Data publikacji: 2018-08-03

FAQ - Czas Wolny

rsz_pamela-saunders-384317-unsplash.jpg
  1. Czy jest infolinia Inter Cars dla klientów wyjeżdżających do Bormio?

  Tak, na infolinię można dzwonić pod numer (+48) 22 517 92 11. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

  1. Kiedy zaczyna się wydarzenie? Kiedy mogę zakwaterować się w hotelu?

  Wydarzenie rozpoczyna się w niedzielę 9.12.2018 o godz. 16:00.

  O godz. 16:00 rozpoczyna się zakwaterowanie we wszystkich hotelach.

  Nie rekomendujemy Państwu wcześniejszych przyjazdów np. w sobotę 8.12, ponieważ w związku z trwającym wówczas we Włoszech świętem Św. Ambrożego i związanym z nim dużą liczbą gości w kurortach górskich, ilość dostępnych miejsc hotelowych w Bormio będzie bardzo ograniczona. Ze strony Inter Cars macie Państwo zagwarantowane miejsce w hotelu od niedzieli 9.12, od godz. 16:00

  Wykwaterowanie odbędzie się w kolejną niedzielę 16.12 o godzinie 10:00. Przed opuszczeniem hotelu prosimy sprawdzić, czy nie pozostawili Państwo jakichkolwiek swoich rzeczy w pokojach i depozytach hotelowych.

  1. Czy mogę przyjechać wcześniej np. w niedzielę rano, żeby wykorzystać ten dzień na nartach?

  Przyjazd w niedzielę rano może skutkować tym, że nie będzie jeszcze gotowy dla Państwa pokój hotelowy. Zgodnie z kontraktem z hotelami wszystkie pokoje będą dostępne w niedzielę 9.12. od godziny 16:00. Będzie jednak zapewne możliwość pozostawienia bagażu w hotelu i pójścia na stok.

  Prosimy pamiętać, że wszystkie świadczenia związane z konferencją, które otrzymacie Państwo od nas przy zakwaterowaniu, obowiązują dopiero od poniedziałku, tj. od 10.12.2018 r. Oznacza to, że jeżeli ktoś z Państwa chciałby wykorzystać swój dzień na inne atrakcje oferowane w okolicy, np. korzystać z atrakcji narciarskich w niedzielę 09.12, musi na ten dzień wykupić jednodniowy karnet, indywidualnie pokrywając jego koszt.

  1. Jeśli przyjadę w nocy z niedzieli na poniedziałek, jak mogę skontaktować się z opiekunem hotelu?

  W przypadku przyjazdu w nocy z niedzieli na poniedziałek w hotelowej recepcji  będzie czekała wówczas na Państwa informacja z numerem telefonu bezpośrednio do opiekuna hotelu. Prosimy skontaktować się z nim w poniedziałek rano, celem odbioru pakietu informacyjnego.

  1. Czy podczas Inter Cars Snow & Music Days 2018 odbędzie się spotkanie organizacyjne?

  Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 9.12 o godzinie 21.00 w namiocie Inter Cars Apres-ski.

  1. Czy na miejscu będzie ktoś, kto pomoże mi w kwestiach związanych z hotelem?

  Tak, należy wówczas skontaktować się z opiekunem hotelu. W recepcji będzie znajdowała się informacja, kto z ramienia Inter Cars opiekuje się Państwa hotelem. Będzie też podany do niego bezpośredni numer telefonu.

  1. W jakich godzinach opiekun hotelu pełni dyżur?

  Opiekun hotelu będzie do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach 8.00-9.00 oraz 18.30-19.00.

  1. Czy mogę wyjechać z hotelu wcześniej, np. w nocy z soboty na niedzielę? W jaki sposób mam się wówczas rozliczyć?

  W przypadku wcześniejszego wymeldowania z hotelu, najpierw należy uregulować wszelkie płatności. Należy tego dokonać w recepcji hotelu, np. po kolacji. Dzień przed wyjazdem należy jednak zgłosić ten fakt w recepcji oraz poprosić o wydanie lunch boxa.

