Data publikacji: 2018-05-14

Rumunia znów najlepsza w turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars

Piękna słoneczna pogoda, żywiołowo reagująca publiczność i wysoki poziom sportowy – w niedzielę 13 maja piłkarskie obiekty OSiR Bemowo opanowane zostały przez Inter Cars. Tego dnia szesnaście drużyn rywalizowało bowiem o zwycięstwo w 7. turnieju o Puchar Prezesa.

puchar_prezesa_final_2018_02806.jpg
PucharPrezesa_06.jpg
PucharPrezesa_01_tytulowe.jpg
PucharPrezesa_08.jpg
PucharPrezesa_05.jpg
PucharPrezesa_03.jpg
PucharPrezesa_07.jpg
PucharPrezesa_02.jpg
PucharPrezesa_04.jpg
PucharPrezesa_09.jpg
- Cały turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to eliminacje krajowe, w których wzięło udział 18 zespołów. Najlepsza ósemka awansowała do finału międzynarodowego. Jednocześnie wysłaliśmy zaproszenia do naszych filii zagranicznych, z których zgłosiło się kolejnych osiem zespołów. Były to ekipy Węgier, Rumunii, Chorwacji, Mołdawii, Bułgarii, Litwy, Ukrainy i Włoch. Tak wyselekcjonowana szesnastka rywalizowała w wielkim finale – najpierw systemem grupowym (cztery czterozespołowe grupy, po dwie drużyny polskie i zagraniczne), następnie – najlepsza ósemka – w fazie pucharowej: ćwierćfinałach, półfinałach, meczu o 3. miejsce i finale. W sumie w eliminacjach turnieju wzięło udział ponad 220 zawodników, a w fazie finałowej ponad 200. – mówi Roman Berliński, Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakością w Inter Cars.

Przed imprezą za jej głównych faworytów uchodzili zawodnicy Inter Cars Rumunia, dla których był to już siódmy występ w międzynarodowym finale i którzy cztery poprzednie starty kończyli na najwyższym stopniu podium. Tegoroczny występ rozpoczął się dla nich mało obiecująco, już po kilku minutach swojego premierowego meczu przeciwko Mann Hummel przegrywali oni bowiem 0:2. Ostatecznie jednak zwyciężyli 5:3, a jak pokazały kolejne godziny dla krajanów Gheorge Hagiego były to tyko złe miłego początki. W dwóch następnych meczach zwyciężyli 5:0 filię Warszawa Południe oraz 3:0 Litwę i pewnie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale Rumunii pokonali Węgrów, w półfinale ekipę HUB Sosnowiec, a w wielkim finale turnieju 3:0 Chorwację.

Cieszymy się, bo po raz piąty udało nam się zwyciężyć w wielkim międzynarodowym finale turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars – mówił tuż po finałowym meczu kapitan zespołu Inter Cars Rumunia – Dla nas równie ważne jak zwycięstwo była jednak zabawa i sama możliwość występu w tych zawodach. Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy rywalizowali dziś w Warszawie, a w szczególności naszemu finałowemu przeciwnikowi, Chorwacji, który zawiesił nam poprzeczkę bardzo wysoko i rozegrał przeciwko nam znakomity mecz. Zresztą wszystkie drużyny prezentowały bardzo dobre przygotowanie i grały fantastyczny futbol.

Słów pochwały dla uczestników imprezy nie krył również Prezes Zarządu Inter Cars, Maciej Oleksowicz: - Gratulacje dla wszystkich, którzy brali udział w zawodach, to fantastyczne wydarzenie i świetnie być częścią tego turnieju. To bardzo pozytywny bodziec móc patrzeć z jakim zapałem uczestnicy przygotowują się i walczą. Niektórzy z nich o zwycięstwo, dla innych liczy się sam udział, najważniejsze jednak, że wszyscy znakomicie się przy tym bawią. Przypomina mi to nieco historię, kiedy wiele lat temu mój ojciec organizował olimpiadę Inter Cars, obejmującą wiele różnych dyscyplin. Oczywiście wtedy było łatwiej, bo w zawodach uczestniczyło 200 osób, wśród nich wszyscy nasi klienci i pracownicy. Moim marzeniem jest powtórzyć to w znacznie szerszej skali, odzwierciedlającej obecną pozycję Inter Cars. Chcemy działać w tym kierunku, bo rywalizacja na zawsze wpisana jest w DNA naszej firmy. A wracając do turnieju piłkarskiego, niebawem pora rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji.

Rumuni po raz kolejny triumfowali w międzynarodowym finale, tym razem w decydującej grze pokonali Chorwatów. Podium uzupełniła ekipa HUB Sosnowiec, która w spotkaniu o brązowy medal okazała się lepsza od zespołu Inter Cars Ukraina. Najlepsza polska drużyna w grupie wygrała wszystkie trzy mecze, w ćwierćfinale odniosła najbardziej okazałe zwycięstwo, gromiąc 5:0 Litwę, w półfinale nie sprostała jednak późniejszym triumfatorom zawodów, przegrywając z nimi 1:3. W meczu o brąz sosnowiczanie pokonali 6:4 zespół z Ukrainy.

