Data publikacji: 2017-07-31

Startuje 26.Rajd Rzeszowski

96 załóg zgłosiło swój udział w 26. Rajdzie Rzeszowskim. Na liście zawodników znaleźć można nazwiska najlepszych kierowców rajdowych, gwarantujących niezapomniane widowisko. Zawody po raz drugi rozegrane zostaną w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy FIA ERC, a także Mistrzostw Europy Centralnej CEZ i Inter-Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

26. Rajd Rzeszowski rozgrany zostanie w dniach 3-5 sierpnia. Swój udział w imprezie zgłosiło 96 ekip, z czego aż 26 pojedzie samochodami klasy R5. Biorąc pod uwagę nazwiska zgłoszonych zawodników, śmiało można stwierdzić, że rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco. W rajdzie wystartuje m.in. dwukrotny Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz, który na domowych oesach będzie walczył o prymat w tegorocznym ERC z liderem Bruno Magalhaesem.

Walka o zwycięstwo jednak nie ograniczy się tylko do tych dwóch nazwisk. Bardzo mocny będzie z pewnością etatowy uczestnik Mistrzostw Świata WRC Mads Ostberg, Mistrz Francji Sylvain Michel, dwukrotny Mistrz Turcji Murat Bustanci, trzykrotny Mistrz Polski i wielokrotny zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego Bryan Bouffier, a także ostatni Mistrzowie Polski – Łukasz Habaj i rzeszowianin Grzegorz Grzyb. Do rywalizacji po ciężkim wypadku, wraca również, niezwykle szybki Rosjanin Aleksey Lukyaniuk.

W ramach rywalizacji przygotowanych zostało 11 odcinków specjalnych o łącznej długości niemal 215 kilometrów. Wśród nich znajdzie się również kultowa Lubenia, czyli odcinek w centrum Rzeszowa. Ponadto na zawodników będą czekać dwie nowe próby – odcinek Grudna i zupełnie zmieniony odcinek Pstrągowa.

Ceremonia startu w czwartek, 3 sierpnia, w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.

Impreza transmitowana będzie na cały świat przez telewizję Eurosport.