Data publikacji: 2018-08-09

Relaks w termach

[BORMIO]_Strona_www-ATRAKCJE_CTA1140x3310_termy_v3.jpg

Jeśli po całym dniu szusowania po stokach ktoś marzy o relaksie i naturalnej odnowie biologicznej, lepszego miejsca niż położone w centrum miasta Bormio Terme nie znajdzie. Kompleks ten oddano do użytku niemal sto lat temu, dokładnie w 1920 roku i od tamtej pory niezmiennie cieszy się on wielką popularnością i renomą wśród turystów.

Bormio Terme to przede wszystkim centrum odnowy biologicznej, w którym większość oferowanych zabiegów wykorzystuje lecznicze właściwości źródeł termalnych z wodą dochodzącą do temperatury 40° C i zawierającą siarczany, wodorowęglany oraz składniki mineralne pochodzące z gór. Na terenie Bormio Terme goście mają możliwość skorzystania z zabiegów inhalacji, balneoterapii, kąpieli i terapii błotnych, fizjoterapii w wodach termalnych oraz z basenów termalnych poprawiających krążenie.

W kompleksie znajdują się również łaźnie tureckie, biosauny z widokiem na las, szerokie prysznice oraz kryte i odkryte baseny. Atrakcją – szczególnie zimą – jest możliwość pływania w zewnętrznych basenach, gdy na pobliskich szczytach zalegają śniegi, a goście mogą relaksować się w ciepłej, orzeźwiającej wodzie. Bormio Terme zostało zresztą zaprojektowane tak, aby budować atmosferę odpoczynku i korzystnie wpływać na samopoczucie, tak fizyczne, jak i psychiczne.

Ciekawą propyzcją Bormio Terme jest bogata oferta masażów wykonywanych przez wykwalifikowaną kadrę. Wśród zabiegów tych klienci znaleźć mogą: masaże terapeutyczne, szczególnie polecane po wysiłku fizycznym, masaże antystresowe, polegające na stymulacji krążenia limfatycznego i relaksacji mięśniowej, drenaż limfatyczny, refleksoterapię, masaż klasyczny, wywodzący się z Chin masaż tuina, masaż kamieniami i masaż czekoladowy. Na terenie Bormio Terme znajduje się również centrum fitness, sala konferencyjna, bar z tarasem oraz restauracja serwująca specjały kuchni lokalnej i międzynarodowej.

Dla osób ceniących sobie kameralny klimat i najbardziej prestiżowe rozwiązania, dostępne są również dwie dodatkowe lokalizacje – Bagni Nuovi oraz Bagni Vecchi. Są one zlokalizowane przy eleganckich i ekskluzywnych hotelach. Przed odwiedzeniem tych dwóch lokalizacji warto jednak jest się upewnić, czy dysponują wolnymi miejscami, bowiem z racji na swój unikalny charakter dostęp do nich jest bardzo utrudniony, a pierwszeństwo w nim mają goście zameldowani w obiektach, do których przynależą.

Masz pytania dotyczące Snow & Music Days? Zadzwoń na naszą infolinię: +48 22 517 92 11

« Powrót do strony głównej Bormio