  1. Kiedy i w jaki sposób otrzymam fakturę za udział w konferencji? Z jakim terminem płatności? Czy mogę ją rozliczyć w ramach prowadzonej działalności?

  Faktura zostanie przekazana wraz z kompletem dokumentów przez Przedstawiciela Handlowego. Termin jej płatności to 8.12.2018 roku, a więc w dniu przybycia do Bormio płatność powinna być uregulowana. Sposób rozliczenia kosztu wynikającego z faktury należy skonsultować z własnym biurem księgowym.

  1. Czy w Bormio będzie punkt informacyjny dla klientów Inter Cars?

  Tak, biuro organizatora i punkt informacyjny znajdują się w budynku bezpośrednio przylegającym do stacji gondoli. Lokalizacja tego punktu znajduje się na mapie miasta Bormio w Przewodniku po wydarzeniu. Punkt będzie czynny od niedzieli 9.12 do 16.12 w godzinach: 8:00-19:00.

  Blisko punktu informacyjnego będzie zlokalizowany również Show Car, w którym będą prowadzone zapisy na zawody narciarskie oraz będą odbywały się różnego rodzaju prezentacje, m.in. sieci Q-Service Castrol, Akademii Rozwoju Warsztatu czy szkolenie z zakresu zmian podatkowych dla branży na rok 2019.

  1. W jakim hotelu będę zakwaterowany?

  Odpowiedzi na to pytanie udzieli Przedstawiciel Handlowy Inter Cars z filii, do której przynależy Klient. Mamy przygotowany dla Państwa Katalog bazy noclegowej Bormio Inter Cars Snow & Music Days (dostępny u Przedstawiciela Handlowego).

  1. Czy jest możliwość wyboru hotelu lub jego zmiany?

  Hotele zostały wybrane i zarezerwowane dla Państwa zgodnie z zamówieniem/ rekomendacją pochodzącą z filii. Niestety w trakcie pobytu nie będzie możliwości zmiany hotelu na inny. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wybrać dla Państwa najlepsze hotele w Bormio i St. Caterina. W sumie grupa konferencyjna Inter Cars ma ich zarezerwowanych aż 19. Z uwagi na położenie tych hoteli w górach na wysokości 1225 m n.p.m. warto pamiętać, że są to kameralne obiekty, charakteryzujące się dobrą kuchnią, rodzinną atmosferą i różnym wyposażeniem w ramach jednej kategorii.

  W obrębie wybranych hoteli nie ma również możliwości zamiany pokoi. Prosimy pamiętać także, że ewentualne obciążenia za zniszczenia w pokoju leżą po stronie Uczestnika wyjazdu.

  1. Gdzie realizowane będą posiłki?

  W pakiecie do zakwaterowania otrzymujecie Państwo wyżywienie HB –obejmujące śniadania i obiadokolacje. Przypominamy, że do kolacji napoje alkoholowe oraz wszelkie inne napoje płatne są indywidualnie w hotelach.

  Kolacje planowane są w godzinach 19.00-21.00, rekomendujemy Państwu przyjście na kolację do godz. 20:00, ponieważ kolacja kończy się o godz. 21:00. Dodatkowo we wtorek 11.12 każdy hotel przygotuje dla Uczestników wyjazdu kolację z menu regionalnym.

  W Bormio i St. Caterina funkcjonuje wiele bardzo dobrych restauracji, z których możecie Państwo korzystać w ciągu dnia i wieczorem. Na stokach jest wiele restauracji, barów, knajpek z lokalnym jedzeniem oraz żywnością typu fast food. Wszelkie dodatkowe posiłki i napoje poza wyżywieniem HB w hotelach są dodatkowo płatne przez Uczestnika.

  1. W jaki sposób mogę zabezpieczyć w hotelu wartościowe rzeczy?

  Prosimy o niepozostawianie rzeczy wartościowych w pokojach hotelowych w widocznych miejscach. Najlepiej korzystać z sejfów znajdujących się w pokojach lub z depozytów w recepcji. Przypominamy, że z godnie z obowiązującym prawem, hotel nie ponosi odpowiedzialności za zaginięcie przedmiotów wartościowych pozostawionych w pokojach.

