Data publikacji: 2017-05-10

Rumunia z Pucharem Prezesa Inter Cars

Drużyna z Rumunii po raz kolejny triumfowała podczas finału Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars. Rozgrywki po raz pierwszy były transmitowane na żywo za pośrednictwem strony www.ic-tv.pl oraz na stronie Inter Cars na Facebooku.


Relacja - VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars7 maja na boiskach OSiR na warszawskim Bemowie spotkało się 14 drużyn biorących udział w finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars. Wśród nich były reprezentacje zagranicznych filii Inter Cars: Chorwacji, Włoch, Rumunii, Łotwy, Litwy i Ukrainy, a także zespoły z Polski: Filia Inter Cars Radom, Filia Inter Cars Piekary Śląskie i Filia Inter Cars Sosnowiec, a także Mann Humel Sp. z o.o., Glob Cars, ILS Sp. z o.o., J&M Logistics i Mahle Polska Sp. z o.o.

Piłkarska rywalizacja

Sportowe zmagania rozpoczęły się o godz. 9.00, a skończyły po godz. 16.00. W ramach finału turnieju, najpierw rozegrano fazę grupową. W 3 grupach znalazło się po 5 drużyn. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. W efekcie do fazy ćwierćfinałowej awansowało 8 zespołów. Po zaciętej rywalizacji w meczach półfinałowych zmierzyli się: Inter Cars Rumunia i Inter Cars Chorwacja (2:2, w karnych 1:2) oraz Filia Inter Cars Sosnowiec i Glob Cars (0:0, w karnych 2:3).

W tzw. „małym finale” Sosnowiec 5:3 zwyciężył z Chorwacją. W meczu o pierwsze miejsce spotkała się Rumunia i Glob Cars. Choć ci pierwsi, jako triumfatorzy trzech poprzednich turniejów, typowani byli w roli faworytów, to i polski zespół nie ustępował im pola. Jednak wynikiem 5:2 wygrali Rumunii i to oni sięgnęli po Puchar Prezesa Inter Cars. Nagrodę tę odebrali z rąk Roberta Kierzka.

- Poziom i umiejętności uczestników turnieju są z roku na rok coraz lepsze. Wszystkie drużyny wykonały ogromną pracę, przygotowując się do tych rozgrywek, podobnie jak organizatorzy. Impreza została przygotowana bardzo profesjonalnie i cieszę się, że mogliśmy wziąć w niej udział – podkreśla Gabriel Pop z Inter Cars Rumunia, dodając - Bardzo trudno jest mi wskazać jedną drużynę, która była dla nas najcięższym przeciwnikiem. Wszystkie zespoły prezentowały naprawdę imponujące umiejętności. Z pewnością jednak w pamięć zapadną nam gracze z Chorwacji, których mieliśmy okazję spotkać w półfinale.

- Drugie miejsce nie jest dla nas zaskoczeniem. Od początku wierzyliśmy w swoje umiejętności i zakładaliśmy zakończenie zmagań przynajmniej w pierwszej piątce. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy do pokonania bardzo ciężką grupę. Na szczęście udało nam się z niej wyjść i dostać się do fazy finałowej. Bardzo ciężko grało nam się z drużyną Rumunii, z którą spotkaliśmy się też na samym początku rozgrywek – mówi z kolei Mariusz Fluder z drużyny Glob Cars. - Na pochwałę zasługuje również organizacja turnieju, która była naprawdę bardzo dobra – dodaje.

Wyróżnienia indywidualne

Podczas ceremonii dekoracji wyróżniono również indywidualnych graczy. Najlepszym zawodnikiem został Pascu Dorian Marius z Rumunii. Najlepszym strzelcem okazał się Dima Andrei Ionut, również z Rumunii, mający na swoim koncie 11 goli. Tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Matej Barić z Chorwacji.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Inter Cars odbył się już po raz szósty. Tego rodzaju zawody są ewenementem w branży motoryzacyjnej.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu rozgrywek i atmosfery, jaka panowała podczas turnieju. Jakość sportowa jest z roku na rok coraz lepsza. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej emocji i wrażeń, a sami zawodnicy będą stale podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Śmiało mogę stwierdzić, że w tym roku żadna drużyna nie odstawała poziomem od reszty. W poprzednich latach zdarzały się wyniki dwucyfrowe, teraz były one rzadkością. Widać było, że zawodnicy zostawiali na boisku bardzo dużo siły i zdrowia. O to w tym wszystko chodziło: o dobrą zabawę i międzynarodową integrację – podkreśla Robert Kierzek, Wiceprezes Inter Cars.

Transmisja online

Po raz pierwszy w historii finał Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars mogli również obejrzeć ci, którym nie udało się wybrać do Warszawy osobiście. Wszystko to dzięki transmisji online, prowadzonej za pośrednictwem strony www.ic-tv.pl oraz na stronie Inter Cars na Facebooku. Transmisji towarzyszył profesjonalny komentarz spikerski - zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim. Relacja cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów, o czym świadczyć mogą np. liczne polubienia i udostępnienia postu z transmisją na Facebooku.

Wyniki

Faza grupowa

Grupa A
Inter Cars Chorwacja - Mann Humel Sp. z o.o. 4:0
Inter Cars Włochy – Filia Inter Cars Radom 3:2
Inter Cars Chorwacja – Inter Cars Włochy 3:2
Filia Inter Cars Radom - Mann Humel Sp. z o.o. 2:8
Inter Cars Włochy – Mann Humel Sp. z o.o. 0:7
Inter Cars Chorwacja – Filia Inter Cars Radom – 1:0
Grupa B
Inter Cars Rumunia – Glob Cars 6:1
ILS – Inter Cars Łotwa 2:0
Filia Inter Cars Piekary Śląskie – Inter Cars Rumunia 0:8
Glob Cars – ILS 1:1
Inter Cars Łotwa – Inter Cars Rumunia 0:5
ILS – Filia Inter Cars Piekary Śląskie 7:0
Glob Cars – Inter Cars Łotwa 9:0
Inter Cars Rumunia – ILS 4:0
Filia Inter Cars Piekary Śląskie – Glob Cars 2:5
Inter Cars Łotwa – Filia Inter Cars Piekary Śląskie 0:2
Grupa C
Filia Inter Cars Sosnowiec – Inter Cars Litwa 6:1
J&M Logistics – Mahle Krotoszyn 3:3
Inter Cars Ukraina – Filia Inter Cars Sosnowiec 2:4
Inter Cars Litwa – J&M Logistics 4:2
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Sosnowiec 4:3
Inter Cars Ukraina – Inter Cars Litwa 1:2
J&M Logistics – Inter Cars Sosnowiec 1:4
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Litwa 3:1
Inter Cars Ukraina – J&M Logistics 2:0
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Ukraina 1:0
J&M Logistics – Mahle Krotoszyn 3:3

Ćwierćfinały

Inter Cars Chorwacja - ILS 4:0
Inter Cars Rumunia – Inter Cars Litwa 4:2
Filia Inter Cars Sosnowiec - Mann Humel 4:0
Mahle Krotoszyn - Glob Cars 3:3 (karne 3:4)

Półfinał

Inter Cars Chorwacja – Inter Cars Rumunia 2:2 (karne 1:2)
Filia Inter Cars Sosnowiec - Glob Cars 0:0 (karne 2:3)

Mecz o trzecie miejsce

Filia Inter Cars Sosnowiec – Inter Cars Chorwacja 5:3

Mecz o pierwsze miejsce - FINAŁ

Inter Cars Rumunia - Glob Cars 5:2