Data publikacji: 2021-10-28
, autor: Ewa Peresada

e-narzędzia Inter Cars ułatwiają codzienną pracę serwisów samochodowych

dodanie_do_obu_grafik_logotypu_i_claimu_kampanii_Brand_Image_1170X658_1.jpg


Cyfryzacja staje się nieodłącznym elementem świata biznesu. Wkracza nie tylko do wielkich korporacji, ale także do średnich i małych firm, w tym również do serwisów samochodowych.

Nadejście pandemii znacząco przyśpieszyło rozwój cyfrowych technologii.

Inter Cars aktywnie wspiera warsztaty w cyfrowej transformacji, oferując dostęp do szeregu e-rozwiązań, stanowiących odpowiedź na potrzebę adaptacji serwisów samochodowych do oczekiwań ich klientów.

Wiele popularnych e-narzędzi Inter Cars zostało omówionych we wcześniejszych artykułach: e-Catalog, eSowa czy HaynesPro, warto jednak wspomnieć jeszcze o innych cyfrowych udogodnieniach oferowanych przez największego dystrybutora części zamiennych w Polsce.

API – System integrujący Inter Cars z programem warsztatowym

Dzięki API obsługa serwisu ma bezpośredni dostęp do stanów magazynowych Inter Cars w filiach, widzi ceny i od razu może złożyć odpowiednie zamówienie. Bez problemu może również podać cenę detaliczną produktu swojemu klientowi. Nie ma potrzeby, aby kopiować numer katalogowy produktu i logować się oddzielnie do innego katalogu. Pracownik warsztatu widzi tu także wszystkie dokumenty, np. WZ.

Funkcja ta jest wygodna, zwiększa efektywność pracy, redukując zbędne czynności, a co najważniejsze, pozwala serwisowi mieć wszystkie niezbędne systemy w jednym miejscu. API współpracuje już ze wszystkimi popularnymi programami warsztatowymi dostępnymi na naszym rynku.

e-Dokumenty – duża oszczędność pieniędzy, papieru, miejsca i czasu

Wystarczy w Katalogu Online w zakładce „Faktury” aktywować pole e-Dokumenty, aby otrzymywać regularnie faktury w wersji online w plikach pdf. Warsztat uruchamia tę opcję samodzielnie. Następnie odbywa się weryfikacja maila, aby faktury były wysyłane jedynie do uprawnionej w serwisie osoby.

Dodatkowo dla użytkowników tej funkcji został stworzony portal https://edoc.intercars.eu, na którym po zalogowaniu na swoje konto, otrzymuje się dostęp do wszystkich dokumentów z podziałem na pobrane, rozliczone, nierozliczone itd.

Płatności24 – popularna i ogólnodostępna opcja płatności online

Funkcja dostępna jest w Katalogu Online w zakładce „Faktury i rozrachunek”. Opcja ta pozwala między innymi na wyfiltrowanie dokumentów niezapłaconych. Następnie wystarczy odznaczyć tylko te, które chcemy uregulować. Następuje przekierowanie na Płatności24, gdzie zlecamy przelew w wybrany sposób np. BLIK-iem. Co ciekawe, opcja ta daje możliwość rozłożenia płatności na kilka rat. Wielką zaletą jest również fakt, że przelew jest realizowany w czasie rzeczywistym, co ma często duże znaczenie, gdy klientowi zależy na pilnej realizacji zamówienia.