  1. Skąd mogę czerpać informacje na temat wyjazdu?

  Najlepszymi i najpewniejszymi źródłami informacji na temat Międzynarodowej Konferencji są: Przewodnik po wydarzeniu Inter Cars Snow & Music Days, strona www.intercars.com.pl/bormio, mailingi oraz Przedstawiciele Handlowi i Menadżerowie Regionalni, a także aplikacja, która będzie aktywna na początku grudnia.

  1. Jak najszybciej dojechać do Bormio samochodem?

  Jadąc z Warszawy najlepiej wybrać trasę przez Wrocław, Drezno i Norymbergę lub przez Ostrawę, Wiedeń i Salzburg. Należy pamiętać, że trzeba zaopatrzyć się w winiety drogowe, jakie obowiązują za przejazd w Czechach i Austrii. Można je kupić na stacjach benzynowych przy granicy, albo zakupić je w Polsce za pośrednictwem PZMotu. Winieta powinna znajdować się na przedniej szybie, ponieważ jej brak może grozić wysokimi karami w Czechach i Austrii.

  Obie trasy (przez Niemcy i Austrię) krzyżują się nieopodal miejscowości Lavin i aby udać się dalej do Bormio trzeba przejechać m.in. tunelem Munt la Schera. To liczący niecałe 3,5 km odcinek łączący Dolinę Engadyna z Livigno, w którym ruch odbywa się wahadłowo, a za przejazd należy uiścić opłatę.

  Uwaga! W soboty w tunelu obowiązuje ruch jednostronny!

  W godz. 5.00-10.00 jest otwarty tylko dla wyjeżdżających z Livigno,

  w godz. 11.00-18.00 wyłącznie dla wjeżdżających do Livigno.

  Po godz. 18.00 w sobotę oraz we wszystkie pozostałe dni tygodnia ruch odbywa się wahadłowo.

  1. Jakie opłaty obowiązują w tunelu Munt la Schera?

  W zależności od rodzaju pojazdu, dnia oraz formy biletu ceny te znacząco różnicą się od siebie. Np. kupując bilet online za przejazd samochodem osobowym zapłacimy za niego 30 € (w soboty 36 €), ale kupując ten sam bilet na miejscu, cena ta wzrośnie do 35 € (w soboty do 45 €). Tańsze bilety można nabyć w formie elektronicznej oraz płacąc z góry za przejazd w obie strony:

  Cennik przejazdów obowiązujący w sezonie zimowym 2018/19 dostępny jest TUTAJ.

  Więcej informacji na stronie głównej Livinio https://www.livigno.eu/en/tunnel-munt-la-schera-landing

  1. Czy parkingi na miejscu będą płatne?

  Zewnętrzne parkingi hotelowe będą bezpłatne dla gości Inter Cars zameldowanych w tych hotelach.

  Miejsca garażowe lub parkingi podziemne są płatne przez Uczestnika wyjazdu wg cennika hotelowego. Informacje o ilości miejsc parkingowych oraz opłatach podajemy w Katalogu bazy noclegowej Bormio Inter Cars Snow & Music Days. Dokument ten dostępny jest u Przedstawiciela Handlowego.

  1. Czy muszę zabrać ze sobą swój sprzęt narciarski?

  Jeśli w czasie wolnym planują Państwo skorzystanie z infrastruktury narciarskiej oferowanej przez Bormio, to tak, sugerujemy zabranie własnego sprzętu. W Bormio są oczywiście wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tylko gości konferencji Inter Cars może być blisko 1500 osób i wypożyczalnie mogą być przeciążone.

  Lista wszystkich wypożyczalni znajduje się tutaj: https://www.bormioski.eu/en/skiing/services/ski-rental/

  Wypożyczalnie mają w swojej ofercie narty, kije, kaski i buty narciarskie, sprzęt dla dzieci oraz depozyt. Grupa Inter Cars, będzie posiadać opaski, które uprawniają do 10% zniżki w wypożyczalniach: OKGO i CELSO. Koszt   wypożyczenia sprzętu ponosi Uczestnik Konferencji.

