Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Chuchała najszybszym Polakiem podczas Rajdu Polski.

2017-07-03

Wojciech Chuchała wraz z pilotem Sebastianem Rozwadowskim, zajęli 19. miejsce podczas tegorocznego Rajdu Polski, który odbył się na początku lipca na Mazurach. Dla ekipy startującej Fordem Fiestą R5 w barwach Inter Cars był to debiut w rajdzie zaliczanym do Mistrzostw Świata.
Najszybciej na metę 74. Rajdu Polski dojechał Belg, Thierry Neuville, który usiadł za kierownicą Hyundaia I20 WRC. To jego trzecie zwycięstwo w sezonie i piąte w karierze na imprezie tego cyklu. Liderem tegorocznej edycji pozostał trzeci w Mikołajkach Francuz, Sebastien Ogier.

Z czwórki polskich zawodników startujących w kategorii WRC2 najlepiej wypadł Wojciech Chuchała, który zajął 19. miejsce. Był to jego debiut w wyścigu zaliczanym do Mistrzostw Świata. Warto podkreślić, że po pierwszym dniu zmagań kierowca z Bielska-Białej pokonał o ponad sekundę Fabio Andolfiniego i uplasował się na siódmej pozycji w pierwszym zestawieniu klasyfikacji generalnej.

Wojciech Chuchała, którego pilotem był Sebastian Rozwadowski, usiadł za kierownicą Forda Fiesty R5. Ekipa wspierana była przez Inter Cars.