Data publikacji: 2021-05-31
, autor: Anna Nowak

Show Car Inter Cars - jesteśmy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujesz!

Czy to kolejna promocja albo chwyt PR, a może zabawa marketingowo-sprzedażowa? Nie! To współpraca przez wielkie „W”.

show_car_naglowek_2021_v5.jpg

Show Car Inter Cars to inicjatywa współtworzenia lepszego, bardziej wykwalifikowanego segmentu serwisów samochodowych. To cykl szkoleń, który dzięki niezwykłym ciężarówkom, które jak Transformers z pojazdów drogowych zamieniają się w przestronne sale szkoleniowe, znów wyjeżdżają na polskie ulice. Ich zadaniem jest docierać do wszystkich zakątków naszego kraju z fantastycznymi szkoleniami.

Praca zespołowa dzieli zadania i zwielokrotnia sukces.

Jako Inter Cars chcemy być częścią Twojego zespołu, wspomagać Cię w zdobywaniu wiedzy i stawaniu się jeszcze bardziej wykwalifikowanym warsztatem. Dzięki szkoleniom Show Car chcemy docierać do wszystkich miast i miasteczek, aby wspomagać sukcesy Twojego serwisu, jednocześnie budując lepszy, stabilniejszy rynek.

Pierwszym przystankiem, Show Cara po długiej przerwie wywołanej pandemią, będą Żory, czyli Filia Inter Cars, ul. Okrężna 9A, w województwie śląskim. Zawitamy tam już 8 czerwca i pozostaniemy z Wami aż do 11 czerwca.

Szkolenia, które odbędą się w Żorach przygotowaliśmy we współpracy z firmami Bosch, Motoremo, KYB, SWAG.

Wszystkie szczegóły dotyczące szkoleń i zapisów znajdziesz na naszej stronie https://intercars.com.pl/pl/osobowe/szkolenia/showcar/. Nie czekaj sprawdź już dziś, kiedy przyjedziemy właśnie do Ciebie!

Pierwszy dzień Show Car 2021 – 8 czerwca, godzina 9:30 – 17:45

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z układem bezpośredniego wtrysku benzyny firmy Bosch. Zaprezentujemy budowę układu zasilania niskiego oraz wysokiego ciśnienie w tym systemie oraz budowę, działanie i diagnostykę tego elementu.  

BOSCH UKŁAD WTRYSKU PALIWA – ZAPISUJĘ SIĘ

Dzięki przestronnym salom szkoleniowym naszych Show Car-owych Transformersów, uczestnicy szkolenia, po wielu miesiącach spotkań online, wreszcie będą mieli okazję uczestniczyć osobiście w szkoleniach technicznych. Zadawanie pytań lub rozwianie wątpliwości co do diagnostyki lub budowy danego elementu znów przestanie być problemem.

Drugi dzień Show Car 2021 – 9 czerwca, godzina 9:30 – 17:45

Spotkamy się ze specjalistami firmy Bosch. Tym razem jednak tematyka dotyczyć będzie naprawy nowoczesnych układów hamulcowych. Uczestnicy tego spotkania zapoznają się z problematyką tarczowych układów hamulcowych w pojazdach osobowych. Szczególną uwagę poświęcimy budowie elementów, montażowi oraz prawidłowej eksploatacji i diagnostyce uszkodzeń. Dodatkowo trener pochyli się nad problemem elektrycznego hamulca postojowego oraz elektrycznego układu wspomagania Ibooster, stosowanego w pojazdach hybrydowych. Dzięki szkoleniu uczestnicy spotkania nauczą się wykorzystywać program ESI oraz tester KTS przy obsłudze układów hamulcowych.

BOSCH UKŁADY HAMULCOWE – ZAPISUJĘ SIĘ

Nie pozwól wyprzedzić się konkurencji. Trzymaj rękę na pulsie i staraj się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, aby nauczyć się czegoś nowego. Szczególnie, że proponowane szkolenia Show Car są najczęściej darmowe i nie wymagają od Ciebie podróży. Im większą wiedzę będą mieli wszyscy pracownicy Twojego serwisu, tym szerszą ofertę usług będzie mógł on świadczyć.

Trzeci dzień Show Car 2021 – 10 czerwca, godzina 9:30 – 13:00

Uczestnicy szkolenia będą mieli przyjemność zapoznać się z tematyką turbodoładowania silników spalinowych, prowadzonych przez ekspertów firmy MotoRemo.

Ze względu na bardzo energiczny rozwój rynku turbosprężarek, serwisy często poszukują pomocy nie tylko w diagnozowaniu ich usterek, ale również w rozpoznawaniu niuansów schematów ich budowy. O tym wszystkim porozmawiamy podczas szkolenia w Żorach. Dodatkowo omówimy łożyskowanie turbosprężarek, zasady uszczelniania i przyczyny wycieków oleju oraz wiele innych zagadnień związanych z awariami i diagnostyką tego układu.

MOTOREMO – ZAPISUJĘ SIĘ

Zmiany techniczne w samochodach, które przyprowadzają do Ciebie klienci oraz zmiany w świadomości i oczekiwaniach stale rosną. Zdarza się z pewnością również, że do Twojego serwisu trafiają auta po nieudolnych naprawach domorosłych mechaników. Pamiętaj wśród innych serwisów na rynku wyróżnia Cię zaangażowanie, które objawia się w ciągłym dokształcaniu. Skorzystaj więc z darmowych szkoleń Show Car Inter Cars.

Trzeci dzień Show Car 2021 – 10 czerwca, godzina 13:45 - 17:15

Tego samego dnia, po południu spotkamy się, aby porozmawiać z ekspertami firmy KYB i zapoznać się z ich katalogami produktowo - technicznymi. Opowiedzą oni również o konstrukcji i zasadach działania amortyzatora hydraulicznego, sprężyn zawieszenia, oraz zaleceniach technicznych co do zespołu tłumiąco-resorującego i wielu innych bardzo przydatnych tematach, tłumacząc ich montaż i związane z tym problemy na przykładach konkretnych modeli, np.: Fiata Punto, Mercedesa A-Class, Opla Meriva, Zafiry, Astry, Vectry, Forda C-Max, BMW, Volvo i wielu innych. Dzięki temu, uczestnicy spotkania otrzymają gotową wiedzę, którą będą mogli użyć w codziennej pracy.

KYB – ZAPISUJĘ SIĘ

Czwarty dzień Show Car 2021 – 11 czerwca, godzina 9:30 – 13:00

Od godziny 9:30 ekspert firmy Inter Cars przygotował dla uczestników panel dyskusyjny na temat Technologie XXI wieku w pojazdach, czyli samochód asystentem kierowcy. Temat dotyczy oczywiście szeroko pojętych systemów ADAS, czyli Advanced driver assistance systems, tego jak powinny działać, jakie funkcje powinny spełniać, czy, jak i kiedy je kalibrować.

Czwarty dzień Show Car 2021 – 11 czerwca, godzina 13:45 - 17:15

W godzinach popołudniowych czwartego dnia, eksperci firmy Swag opowiedzą o łańcuchowym napędzie układów rozrządu. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z budową i zasadami działania oraz różnego rodzaju problemami i usterkami, jak również procedurami obsługowo-naprawczymi w odniesieniu do dostępnych referencji.

SWAG – ZAPISUJĘ SIĘ