  Uwaga! Narty podczas odprawy lotniczej są traktowane jako dodatkowy bagaż i należy uwzględnić to przy indywidualnym zakupie biletu lotniczego.

  1. Czy jako uczestnik wyjazdu otrzymam opaskę?

  Tak, podczas rejestracji w hotelu wraz z materiałami informacyjnymi opiekun hotelu ze strony Inter Cars przekaże Państwu również opaskę. Uprawnia ona do korzystania ze wszystkich atrakcji zorganizowanych przez Inter Cars, m.in. do:

  - udziału w szkoleniach Show Car;

  - udziału w konsultacjach i prezentacjach zorganizowanych przez naszych partnerów oraz do konferencji Zarządu Inter Cars;

  - wstępu do namiotu Inter Cars Apres-ski;

  - transferów organizowanych przez Inter Cars na trasie St. Caterina <–>  Bormio.

  Dodatkowo w czasie wolnym opaska pozwoli na :

  - udział w koncertach;

  - start w kwalifikacjach i zawodach narciarskich;

  UWAGA! Opaska nie jest honorowana w Termach w Bormio!

  Ponadto, specjalnie dla uczestników Międzynarodowej Konferencji, Inter Cars wynegocjował zniżki w wybranych wypożyczalniach sprzętu narciarskiego:

  - OKGO;

  - CELSO;

  - wypożyczalni sprzętu narciarskiego w hotelu NORDIC w St. Caterinie.

  W przypadku dodatkowych zniżek, Klienci będą informowani o nich na bieżąco za pośrednictwem strony intercars.com.pl/bormio oraz poprzez aplikację.

  1. Co muszę zabrać ze sobą?

  Najistotniejsze rzeczy, o które warto zadbać przed wyjazdem, to dokumenty i odpowiedni strój. Zimy w Bormio potrafią być bardzo śnieżne i mroźne. Klienci jadący własnymi samochodami powinni zaopatrzyć się w winiety i w łańcuchy śniegowe. Ponadto, osoby zażywające leki, powinny zabrać ze sobą ich odpowiedni zapas, a także wszystkie dokumenty odnoszące się do ich przypadłości lub choroby. Warto również uzupełnić apteczkę o wszelkiego rodzaju żele i maści, potrzebne w przypadku upadków i stłuczeń. Kremy z filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne także będą bardzo przydatne. Jeśli ktoś źle toleruje mróz i niskie temperatury, powinien koniecznie wyposażyć się w ogrzewacze do rąk i stóp.

  Jeśli zamierzacie się Państwo wybrać w góry w wolnym czasie i jeździć na nartach, to informujemy, że jazda na nartach zalecana jest w odzieży narciarskiej oraz w kaskach. Zalecane są również gogle, ich brak może spowodować zapalenie spojówek. Warto mieć przy sobie gotówkę w euro. Dzieci poniżej 14 roku życia mają obowiązek jazdy w kaskach.

  1. Czy na miejscu będzie możliwość skorzystania ze szkolenia narciarskiego?

  Konferencja ma ściśle określony cel. Jednakże informujemy, że na miejscu będzie do dyspozycji wykwalifikowana kadra instruktorska. Zajęcia realizowane będą w grupach w formie szkoleń narciarskich za odrębną odpłatnością na rzecz instruktorów.

  Dla Państwa wygody zgłoszenie można wysłać za naszym pośrednictwem poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w Katalogu Online. Najlepiej zrobić to wcześniej przez powyższy formularz, wówczas miejsce na szkoleniu narciarskim jest gwarantowane! W przypadku, gdy na miejscu okaże się, że są jeszcze wolne miejsca, zapisy i płatności za szkolenie będą prowadzone w Show Car zlokalizowanym tuż obok namiotu Inter Cars Apres ski przy wyciągu w Bormio. Zapisy w Show Car odbywać się będą w dniu przyjazdu oraz po spotkaniu informacyjnym w niedzielę o godz. 21.00, a także (jako zapisy na listę rezerwową) w Show Car w poniedziałek 10.12 w godz. 8.00-10.00. Uwaga! Nieopłacenie szkolenia do poniedziałku do godz. 10.00 spowoduje utratę zarezerwowanego miejsca.

