Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars

Baja Carpathia za nami

2017-05-10

W weekend 6-7 maja odbył się Rajd Baja Carpathia. Zdominowali go Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson. Najszybsza na wszystkich odcinkach specjalnych załoga offroadSPORTu wyprzedziła o 6.40 Zdenka Pořízka.
Rajd Baja Carpathia zaliczany jest do Rajdowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. Impreza ma więc charakter międzynarodowy, a uczestniczyli w niej zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Danii. Łącznie do udziału zgłoszonych zostały 84 osoby, które startowały w kategorii motocykli, quadów, pojazdów UTV i samochodów terenowych.

Dwudniowa rywalizacja odbywała się na odcinkach specjalnych w Stalowej Woli oraz na poligonie wojskowym w Nowej Dębie.

Sponsorem rajdu Baja Carpathia jest Inter Cars.

Wyniki RMPST

1. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik-Persson (PL) Ford Ranger 2:20.43
2. Zdeněk Pořízek/Pavel Vaculik (CZ) Ford F-150 +6.40
3. Włodzimierz Grajek/Piotr Brakowiecki (PL) BMW X5 +8.28
4. Piotr Białkowski/Rafał Marton (PL) H3 Evo III +8.44
5. Jacek Kozakiewicz/Łukasz Łaskawiec (PL) Yamaha XYZ +11.16 (1. Open)
6. Grzegorz Marciniak/Krzysztof Tomczuk (PL) Nissan Navara +19.56 (1. TH)
7. Krzysztof Biegun/Tomasz Dołhan (PL) Mitsubishi Pajero +20.50 (2. TH)
8. Zbigniew Jasiewicz/Ernest Górecki (PL) Chevrolet Trailblazer +33.26
9. Grzegorz Szwagrzyk/Jakub Moliter (PL) Mitsubishi Pajero +41.24 (1. T2)
10. Filip Łukasik/Bartosz Krencik (PL) Toyota Hilux +1:13.59 (2. Open)

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych o zwycięstwo rywalizowali Jacek Soboń i Waldemar Niezabitowski oraz Filip i Tomasz Gołkowie. Tym razem szybsza o 2 minuty okazała się rajdówka Japa Teamu. Trzeci czas wywalczyli Janusz Ellert i Tomek Kwaśniewski w Toyocie Tacohil. W klasie S2 wygrali Karol Zarycki i Marcin Michalski. Z kolei w Pucharze Polski w Rajdach Bajach w poszczególnych klasach triumfowali: Arkadiusz Lindner (Q4), Agata Stefaniak (Q2), Michał Latoch (M), a także duet Białkowski/Baśkiewicz (UTV).