Data publikacji: 2017-06-12

Warmińskie Szutry 2017

17 i 18 czerwca odbędzie się Rajd Warmińskie Szutry. Impreza organizowana przez Olsztyński Klub Rajdowy, zgromadzi całą czołówkę załóg startującą w Inter Cars Szuter Cup 2017.

Rajd Warmińskie Szutry, to blisko 60 kilometrów trasy, podzielonych na 8 odcinków specjalnych. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziała cała czołówka klasyfikacji Inter Cars Szuter Cup. Zawodnicy będą musieli zmagać się wyzwaniami, które przygotowali dla nich organizatorzy z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego. Zarówno ekipy startujące w rajdzie, jak i kibice, mogą spodziewać się kilku niespodzianek.

Pierwszego dnia rajdu, w sobotę 17 czerwca, odbędą się badania kontrolne i odbiory administracyjne. Prawdziwe ściganie rozpocznie się wyjazdem z serwisu w niedzielę o godz. 10:00. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna trasa została skonfigurowana zupełnie od nowa.

Pojawi się nowy odcinek specjalny, a pozostałe zostaną mocno zmienione, przy czym zachowana zostanie ubiegłoroczna specyfika OS-ów, która tak bardzo przypadła zawodnikom do gustu.

Na uwagę zasługuje fakt, że to bardzo kompaktowy rajd – prawie połowa wszystkich kilometrów to odcinki specjalne. Organizatorzy pomyśleli również o fotoreporterach i kibicach, który preferują przemieszczanie się pomiędzy OS-ami. Odcinki są bardzo blisko siebie, a harmonogram został obliczony tak, aby bez problemu dotrzeć w inne wybrane miejsce przy próbie.