Data publikacji: 2018-08-03

O BORMIO

bormio-lombardia-16.JPG
bormio-lombardia-11.JPG
bormio-lombardia-01.JPG
bormio-lombardia-03.jpg
bormio-lombardia-04.JPG
bormio-lombardia-14.jpg
bormio-lombardia-15.JPG
Bormio ski slopes - ph. Bormio Tourism (6).jpg
Bormio ski slopes - ph. Bormio Tourism (3).jpg
Bormio ski slopes - ph. Bormio Tourism (5).jpg
Bormio overview - ph. Fausto Compagnoni.jpg

Bormio to jeden z najbardziej popularnych i docenianych kurortów narciarskich we Włoszech. Miasteczko znajduje się w niezwykle urokliwym regionie Lombardii, na wysokości 1225 m n.p.m. w sercu Alp Retyckich, w pobliżu granic Włoch ze Szwajcarią i Austrią. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim atrakcyjnym i zróżnicowanym stokom narciarskim. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania zarówno amatorów, jak i osób jeżdżących wyczynowo.

Co ciekawe na trasach znajdujących się w tej miejscowości rokrocznie pod koniec grudnia rozgrywane są zawody Pucharu Świata. Trasa Stelvio zaliczana jest do najtrudniejszych w całym cyklu. Dwukrotnie odbywały się tam też Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim. Klienci Inter Cars będą mieli okazję spróbować swoich sił na trasach, po których jeżdżą zawodnicy światowej klasy.

Jednak Bormio to nie tylko narty, ale również wszystkie atrakcje związane z kulturą uprawiania tej dyscypliny. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze i atrakcjom apres-ski, miasto oferuje odwiedzającym je turystom możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń.

Oprócz bogatej oferty gastronomicznej, obfitującej w puby, kluby i restauracje, w Bormio skorzystać można z licznych łaźni i źródeł termalnych, które przyniosą ukojenie i odstresowanie.

Więcej na temat Bormio można znaleźć na stronie miasta Bormio (strona po angielsku, niemiecku lub włosku).

Masz pytania dotyczące Snow & Music Days? Zadzwoń na naszą infolinię: +48 22 517 92 11


« Powrót do strony głównej Bormio