Data publikacji: 2018-12-21

Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days 2018

Siedem dni przepełnionych inspirującymi spotkaniami, dobrą zabawą i wiedzą niedostępną dla zwykłych ludzi. Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days 2018 oficjalnie dobiegła końca, jednak wrażenia i emocje, które towarzyszyły temu wydarzeniu na długo zostaną w pamięci jego uczestników. Było to przedsięwzięcie wyjątkowe i do tej pory niespotykane w branży motoryzacyjnej.

IMG_20181212_125512.jpg

Międzynarodowa Konferencja Snow & Music Days 2018 to wyjątkowe wydarzenie dla całej branży motoryzacyjnej. Wzięli w nim udział przedstawiciele firm dostarczających części, profesjonaliści zajmujący się naprawą samochodów, a także pracownicy Inter Cars, którzy na co dzień są łącznikiem obu tych światów. Łącznie 1500 osób z 11 krajów.

Organizatorzy niejednokrotnie podkreślali, że nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia było dostarczenie klientom unikatowej wiedzy, która w przyszłości zaowocuje uzyskaniem rynkowej przewagi.

Malownicza baza

Bazą całego przedsięwzięcia było malownicze, włoskie miasteczko Bormio. To ono na 7 dni grudnia przekształciło się w europejską stolicę motoryzacji, gromadząc przedstawicieli tej branży. Warto podkreślić, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem klientów Inter Cars. Chętnych było tak wielu, iż konieczne stało się wynajęcie dodatkowych hoteli w położonym niedaleko innym kurorcie, Santa Caterina.

Oba miasta położone są w regionie Lombardii, który słynie ze znakomicie przygotowanych tras narciarskich i pięknych, alpejskich widoków. Oprócz tego oba te miasta dysponują bogatą bazą wysokiej klasy hoteli. To m.in w salach konferencyjnych tych obiektów dostawcy mieli okazję spotkać się z klientami podczas porannych konsultacji. Indywidualne rozmowy, warsztaty i prelekcje towarzyszyły wszystkim uczestnikom przez cały wyjazd, bowiem przedstawiciele partnerów wydarzenia dostępni byli także podczas popołudniowych paneli w trakcie trwania Apres-ski. Te organizowane były w specjalnym namiocie Inter Cars, który zbudowany został w samym sercu Bormio, tuż obok gondoli wożących gości na sam szczyt stoku.

Dodatkowo dla wszystkich chętnych tuż obok namiotu zaparkowało mobilne centrum szkoleniowe, czyli ciężarówka Show Car. W jej wnętrzu przygotowane zostały warsztaty, które były dodatkowym urozmaiceniem dla prezentacji dostawców.

Połączenie wiedzy i zabawy

Jazda na nartach i spotkania z dostawcami to jednak niejedyne atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla swoich gości. W środowy wieczór, 12 grudnia w obiekcie Pentagono miała miejsce Konferencja Zarządu Grupy Inter Cars. Na scenie pojawili się Maciej Oleksowicz, Krzysztof Soszyński, Radosław Grześkowiak, a także przedstawiciele władz miasta Bormio.

- Świat się zmienia i to bardzo dynamicznie. Widzimy to na naszych oczach. Pojazdy elektryczne, autonomiczne, floty samochodów wykorzystywane do Car Shareingu – wszystko to płynie do nas jak fala, a fali nie da się zatrzymać. My, wspólnie z naszymi dostawcami, jesteśmy gotowi do tej zmiany i teraz chcemy zaprosić także Was, abyście nam towarzyszyli w jej przeprowadzaniu – mówił wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński.

- Sytuacja na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni, wygląda podobnie. Społeczeństwo się bogaci, jednak coraz ciężej jest znaleźć ręce do pracy. Internet i rozwój zakupów online sprawiają, że rynek się zmienia, ewoluuje. Staje się on coraz bardziej transparentny. Będziemy wspierać warsztaty w działaniach ukierunkowanych na podnoszenie jakości usług, aby mogły one podnosić pensje pracownikom i rozwijać ich kompetencje – mówił Prezes Zarządu, Maciej Oleksowicz.

Zaraz po ich wystąpieniu na scenie pojawił się Mrozu, a po nim Margaret. Oboje artystów zapewniło wszystkim gościom masę zabawy i radości. Śpiewom i okrzykom radości nie było końca.

Zawody sportowe

Firma Inter Cars rywalizację i sportowe zacięcie wpisane ma w swoje DNA. Przedstawiciele firmy niejednokrotnie udowadniali, że to stwierdzenie jest im bardzo bliskie. Również w Bormio nie mogło zabraknąć elementu rywalizacji, dlatego też zorganizowane zostały zawody narciarskie z podziałem na mężczyzn i kobiet oraz snowbordowe, które rozgrane zostały bez podziałów.

Rywalizacja stała na najwyższym poziome, budząc podziw i uznanie wśród kibiców oraz obserwatorów. Podobnie było z nagrodami, bowiem łączna suma nagród w konkursach wyniosła blisko 20 000zł. Sponsorami nagród w konkursie był ZF Aftermarket, a także marka Castrol, która ufundowała biżuterię dla zwycięzców. Dzięki ich zaangażowaniu, klienci zyskali dodatkowy walor, który odebrany został bardzo pozytywnie.

Trendy na lata

Snow & Music Days 2018 było wydarzeniem wyjątkowym. Inter Cars wspólnie z dostawcami i klientami stworzyli nową jakość, która zdobyła uznanie i aprobatę rynku. Cała konferencja na długo zapadanie w pamięci wszystkich uczestników, wyznaczając trendy na długie lata.  Połączenie zabawy i możliwości zdobywania wiedzy, to zupełna nowość, która została bardzo ciepło przyjęta przez każdą ze stron. Inter Cars ponownie udowodnił, że jako lider wyznacza kierunki rozwoju branży.

Międzynarodowa konferencja Snow & Music Days to wydarzenie, które nie odbyłoby się, gdyby nie wymierna pomoc partnerów. Całą akcję od początku wspierają: Bosch, Castrol, Ruville, ZF, Sachs, TRW, Lemförder, Ferodo, Moog, LUK, INA, FAG, Delphi, Meyle, Febi, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Dębica, Kelly oraz Bridgestone, Firestone i Dayton.