  Cena za szkolenie narciarskie to 135 €/os/tydzień/płatne gotówką indywidualnie przez Uczestnika.

  Szkolenia odbywać się będą w dwóch turach przed i po południu. W ramach szkolenia, Uczestnik każdego dnia będzie brał udział w bloku zajęć o długości 2,5h dziennie. Harmonogram zostanie opracowany na podstawie wstępnych zgłoszeń uczestników. Prosimy o zapisywanie się, bo ilość miejsc jest ograniczona. Gwarancją uczestnictwa w szkoleniu jest otrzymanie potwierdzenia wpisania na listę. Na miejscu będzie możliwość zapisania się tylko pod warunkiem wolnych miejsc.

  Opis szkolenia:

  Szkolenie będzie odbywało się w Bormio, w grupach o średniej wielkości 8 osób (maksymalnie do 10 osób). Szkolenie grup dziecięcych będzie się odbywało w grupach 6- osobowych. Szkolenie będzie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską z zachowaniem standardów SITN-PZN.

  Jeśli na miejscu w Bormio okaże się, że są jeszcze wolne miejsca, to zapisy będą prowadzone w Show Car zlokalizowanym tuż obok namiotu Inter Cars Apres-ski przy wyciągu w Bormio.

  1. Czy przewidziana jest nauka jazdy na nartach dla dzieci?

  Tak. Podobnie jak w przypadku szkoleń dla dorosłych będą to zajęcia w grupach, na zamówienie, dodatkowo płatne. Informacja powyżej.

  1. W jakim języku będą porozumiewali się instruktorzy?

  Współpracująca z nami kadra to instruktorzy z Polski.

  Możliwe jest również szkolenie w języku angielskim.

  1. Na jakie dodatkowe atrakcje w czasie wolnym mogę liczyć?

  Przede wszystkim zapraszamy Państwa na liczne prezentacje i konferencje przygotowane przez naszych Partnerów. Odbywać się będą one wg Programu konferencyjnego, który otrzymacie Państwo w materiałach informacyjnych o wyjeździe np. w Przewodniku po wydarzeniu Inter Cars Snow & Music Days 2018, aplikacji oraz na stronie www.intercars.com.pl/Bormio

  Lista dodatkowych atrakcji dla uczestników akcji Snow & Music Days 2018 jest bardzo szeroka. Na miejscu mogą Państwo liczyć na koncerty, spotkania z Inter Cars w Apres-ski, rewelacyjne Bormio di Terme, lodowisko, zwiedzanie urokliwej Lombardii to tylko część z atrakcji, które przygotowaliśmy dla naszych klientów.

  Więcej informacji pod linkami: O Bormio, Termy w Bormio i Koncerty.

  1. Czy do wyciągu z hotelu dojadę transportem miejskim?

  Tak, na miejscu do dyspozycji będą bezpłatne ski busy miejskie kursujące według rozkładu jazdy znajdującego się na przystankach. Niektóre z hoteli mają także własne ski busy dla swoich gości. Rozkład jazdy podany jest w hotelowych recepcjach. Wiele z hoteli wynajętych przez Inter Cars jest w zasięgu do 500 m od stacji gondoli.

  1. Jak mogę zapisać się do zawodów narciarskich?

  W czasie, w którym trwała będzie Konferencja odbędą się również zawody narciarskie, które organizuje BFC. Ich format uzależniony będzie od panujących na miejscu warunków atmosferycznych.

  Zawody narciarskie odbędą się z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn i planowane są na znanej trasie Stelvio, na której rokrocznie rozgrywany jest Puchar Świata.

  Zawody odbędą się w Bormio z podziałem na rywalizację kobiet i mężczyzn według następującego harmonogramu:

  • 12.12 Zapisy na zawody w Show Car (godz. 14.30-16.30)
  • 13.12 Kwalifikacje – 1. dzień
  • 14.12 Kwalifikacje – 2. dzień
  • 15.12 Wielki Finał i wręczenie nagród.

