Data publikacji: 2017-05-18

Oleksowicz na Rajdzie Gdańsk

Powrót trzykrotnego mistrza Polski i aż siedem aut klasy R5 – tak zapowiada się rozgrywany w następny weekend 26-28 maja Rajd Gdańsk, kolejna runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Weźmie w nim udział również Krzysztof Oleksowicz.

Organizatorzy opublikowali już listę zgłoszeń na to wydarzenie. W sumie są na niej 33 załogi. Wśród nich znajduje się Krzysztof Oleksowicz, któremu towarzyszyć będzie Sebastian Sadowski.

Pierwszy numer startowy w Rajdzie Gdańsk przyznano Bryanowi Bouffier. Francuz, który w 2007, 2008 i 2009 zdobywał Mistrzostwo Polski, wraca na polskie trasy za kierownicą Forda Fiesty Proto. Za nim na liście znajduje się aktualny lider Inter Cars RSMP, Filip Nivette, Skodą Fabią R5. Ubiegłoroczny zwycięzca trójmiejskiej rundy na pewno będzie chciał powalczyć o zwycięstwo. Plany może próbować mu pokrzyżować Jarosław Kołtun (Fiesta R5), który rok temu na Kaszubach jechał kapitalnie i zwycięstwo stracił dopiero na ostatnim odcinku. Oprócz Nivette i Kołtuna w autach klasy R5 zgłosili się: Gabryś, Gagacki, Kasperczyk i Butvilas.

Poza czołówką też będzie co oglądać. Ładne widowisko na szutrze mogą stworzyć zawodnicy z klasy Open N. Wśród nich między innymi kierowcy Subaru Poland Rally Team: Miko Marczyk i Marcin Słobodzian. Jednym z ciekawszych zgłoszonych aut jest Mitsubishi Lancer EVO IV, którym pojedzie Krzysztof Rosa.

Start jedynej szutrowej rundy RSMP w już piątek, 26 maja!