Data publikacji: 2021-12-07

Schaeffler

Grupa Schaeffler jest wiodącym dostawcą części zamiennych do pojazdów użytkowych i urządzeń przemysłowych na całym świecie. Przedsiębiorstwo zapewnia najwyższą jakość produktów, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz innowacyjność. Jako dostawa precyzyjnych produktów i rozwiązań dla silników, skrzyni biegów oraz podwozia, jak również łożysk tocznych i ślizgowych dla różnorodnych urządzeń przemysłowych, Schaeffler ma zdecydowany udział w kształtowaniu „mobilności jutra”. W roku 2016 roku przedsiębiorstwo technologiczne osiągnęło obrót w wysokości 13,3 miliardów euro. Zatrudniając ok. 87 900 osób na całym świecie, Grupa Schaeffler jest jedną z największych europejskich firm rodzinnych. Dzięki 170 lokalizacjom w 50 krajach na całym świecie, Schaeffler dysponuje rozbudowaną siecią zakładów produkcyjnych, centrów badań i rozwoju oraz punktów dystrybucji.

Od dziesięcioleci Grupa Schaeffler ze swoją marką INA jest zawsze z klientami, którzy potrzebują rozwiązań kreatywnych, zaawansowanych inżynieryjnie i produkcyjnie. Marka FAG o ponad 100 letniej to światowy lider w zastosowaniach przemysłowych, motoryzacyjnych ale także w lotnictwie i astronautyce. Produkty INA i FAG dostarczane są poza motoryzacją do ponad 60 innych branż.

Sukcesywny rozwój INA i FAG rozpoczął się dwóch genialnych pomysłów:

Dr. Georga Schaefflera, który razem z bratem założył INA w roku 1946 w Herzogenaurach, w roku 1949opracował złożenie igiełkowe. Ta epokowa innowacja sprawiła, że łożyska igiełkowe przyczyniły się do przemysłowego przełomu. Duch wynalazcy i chęć sukcesu Georga Schaefflera stały się częścią składową firmy.

INA dysponuje jedynym w swoim rodzaju know-how w zakresie obróbki bezwiórowej. Umożliwia to wielkoseryjne wytwarzanie precyzyjnych produktów przy bardzo dobrym stosunku ceny do właściwości. To know-how i doświadczenie zostało wykorzystane do opracowania i produkcji innych produktów, dzięki temu INA wypracowała pozycję lidera w produkcji elementów motoryzacyjnych.

Friedrich Fischer w 1883 w Schweinfurcie opracował młyn do szlifowania kulek i zapoczątkował tym przemysłową produkcję kulek łożyskowych jako FAG. W ten sposób Fischer zbudował fundament dla całego przemysłu łożyskowego. FAG był reprezentowany przez firmy córki, oddziały i przedstawicielstwa. Od 2001 FAG należy do Grupy Schaeffler i oferuje produkty dla lotnictwa i kosmonautyki, motoryzacji i przemysłu maszynowego.

Grupa Schaeffler z markami INA i FAG dysponuję paletą produktów, która należy do najszerszych na rynku łożyskowym i daje możliwość zastosowania w prawie wszystkich aplikacjach. Wspólny katalog produktów standardowych zawiera ponad 40 000 artykułów, które dostarczane są do 60 różnych branż. Oprócz tego INA i FAG oferuje obszerny program serwisowy obejmujący doradztwo, diagnostykę, obsługę i montaż łożysk jak kompletnych systemów. Produkty marki INA i FAG są reprezentowane w Polsce przez Schaeffler Polska Sp. z o.o. .

Grupa Schaeffler jako firma zorientowana na przyszłość inwestuje szczególnie w badania i rozwój, ostatnio w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Azji i Ameryce Północnej. Na całym świecie na nowymi produktami i technologiami pracuje 4800 z ponad 61000 (stan 2009) zatrudnionych. Rocznie do urzędu patentowego zgłaszanych jest około 1100 nowości. Grupa Schaeffler z markami INA, FAG i LuK jest obecna bezpośrednio w 180 lokalizacjach w 50 krajach. Jako inne składniki sukcesu należy wymienić najwyższą jakość, zorientowanie na pracowników, dbałość o środowisko i długofalowe nastawienie na ciągły rozwój.