  REGULAMIN AF

  W eliminacjach każdy z zawodników ma po dwa przejazdy z pomiarem czasu. System ten może ulec to zmianie, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników.

  Aby wziąć udział w zawodach, należy zgłosić swój udział w przeddzień imprezy (12.12 – środa) w ciężarówce Show Car, która będzie zlokalizowana tuż obok namiotu Inter Cars Apres-ski przy głównym wyciągu.

  Z przyczyn technicznych liczba zgłoszeń zawodników jest ograniczona

  Informacje nt. nagród od Sponsorów znajdują się w Przewodniku.

  1. Gdzie otrzymam skipass?

  Rejestrując się w recepcji hotelowej otrzymacie Państwo od polskiego opiekuna hotelu m.in. praktyczny Przewodnik po wydarzeniu Inter Cars Snow & Music Days 2018, który będzie zawierał niezbędne informacje o pobycie w Bormio. Wraz z nim otrzymacie Państwo numerowane vouchery, które należy wymienić w kasie wyciągu narciarskiego. Klient będzie zobligowany do podpisania potwierdzenia odebrania vouchera. Osoby towarzyszące również otrzymają vouchery do wymiany na skipass. Należy pamiętać, że oddzielne skipassy wydawane są dla mężczyzn, a oddzielne dla kobiet.

  Należy ich pilnować, ponieważ zgubiony voucher jest równoznaczny ze straceniem skipassa.

  Uczestnicy wyjazdu mieszkający w hotelach w St. Caterina podczas spotkania z opiekunek hotelu otrzymają pakiety informacyjne oraz vouchery na skipassy, które będą mogli wymienić u przedstawiciela BFC płacąc 5 € kaucji. Wymiana voucherów na skipassy będzie możliwa w niedzielę 9.12 w godz. 20.30-22.00 w hotelach Nordik oraz 3 Signori.

  Spotkanie organizacyjne dla uczestników zameldowanych w hotelach w St. Caterina odbędzie się w niedzielę 9.12 o godz. 22.00 w hotelu 3 Signori.

  1. Które stoki obejmuje skipass?

  Skipass obejmuje regiony: Bormio, St. Caterina i St. Colombano. Skipassy zaczną obowiązywać od poniedziałku 10.12.2018r. i będą honorowane do soboty 15.12. włącznie.

  1. W jakich godzinach czynne są kasy i gondole?

  Gondole otwarte są w godzinach 8.30-16.00, natomiast kasy w godzinach 8.00-20.00.

  1. Czy skipass obowiązuje również dzieci?

  Dzieci jako osoby towarzyszące również otrzymują voucher na skipass. Darmowe skipassy przysługują dzieciom urodzonym w roku 2011 i później. Konieczne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka i wykonanie zdjęcia przy kasie wyciągu. Skipassy zaczną obowiązywać od poniedziałku 10.12.2018 roku i będą honorowane do soboty 15.12. Dzieci do lat 14 muszą jeździć w kaskach.

  1. Po co mi skipass?

  Konieczne jest posiadanie odpowiedniego skipassa, który uprawnia do jazdy na stoku. Nie można go przekazywać innym osobom. Konsekwencją złamania tej zasady może być odebranie skipassa.

  1. Jak otrzymam skipass?

  Dokument ten wydawany jest przez wydelegowanych opiekunów Inter Cars, którzy obecni są w każdym z hoteli. Podczas rejestracji będą oni bezpośrednio wydawać specjalne vouchery, które należy wymienić w kasie wyciągu. Osoby towarzyszące i dzieci również dostaną vouchery. Dzieci urodzone w roku 2011 i później otrzymują skipass bezpłatnie w kasie wyciągu po okazaniu dokumentu tożsamości dziecka. Należy pamiętać, aby na stoku zawsze mieć przy sobie skipass. 

  Przypominamy także o zwrocie skipassa do kasy wyciągu. Wówczas otrzymacie Państwo zwrot kaucji (więcej o kaucji w pytaniu nr 35).

