszukiwanie części.

Dzięki tej funkcjonalności obsługa serwisu bez problemu może przygotować wycenę usługi z zastosowaniem zawsze aktualnych cen.

  1. Moduł do wysyłania wiadomości SMS

Pozwala na pozostawanie z klientem w kontakcie i na bieżące informowanie go o postępach prac, a także przeglądach i promocjach.

  1. Terminarz

Prowadzony nie w zeszycie, ale w elektronicznej wersji pozwala na szybkie określenie statusów zleconych usług. Ułatwia zarządzanie czasem pracy w serwisie i pozwala na przypisanie pracowników do poszczególnych zleceń bezpośrednio wpływając na zwiększenie efektywności.

  1. Generator faktur

Jest to jedno z podstawowych i najważniejszych narzędzi. Oprogramowanie eSOWA współpracuje z większością popularnych drukarek fiskalnych, umożliwiając wystawienie faktur (w tym zbiorczych) i paragonów fiskalnych (faktur VAT, faktur unijnych, paragonów fiskalnych, TaxFree, faktur VAT marża, faktur VAT do paragonu).

  1. Obsługa magazynu

Moduł obsługi magazynu pozwala m.in. kontrolować jego stan, zamawiać odpowiednie ilości towaru oraz rezerwować części potrzebne do bieżącego zlecenia. Oprogramowanie eSOWA umożliwia zarządzanie dowolną ilością magazynów w sposób w pełni zautomatyzowany.

  1. Planowanie pracy

Ściśle powiązany z terminarzem. Pozwala na skuteczne wykorzystanie czasu pracy i w efekcie zwiększenie dochodów serwisu.

  1. Czytnik kodów AZTEC

Otwieranie zleceń serwisowych po zeskanowaniu kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego znacznie wpływa na skrócenie czasu obsługi klienta.

  1. Moduł sklepowy

Przy użyciu jednego narzędzia pozwala zarządzać historią transakcji, listami zamienników, wystawiać faktury i paragony, tworzyć oferty, a następnie sprzedawać produkty.

  1. Przechowalnia opon

Odpowiednio przygotowany moduł pozwala wprowadzać dane na temat opon klienta, przypisać mu np. numer rejestracyjny, a także przypisać miejsce na konkretnej półce w magazynie. Daje możliwość na wyliczenie kosztu usługi np. na podstawie czasu składowania.

Funkcje te oraz wiele innych, jak choćby dostęp do informacji o zamiennikach i kodach kreskowych czy import danych o kontrahencie z CEIDG posiada autorski program firmy Inter Cars – eSOWA (elektroniczny System Obsługi WArsztatu).

Zapraszamy do pobrania wersji demo programu eSOWA lub zamówienia bezpłatnej 30-dniową wersji testowej.