Data publikacji: 2021-10-27
, autor: Mikołaj Rutkowski

Międzynarodowa rodzina Inter Cars

Europejskie doświadczenie Inter Cars e-Catalog.jpg

Historia Inter Cars e-Catalog rozpoczyna się na południu Europy w 2017 roku. Najdłużej funkcjonuje on w Bułgarii i Grecji. Obecnie z oferowanych w jego ramach rozwiązań korzystają klienci na 19 rynkach w Europie. Części motoryzacyjne i akcesoria może zamawiać za jego pośrednictwem nawet 500 tys. osób – tylu jest bowiem w Europie zarejestrowanych użytkowników Inter Cars e-Catalog.

W Bułgarii migracja na nowy system, jak wskazuje zespół bułgarskiej spółki Inter Cars, była dużym wyzwaniem technicznym i organizacyjnym. Pracy wymagała też zmiana przyzwyczajeń użytkowników, zarówno po stronie klientów Inter Cars, jak i pracowników. Dzięki lepszemu poznaniu narzędzia, współpraca między nimi stała się jednak dużo sprawniejsza.

– Dzięki Inter Cars e-Catalog komunikacja między przedstawicielem a klientem przechodzi na inny poziom, który jest o wiele szybszy i wydajniejszy dla obu stron. Pracownik może w imieniu klienta rozpocząć sesję i dokonać zamówienia według wskazanych przez niego kryteriów. Klient ma przy tym pełny ogląd i kontrolę nad tym, co dzieje się w jego profilu. Ponadto nasi pracownicy mają teraz możliwość jednoczesnej pracy z wieloma różnymi klientami bez zakłócania lub zamykania poszczególnych sesji – podkreśla zespół Inter Cars Bułgaria.


Inter Cars pod Akropolem

Na możliwość szerokiego zarządzania swoim warsztatem w Inter Cars e-Catalog zwracają też uwagę przedstawiciele greckiego oddziału Inter Cars.

– Nasz klient za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog ma całkowitą kontrolę nad swoimi otwartymi zamówieniami, oczekującymi przesyłkami i informacjami finansowymi. Dzięki temu może szczegółowo monitorować wszystkie transakcje, zawsze być odpowiednio poinformowany i właściwie organizować swoje operacje biznesowe – mówi Vaios Tolias, Sales Manager w Inter Cars Grecja.

Vaios Tolias podkreśla przy tym, że Inter Cars e-Catalog  jest platformą łatwą w obsłudze, graficznie przyjazną użytkownikowi i wygodną  w korzystaniu na każdym urządzeniu – na telefonie, tablecie i komputerze. Nie do przecenienia są również jego funkcjonalności dotyczące przechowywania historii pojazdów, ulubionych produktów i możliwości konstruowania przez warsztat oferty dla klienta docelowego.


Dołącz do nas!

Inter Cars e-Catalog jest narzędziem, które funkcjonuje na rynku już od kilku lat. Jest więc rozwiązaniem sprawdzonym już w praktyce przez mechaników w kilkunastu europejskich krajach. Aby z niego skorzystać wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i poczekać na przyznanie danych dostępowych. Jego najważniejsze funkcje zostały przedstawione w artykule Top 5 funkcji Inter Cars e-Catalog.

Historię Inter Cars e-Catalog oraz zaplanowane na przyszłość udogodnienia przybliżyli w specjalnym wywiadzie Patryk Szarpak (Head of B2B E-commerce Solutions, fot.) oraz Roman Renduda (Koordynator Rozwiązań IT dla e-Commerce B2B).