  1. Co zrobić, jeśli zgubię skipass?

  W przypadku zgubienia skipassa istnieje możliwość jego odtworzenia. Niezbędny w tym celu jest jednak numer skipassa (na dokumencie znajduje się on po lewej stronie, powyżej względem okresu ważności skipassa). Należy zrobić zdjęcie karnetu albo zapisać jego numer, ponieważ w razie zniszczenia lub zgubienia na jego podstawie i imiennego dokumentu zostanie wydany duplikat. Koszt takiej operacji to 30 € (+ kaucja) i leży on po stronie Uczestnika.

  Bez tego numeru i konkretnych danych osobowych niestety nie ma możliwości odebrania duplikatu. Wówczas należy skontaktować się z opiekunem hotelu. Opłata manipulacyjna w tym przypadku wynosi 85 €.

  1. Czy kaucja za skipass jest zwrotna?

  Kaucja za skipass wynosi 5,00 €. Jest ona zwracana przy indywidualnym oddawaniu skipassów w kasie wyciągu na koniec wyjazdu, najlepiej w sobotę.

  1. Czy w razie wypadku mogę liczyć na opiekę medyczną?

  Opieka medyczna objęta będzie warunkami polisy ubezpieczeniowej. Jest ona dostępna w postaci lokalnych szpitali oraz pod międzynarodowym numerem telefonu 112.  

  W razie wypadku należy wezwać pomoc – służby pracujące na stoku, Policję, Carabinieri (nr 118), którzy w razie potrzeby wezwą pomoc medyczną. W szpitalu konieczne jest podanie numeru polisy ubezpieczeniowej.

  Należy też skorzystać z infolinii Towarzystwa ubezpieczeniowego ….nazwa ….. numer ………….+48 22 …………………. podając numer polisy i przekazując informację o zdarzeniu.

  Numer polisy …………………………………….

  Uwaga! Zawiadomienie ubezpieczyciela powinno nastąpić przed dotarciem do placówki. O wydarzeniu należy poinformować Państwa opiekuna.

  Szpitale:

  Centrum urazowe w Bormio udzielające doraźnej pomocy: Via Agoi, 8, 23032 Bormio SO, Włochy

  Poważniejsze sytuacje są obsługiwane przez szpital w Sondalo (20 km od Bormio): Via Zubiani, 33, 23035 Sondalo SO, Włochy

  Pracownicy Inter Cars udzielą Państwu wszelkiego możliwego wsparcia i pomocy w przypadku zdarzenia losowego.

  Uwaga! W przypadku bycia pod wpływem alkoholu (co obligatoryjnie jest badane) w razie wypadku na stoku wina jest po stronie „pijanego”. W takich przypadkach  ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia, co oznacza, że klient będzie musiał pokryć wszystkie koszty związane z leczeniem, transportem itp.

  1. Czy udział w Inter Cars Apres-ski jest płatny?

  Udział w wydarzeniach organizowanych w namiocie Inter Cars Apres-ski jest uwzględniony w cenie.

  1. Czy organizator zapewnia posiłek oraz napoje w ciągu dnia i podczas Inter Cars Apres-ski?

  Klienci w czasie wolnym i podczas Inter Cars Apres-ski powinni zapewnić sobie napoje oraz posiłki we własnym zakresie. W odległości około 50 metrów od namiotu Apres-ski znajduje się lokalny punkt gastronomiczny, w którym można zamówić napoje i przekąski.

  Warto podkreślić jednak, że każdego dnia na rozpoczęcie wydarzenia nasi partnerzy przygotowali dla pierwszych 200 osób, które pojawią się w namiocie, małą niespodziankę.

  1. Czy hotele gwarantują wyżywienie?

  Każdy hotel zapewnia zakwaterowanym uczestnikom dwa posiłki – śniadania oraz obiadokolacje w godzinach podanych przez hotel. Najczęściej są to godziny: wczesne śniadania 7:30-9:00 i późne kolacje 19:00-21:00 (rekomendujemy przyjście na kolację do godz. 20:00, ponieważ kolacje trwają do godz. 21:00).

