Data publikacji: 2017-01-23

Puchar startuje w lutym

11 lutego odbędzie się pierwsza runda Inter Cars 4x4 Lajtowego Pucharu Samochodów Turystycznych.

Rozpoczęły się zapisy do udziału w pierwszej rundzie tegorocznego cyklu Inter Cars 4x4 Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych. Odbędzie się ona 11 lutego w Borowinie (gm. Konstancin-Jeziorna). Również w tym roku sponsorem i partnerem tytularnym wydarzenia jest Inter Cars.

Inter Cars 4x4 Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych to impreza dla pasjonatów. Jej celem jest propagowanie turystyki 4x4, offroadu oraz regionów, w których odbywają się poszczególne rundy. Rywalizacja odbywa się w ramach 4 klas: Turystyk, Walka, Proto i Quad w zależności od możliwości pojazdu i kierowcy.
Zawodnicy uczestniczą w kilku konkurencjach, na które składają się:
•    próby terenowe - miejsca, które będą oznaczone punktami do zdobycia za prawidłowy przejazd,4
•    próby sprawnościowe – miejsca, w których zawodnicy będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną, koordynacją ruchową, strzelaniem do celu, itp.,
•    próby zagadkowe - dotyczące regionu, np. dat, wydarzeń,
•    próba „Punkt medyczny”, sprawdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Trasa wynosi 80 km. Przebiega drogami udostępnionymi dla ruchu kołowego, w skład których wchodzą drogi utwardzone oraz nieutwardzone, powiatowe, gminne, a także wynajęte na czas imprezy drogi prywatne. Pojazdy z próby na próbę muszą poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Złamanie przepisów stanowi podstawę do zdyskwalifikowania załogi.