Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Wydarzenia

Nivette i Heller najszybsi podczas 51. Rajdu Dolnośląskiego

2017-09-11

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller wygrali czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, podczas 51. Rajdu Dolnośląskiego. Było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie dla ekipy jadącej Skodą Fabią R5. Inter Cars jest sponsorem imprezy.

Filip Nivette i Kamil Heller zwyciężyli w czwartej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 51. Rajdzie Dolnośląskim! Załoga Skody Fabii R5 była najszybsza na zdecydowanej większości odcinków specjalnych, co pozwoliło im na odniesienie trzeciego w tym sezonie triumfu w polskim czempionacie. Podium zawodów uzupełniły załogi Gabryś / Natkaniec i Kasperczyk / Syty.

Mimo komfortowej przewagi na ostatniej pętli nogi z gazu nie zdejmował Filip Nivette, dzięki czemu zwyciężył na przedostatnim odcinku specjalnym. 0,6s stracił do niego Butvilas, jednak najciekawsza walka toczyła się o miejsce trzecie. Na oesowym podium dojechał Gabryś, który wyprzedził Kasperczyka o zaledwie pół sekundy, co spowodowało, że różnica między nimi w klasyfikacji generalnej zmalała do 0,7s. Piątym czasem popisał się Marcin Słobodzian (+33,1s), a szóstym Jurecki (+36,5s), który objął prowadzenie w klasie czwartej. Za nim znaleźli się Kotarba (+44,7s), Gryc (+45,7s), Marczyk (+46,7s) i Byśkiniewicz (+50,8s).

Niesamowite emocje miały miejsce na ostatnim odcinku rajdu – Power Stage’u Spalona. Filip Nivette wykręcił tam najlepszy czas, a drugi na mecie zameldował się Gabryś (+3,3s), dzięki czemu, kierowca Forda Fiesty R5 o 0,8s wyprzedził w generalce trzeciego na mecie Kasperczyka. Niesamowita walka rozegrała się także w klasie czwartej. Byśkiniewicz uzyskał czas gorszy od najszybszego w klasie Gryca o trzy sekundy, ale to pozwoliło mu utrzymać drugie miejsce z przewagą 0,2s. Klasę zwyciężyła załoga Jurecki / Trela.

W klasie Open N zwycięstwo wywalczył Miko Marczyk, dla którego był to pierwszy start z Szymonem Gospodarczykiem. Za nimi znalazły się załogi Kotarba / Kotarba oraz Słobodzian / Wróbel. W Open 2WD triumfowali Halicki i Tkacz. Podium klasy uzupełnili Strychalski i Pochroń oraz Pan Jarek i Martynek. Krysiak i Gacek odnieśli zwycięstwo w klasie 4F. Za nimi sklasyfikowano załogę Polok / Pytel-Majkowska. W 4N Dominik i Zator znaleźli się przed Temple i Chrupcałą. HR3 to zwycięstwo załogi Sidor / Piczak – drugie miejsca dla Pogana i Roika. W HR4 Kurp i Wach finiszowali przed Fizią i Kolaczkiem oraz załogą Pietrzyk / Kupiec. W HR+30 samotnie triumfowali Kula i Janasz, a w klasie trzeciej Bonder z Gerberem.