  Wyjątkowo kolacja w środę 12.12 serwowana będzie w godz. 18:00 -19:30. Ponadto we wtorek 11.12 we wszystkich hotelach dla Uczestników wyjazdu zaplanowana jest kolacja z menu regionalnym.  Alkohole i wszystkie napoje do kolacji są dodatkowo płatne.

  Więcej informacji w Katalogu bazy noclegowej Bormio Inter Cars Snow & Music Days, dostępnym u Przedstawiciela Handlowego.

  1. Czy po evencie będą dostępne materiały foto i wideo?

  Tak, przygotujemy dla Państwa ogólne pamiątkowe materiały foto i wideo. W tym celu potrzebujemy Państwa zgody na udzielenie wizerunku. Dokument  ten jest załącznikiem do umowy, którą otrzymacie Państwo od Przedstawiciela Handlowego lub Menadżera Regionalnego.

  1. Czy koncert gwiazdy dla klientów Inter Cars jest darmowy?

  Udział w koncercie jest uwzględniony w cenie dla każdego uczestnika Międzynarodowej Konferencji Snow & Music Days 2018. Koncert odbędzie się 12.12.2018 w hali Pentagono. Wejście dla Uczestników tylko za okazaniem opaski Inter Cars.

  Więcej informacji dostępnych jest w Przewodniku po wydarzeniu Inter Cars Snow & Music Days 2018.

  1. Czy w hotelach można korzystać ze SPA?

  W hotelach, które wyposażone są w SPA, można korzystać na zasadach obowiązujących w danym obiekcie. W części hoteli SPA będzie bezpłatne, w innych Klienci będą zobligowani do poniesienia opłaty. Szczegóły odnośnie konkretnych obiektów podajemy w Katalogu bazy noclegowej Bormio Inter Cars Snow & Music Days, dokumencie dostępnym u Przedstawiciela Handlowego.

  1. Jakie zabiegi oferuje Bormio Terme?

  Obiekt ten to przede wszystkim centrum odnowy biologicznej, w którym większość oferowanych zabiegów wykorzystuje lecznicze właściwości źródeł termalnych z wodą dochodzącą do temperatury 40° C, zawierającą siarczany, wodorowęglany oraz składniki mineralne pochodzące z gór. Na terenie Bormio Terme goście mają możliwość skorzystania z zabiegów inhalacji, balneoterapii, kąpieli i terapii błotnych, fizjoterapii w wodach termalnych oraz z basenów termalnych poprawiających krążenie.

  Szczegółowe informacje na stronie Bormio Terme

  1. Czy poza Bormio Terme uczestnicy mogą korzystać na miejscu z innych term?

  Każdy z uczestników Snow & Music Days może wybrać ofertę np. Bagni Nuovi lub Bagni Vecchi. Obiekty te zlokalizowane są przy eleganckich hotelach i kierują swoją ofertę do osób ceniących sobie kameralny klimat i prestiżowe rozwiązania. Wstęp na nie jest jednak dodatkowo płatny, a przed ich odwiedzeniem warto upewnić się, czy dysponują one wolnymi miejscami. Z uwagi na odległość tych term od Państwa hoteli, warto pomyśleć o transporcie we własnym zakresie.

  Więcej informacji na stronie QC Terme.

  1. Czy w Bormio będzie możliwość skosztowania miejscowych specjałów?

  Oczywiście, najlepszą okazją do zapoznania się z tradycyjnymi potrawami regionu będzie market lokalnych przysmaków. To stworzony przez miejscowych rolników i małych przedsiębiorców targ, który zorganizowany zostanie specjalnie dla klientów Inter Cars. Będą mogli oni nabyć na nim zdrowe i regionalne jedzenie. Targ lokalnych specjałów odbędzie się w czwartek 13.12 w godzinach 15:00 -22:00 na Placu Piazza del Kuerc

  Lokalizacja podana jest na mapce w Przewodniku po wydarzeniu Inter Cars Bormio Snow & Music Days 2018.