Z czysto sportowego punktu widzenia najmniej zadowolone ze swojego występu mogą być drużyny Inter Cars Bułgaria i Grupa Filialna Radom, które zmagania zakończyły w fazie grupowej i jako jedyne nie zdołały zdobyć punktu. Obie ekipy już zapowiadają jednak swój powrót za rok i znacznie lepszą dyspozycję, która pozwoli im przynajmniej na awans do fazy pucharowej. O grę w międzynarodowym finale nie będzie jednak łatwo, najpierw trzeba będzie bowiem z powodzeniem przebrnąć przez eliminacyjne sito.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy fakt, że gdybyśmy zaprosili do udziału wszystkie chętne drużyny, impreza musiałaby być rozciągnięta przynajmniej na dwa dni. Dla wielu uczestników to już kolejny występ w tych zawodach. Zawsze chwalą sobie oni organizację, cieszą się wspólnie spędzonym czasem i bardzo chętnie wracają do nas w kolejnych latach.Co ważne, bardziej od samej rywalizacji, liczy się dla nich walka w duchu fair-play – zaznacza Roman Berliński – W tym roku mieliśmy dwóch debiutantów z zagranicy, Mołdawię i Bułgarię, niewykluczone, że za rok gościć będziemy po raz pierwszy także kolejne kraje.

Walka w duchu fair-play to jedno, organizacyjnie i sportowo turniej z każdą kolejną edycją także jednak prezentuje się coraz okazalej. Rośnie piłkarski poziom uczestników, co roku przyjeżdżają oni lepiej przygotowani i wystawiają coraz mocniejsze drużyny. Zauważa to także Roman Berliński, który od początku uczestniczy w przygotowaniach imprezy: - W tym roku z bardzo dobrej strony zaprezentowali się oczywiście finaliści zawodów, czyli Chorwaci i Rumuni, wszystkim pozostałym uczestnikom trudno jednak również odmówić wysokich umiejętności. Zaskoczyli np. Litwini, którzy w porównaniu z poprzednią edycją zrobili ogromne postępy. W sumie poziom turnieju rośnie z roku na rok, nie zdarzają się już wyniki dwucyfrowe, które w pierwszych edycjach były normą. Spotkania są bardzo wyrównane, a wszyscy do ostatniego gwizdka zacięcie walczą o odwrócenie losów meczu.

Zauważył to również Robert Kierzek, Wiceprezes Zarządu Inter Cars, który był pomysłodawcą turnieju międzynarodowego, a w pierwszych edycjach sam występował w nim w roli piłkarza. Bez jego zaangażowania i wsparcia organizacyjnego na wielu płaszczyznach, trudno wyobrazić sobie aby impreza rozwinęła się tak dynamicznie. Na oficjalnej ceremonii otwarcia mówi: - Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności słowa podziękowania chciałbym skierować do organizatorów tegorocznej edycji, których uznać należy za „motory napędowe” całego przedsięwzięcia: Romana Berlińskiego, Tadeusza Wyszomierskiego, Anny Rospądek, Grzegorza Filipka, Elżbiety Zwolskiej, Agnieszki Iłendo oraz Agnieszki Ocipki. Mam nadzieję, że ta inicjatywa dalej będzie rozwijana w takim tempie. Dla mnie impreza ta ma szczególne znaczenie, bo to mój ostatni turniej w takiej roli, ale wierzę, że idea będzie kontynuowana w latach kolejnych, a ja będę odwiedzał ją jako kibic, żeby móc dopingować uczestników.

Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Jacka Dutki, Dyrektora Hali Piłkarskiej na Bemowie, który zarówno w tegorocznej edycji turnieju, jak i w poprzednich latach, zadbał o zaplecze techniczne całej imprezy, tak w fazie eliminacyjnej rozgrywanej na hali, jak i podczas finału mającego miejsce na obiektach MOSiR Bemowo.

Drużyny biorące udział w 7. Turnieju o Puchar Prezesa Inter Cars:

Inter Cars Centrala, Inter Cars Włochy, Grupa filialna Radom, Inter Cars Ukraina, Grupa Glob Cars, Inter Cars Chorwacja, Grupa Piekary Śląskie, Inter Car Bułgaria, HUB Sosnowiec, Inter Cars Węgry, Grupa Legionowo, Inter Cars Mołdawia, Inter Cars Rumunia, Mann Hummel, Inter Cars Litwa, Grupa filialna Warszawa Południe.

Podobne artykuły

To był pracowity rok. Bartosz Ostałowski podsumowuje ubiegły sezon

To był pracowity rok. Bartosz Ostałowski podsumowuje ubiegły sezon

Bartek Ostałowski odwiedzi uczniów w Białymstoku

Bartek Ostałowski odwiedzi uczniów w Białymstoku

Ambasador Inter Cars wystartuje w Toruniu po raz drugi

Ambasador Inter Cars wystartuje w Toruniu po raz drugi

Bartek Ostałowski zaprezentował swoje umiejętności na niemieckim Oschersleben

Bartek Ostałowski zaprezentował swoje umiejętności na niemieckim Oschersleben